Media Design School

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Medya Tasarım Okulu - Kurum

Medya Tasarım Okulu, Almanya'da medya ve tasarım için önde gelen üniversitelerinden biridir. Bu yarının gençlik medya tüm ilgili alanlarda oluşturur. Öğrenciler Ekonomi Medya Tasarım Üniversitesi özel yakınlık yarar.

MD.H yakın tutar işletmelerin sahip İletişim medyada vurgu ve Özel Üniversiteler Birliği (VHP) üyesidir. VHS 40 önde gelen Alman özel üniversiteler düzenlenmektedir.

MD.H yeni medya, oyunlar, moda, medya ve iletişim yönetimi ve IT alanında kurslar ve eğitim büyük özel sağlayıcılarından biri. Şirket itici güç olarak görüyor. Tekliflerin gelişmede, üniversite her zaman göz önünde işgücü piyasasında mevcut ve gelecekteki talep, Ve tüm mevcut fırsatlar sürekli yeni şartlara adapte edilir.

destek

Tasarım ve bilgisayar bilimi GmbH'nin Media Design School Media Design School Sponsorluk, Tasarım ve bilgisayar biliminin Medya Tasarım Okulu, üç çalışma anısını: Berlin, Münih ve Düsseldorf ve Berlin'de kendi merkez. Medya Tasarım Okulu rektör Hartmut Bode ise, MD.H Rektörü Arnim Zubke olduğunu.

Eğitim ve Öğretim GmbH iştiraki Medya Tasarım Akademisi 2014 Özel Medya Tasarımı Fachoberschule tasarım kurulan taşıyıcısı (Md.A-FOS)

Resmen tanınan ve akredite

01 beri. Nisan 2004 § 123 paragraf uyarınca Tasarım ve bilgisayar biliminin özel Medya Tasarım Okulu. § 70 paragraf ile birlikte 1 Berlin Yükseköğretim Kanunu. Yükseköğretim Kanunu 1 ve gelen de 10.05.2010 yılından bu yana Devlet tarafından onaylanan sertifikalı Bilim kurumsal. Science reakreditasyon 19.10.2015 tarihinde gerçekleşti.

Merkezi Değerlendirme ve Akreditasyon Kurumu (Zeva) tarafından MD.H dersleri düzenli yeniden akreditasyon taşınan derece karşılaştırılabilirliliğini kolaylaştırmak. MD.H tüm dersler başarıyla akredite bulunmaktadır.

Medya Tasarım Okulu Öncü

şirkete yakın

Münih, Düsseldorf ve Berlin Almanya medya ve tasarım başkentleri arasında yer almaktadır. önde gelen yayıncıları, ajansları, yapım şirketleri ve diğer şirketler ile ortak projeler, öğrenciler uygulamayı öğrenirler.

medya, tasarım ve bilgisayar biliminin darbe Closer

Neredeyse hiç sanayi medya, tasarım ve bilgisayar bilimleri endüstrisi kadar hızlı değişiyor. Bu nedenle MD.H piyasanın yeni ihtiyaçlarına onların müfredat ve programlar sürekli olarak ayarlar.

Pratik Closer

doçent ve MD.H hocaları çalıştı ve pratikte başarılı bir şekilde çalışmaktadır. Bu öğrencilerin mesleki başarı için onları sağlayan güncel ve ilgili bilgi sahibi olmasını sağlar.

profesörler Closer

MD.H at kitlesel dersler var. küçük seminer grupları ve öğretim kolay erişilebilirlik öğrenciler ve güvenli öğretmenler arasında doğrudan temas.

İşler Closer

iş yakınlığı da potansiyel işverenler yakındır. MD.H kendi kariyer hizmeti hakkında ayrı ayrı öğrencilere yardımcı olmaktadır.

MD.H okuyan

Medya Tasarım Okulu altı olmak üzere toplam Lisans programları için. kurslar Medya Tasarım, Medya ve İletişim Yönetimi, Moda Yönetimi, Moda Tasarımı ve Dijital Film Tasarımı - Sanat Diploması ile Animasyon / görsel efekt mezunu. Program Bilim Oyun Tasarımı Lisans ile sona erer.

üç Master programları Medya Tasarımı, Oyun Tasarım ve Medya ve İletişim Yönetimi Sanatlar Master her kapatın.

Çalışma kursları Medya Tasarım Okulu herhangi varlığı Merkezi Değerlendirme ve Akreditasyon Kurumu (Zeva) tarafından akredite edilmiştir.

Eğitim ve öğretim

en iyi eğitim - tam da bu iddianın MD.H. vardır Üniversite öğretim yanı sıra Medya Tasarım Üniversitesi çok başarılı alır IHK mezuniyet ile eğitim üzerinden dijital ve basılı medya tasarımcısı.

Akşam çalışan insanlar için sınıfları ve bu, medya çalışanları için yeteneklerini sınamak MD.H. aralığını tamamlamak istiyorum kalbinde tüm genç için yaz tatili Medya Kampı sırasında yer alıyor

Gelecekteki - misyonumuz

Tasarım ve medya dünyasında geleceği planlamak? Çok iyi! Ayrıca biz. ve gelecek - 25 yılı aşkın bir süredir, biz günümüzün en heyecan verici dallarından birinde bizim uzmanlık ve deneyime sahip öğrenciler var. Ve tam iş, medya ve tasarım karşılamak nerede: yaratıcı kaleleri Münih, Berlin ve Düsseldorf içinde.

eğitim öğretim yakın bağlamda gerçekleşecek. Düzenli uygulama projeleri ve staj Burada zaten onların eğitim sırasında şirkete bağlamak ve katılımcıların ekip çalışmasını teşvik etmek. Genel olarak, Medya Tasarımı Üniversitesi 43 profesör istihdam etmektedir. profesyonel dünyaya geçiş MD.H. Kariyer Servisi her yerinde eşlik

onların istihdam yanında Çalışmaları

Eğer yeni bir profesyonel yönelim veya sonraki kariyer hareket için sağlam bir eğitim arıyorsanız Yani, biz doğru insanlar vardır. Biz mümkün olan en iyi teorik ve pratik zırh sunuyoruz. Bizim Artı: Bizden önerileri bekliyor çalışma dünyada değerli kişiler; Arzu profesyonel ve kişisel ilerleme öğrencilerin motive olması; ve ancak en iyi olan, ilk kullanılabilir kurslarında memnun olmayan öğrencilere.

yerleri

Medya Tasarımı Okulu 12.000 metrekarelik toplam alana sahip, kendi eğitim merkezleri ile Berlin, Münih ve Düsseldorf temsil edilmektedir. siteleri, geniş, yüksek kaliteli medya teknolojisi ile u donatılmıştır. Bir Berlin ve Münih üzerinden profesyonel görüntü ve kayıt stüdyoları donanımlı. basamak sayısı 1400 (WS2014 / 2015) bir toplamıdır. mesleki derslerin varlığı aşamaları ilgili yerlerde yapılmaktadır.

Konumlar

Münih

Address
Claudius-Keller-Straße 7
81669 Münih, Bavyera, Almanya

Düsseldorf

Address
Werdener Straße 4

40227 Düsseldorf, Kuzey Ren-Vestfalya, Almanya

Berlin

Address
Lindenstraße 20-25
10969 Berlin, Berlin, Almanya