SRH Hochschule der populären Künste (hdpk)

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

58599_IMG_0040.jpg

HDPK, Almanya'nın yaratıcı merkezlerinden birinde yer alan yaratıcı endüstriler için önde gelen özel bir üniversitedir: Berlin'de. Çalışma programları hem pratik yönetim konuları hem de medya teorisi gibi sanatsal ve teknolojik yönleri kapsar. Müfredat, müzik ve medya endüstrileri üzerine odaklanmaktadır (film ve televizyon dışında).

Hem üniversitenin kendisi hem de öğretim üyeleri müzik ve medya pazarında yer alıyor ve deneyimlerini programlara akıyor.

HDPK, Nisan 2010'da Uygulamalı Bilimler Özel bir Üniversitesi olarak açılmış ve Berlin Senatosu Eğitim, Bilim ve Araştırma Bölümü tarafından onaylanmıştır.

Üniversitenin öğretiminin merkezinde, pratikle ilgili olması, tüm çalışma programlarında gerçekleştirilen disiplinler arası projelere yansıması ve bilimsel olarak yönlendirilmiş, iyi düşünülmüş müfredatlarla tamamlanması gerekir. Müfredat planlaması, hızla değişen mesleki dünyanın gerçeğine dayanır, böylece çalışma programlarının sürekli yeni gereksinimlere göre uyarlanması sağlanır. Hem personeli, hem de mütevelli heyet üyeleri bu yaklaşımı güçlendiren endüstride yer almaktadır.

Bizi ayıran şey

Mükemmel çalışma koşulları

Kendimize yüksek standartlar koyduk. Alanlarında güçlü geçmişe sahip küçük gruplar, profesörler ve ses ve fotografik stüdyolarımızda ve dijital çalışma alanlarındaki son teknoloji ekipmanlarımız öğrencilerimize gerçekten profesyonel bir çalışma ortamı sağlıyor.

58613_IMG_9987.jpg

Gerçek dünya yaklaşımı

Öğrencilerin gelecekteki mesleklerinin idari ve mali yönleri ile ilgili olarak proje yönetimi, medya hukuku ve medya işletmeciliği sanatsal ve teknik eğitim gibi müfredatın bir parçasıdır. Programlarımızın içeriğini her zaman ilgili tutmak ve sürekli değişen mesleki fırsatlar doğrultusunda sektördeki önemli oyuncularla yakından bağlantı kurmaktayız.

Hayatboyu Öğrenme

Öğrenciler bütün insanlar olarak saygı ile tedavi edilir. Amaç değişen, ortaya çıkan çevrede yön veren ve ömür boyu öğrenmeyi destekleyen bir yaklaşımı teşvik etmektir. Dolayısıyla, iletişimsel ve sosyal beceriler ile pratik projelere odaklanırken, sadece akademik konularda da yoğunlaşıyoruz.

Ortaklık

Hdpk, yaklaşık 20 ülkeden (Mayıs 2016 itibariyle) yaklaşık 2400 profesör, yaklaşık 74 öğretim görevlisi, 6 lisans ve 2 yüksek lisans programı ve 2 SCH kardeş üniversite (yaklaşık 2.000 öğrenci ve 28 programı temsil ediyor) Almanya'da gerçekten başarılı özel üniversitelerden biri ve 12.000 öğrenci ve 10 üniversite ile CSÜS grubunun bir parçası.

58600_hdpk_DACH.jpg

Konumlar

Berlin

Address
Potsdamer Straße 188
10783 Berlin, Berlin, Almanya