Resmi açıklamayı okuyun

Medya Tasarım Okulu - Kurum

Medya Tasarım Okulu, Almanya'da medya ve tasarım için önde gelen üniversitelerinden biridir. Bu yarının gençlik medya tüm ilgili alanlarda oluşturur. Öğrenciler Ekonomi Medya Tasarım Üniversitesi özel yakınlık yarar.

MD.H yakın tutar işletmelerin sahip İletişim medyada vurgu ve Özel Üniversiteler Birliği (VHP) üyesidir. VHS 40 önde gelen Alman özel üniversiteler düzenlenmektedir.

MD.H yeni medya, oyunlar, moda, medya ve iletişim yönetimi ve IT alanında kurslar ve eğitim büyük özel sağlayıcılarından biri. Şirket itici güç olarak görüyor. Tekliflerin gelişmede, üniversite her zaman göz önünde işgücü piyasasında mevcut ve gelecekteki talep, Ve tüm mevcut fırsatlar sürekli yeni şartlara adapte edilir.

destek

Tasarım ve bilgisayar bilimi GmbH'nin Media Design School Media Design School Sponsorluk, Tasarım ve bilgisayar biliminin Medya Tasarım Okulu, üç çalışma anısını: Berlin, Münih ve Düsseldorf ve Berlin'de kendi merkez. Medya Tasarım Okulu rektör Hartmut Bode ise, MD.H Rektörü Arnim Zubke olduğunu.

Eğitim ve Öğretim GmbH iştiraki Medya Tasarım Akademisi 2014 Özel Medya Tasarımı Fachoberschule tasarım kurulan taşıyıcısı (Md.A-FOS)

Resmen tanınan ve akredite

01 beri. Nisan 2004 § 123 paragraf uyarınca Tasarım ve bilgisayar biliminin özel Medya Tasarım Okulu. § 70 paragraf ile birlikte 1 Berlin Yükseköğretim Kanunu. Yükseköğretim Kanunu 1 ve gelen de 10.05.2010 yılından bu yana Devlet tarafından onaylanan sertifikalı Bilim kurumsal. Science reakreditasyon 19.10.2015 tarihinde gerçekleşti.

Merkezi Değerlendirme ve Akreditasyon Kurumu (Zeva) tarafından MD.H dersleri düzenli yeniden akreditasyon taşınan derece karşılaştırılabilirliliğini kolaylaştırmak. MD.H tüm dersler başarıyla akredite bulunmaktadır.

Medya Tasarım Okulu Öncü

şirkete yakın

Münih, Düsseldorf ve Berlin Almanya medya ve tasarım başkentleri arasında yer almaktadır. önde gelen yayıncıları, ajansları, yapım şirketleri ve diğer şirketler ile ortak projeler, öğrenciler uygulamayı öğrenirler.

medya, tasarım ve bilgisayar biliminin darbe Closer

Neredeyse hiç sanayi medya, tasarım ve bilgisayar bilimleri endüstrisi kadar hızlı değişiyor. Bu nedenle MD.H piyasanın yeni ihtiyaçlarına onların müfredat ve programlar sürekli olarak ayarlar.

Pratik Closer

doçent ve MD.H hocaları çalıştı ve pratikte başarılı bir şekilde çalışmaktadır. Bu öğrencilerin mesleki başarı için onları sağlayan güncel ve ilgili bilgi sahibi olmasını sağlar.

profesörler Closer

MD.H at kitlesel dersler var. küçük seminer grupları ve öğretim kolay erişilebilirlik öğrenciler ve güvenli öğretmenler arasında doğrudan temas.

İşler Closer

iş yakınlığı da potansiyel işverenler yakındır. MD.H kendi kariyer hizmeti hakkında ayrı ayrı öğrencilere yardımcı olmaktadır.

MD.H okuyan

Medya Tasarım Okulu altı olmak üzere toplam Lisans programları için. kurslar Medya Tasarım, Medya ve İletişim Yönetimi, Moda Yönetimi, Moda Tasarımı ve Dijital Film Tasarımı - Sanat Diploması ile Animasyon / görsel efekt mezunu. Program Bilim Oyun Tasarımı Lisans ile sona erer.

üç Master programları Medya Tasarımı, Oyun Tasarım ve Medya ve İletişim Yönetimi Sanatlar Master her kapatın.

Çalışma kursları Medya Tasarım Okulu herhangi varlığı Merkezi Değerlendirme ve Akreditasyon Kurumu (Zeva) tarafından akredite edilmiştir.

Eğitim ve öğretim

en iyi eğitim - tam da bu iddianın MD.H. vardır Üniversite öğretim yanı sıra Medya Tasarım Üniversitesi çok başarılı alır IHK mezuniyet ile eğitim üzerinden dijital ve basılı medya tasarımcısı.

Akşam çalışan insanlar için sınıfları ve bu, medya çalışanları için yeteneklerini sınamak MD.H. aralığını tamamlamak istiyorum kalbinde tüm genç için yaz tatili Medya Kampı sırasında yer alıyor

Gelecekteki - misyonumuz

Tasarım ve medya dünyasında geleceği planlamak? Çok iyi! Ayrıca biz. ve gelecek - 25 yılı aşkın bir süredir, biz günümüzün en heyecan verici dallarından birinde bizim uzmanlık ve deneyime sahip öğrenciler var. Ve tam iş, medya ve tasarım karşılamak nerede: yaratıcı kaleleri Münih, Berlin ve Düsseldorf içinde.

eğitim öğretim yakın bağlamda gerçekleşecek. Düzenli uygulama projeleri ve staj Burada zaten onların eğitim sırasında şirkete bağlamak ve katılımcıların ekip çalışmasını teşvik etmek. Genel olarak, Medya Tasarımı Üniversitesi 43 profesör istihdam etmektedir. profesyonel dünyaya geçiş MD.H. Kariyer Servisi her yerinde eşlik

onların istihdam yanında Çalışmaları

Eğer yeni bir profesyonel yönelim veya sonraki kariyer hareket için sağlam bir eğitim arıyorsanız Yani, biz doğru insanlar vardır. Biz mümkün olan en iyi teorik ve pratik zırh sunuyoruz. Bizim Artı: Bizden önerileri bekliyor çalışma dünyada değerli kişiler; Arzu profesyonel ve kişisel ilerleme öğrencilerin motive olması; ve ancak en iyi olan, ilk kullanılabilir kurslarında memnun olmayan öğrencilere.

yerleri

Medya Tasarımı Okulu 12.000 metrekarelik toplam alana sahip, kendi eğitim merkezleri ile Berlin, Münih ve Düsseldorf temsil edilmektedir. siteleri, geniş, yüksek kaliteli medya teknolojisi ile u donatılmıştır. Bir Berlin ve Münih üzerinden profesyonel görüntü ve kayıt stüdyoları donanımlı. basamak sayısı 1400 (WS2014 / 2015) bir toplamıdır. mesleki derslerin varlığı aşamaları ilgili yerlerde yapılmaktadır.

Program dili:
  • Almanca

Bu okulun aynı zamanda sundukları:

BA

Media Design School

Visualizations, animasyonlar ve görsel efekt filmi, televizyon ve reklam sektörlerinde ayrılmaz bir parçasıdır. TV ve basılı reklam Hemen hemen tüm ürünlerin bilgisayarda ... [+]

perspektifler

Visualizations, animasyonlar ve görsel efekt filmi, televizyon ve reklam sektörlerinde ayrılmaz bir parçasıdır. içinde TV ve basılı reklam bilgisayarda gösterilen Hemen hemen tüm ürünleri. oyun endüstrisi sürekli sözleşme nedir Dijital Film Tasarımcı / içeride. animasyon ve VFX için uygulama alanları her zaman yeni sanayi fethetmek. ve yükselen - vasıflı profesyoneller için talep harika!

çalışma seçtiğiniz için başka argüman, yurtdışında deneyim kazanmak için son derece iyi fırsatlardır. Londra, Los Angeles, Vancouver ve Şanghay burada en popüler siteler, Gelecekteki teklifler için doğru yerleri lisans programı MD.H Digital Film Tasarım - Animasyon / VFX Berlin ve Münih.... [-]

Almanya Munich Düsseldorf Berlin
Bilgi iste
Almanca
Tam zamanlı
7 dönem
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Media Design School

Medya Tasarımı Okulu eğitim deneyimi 25 yıl vardır. Tüm medya ve tasarım alanlarında, bu devlet-tanınan dersler sunmaktadır. medya ve moda kalelerine Berlin, Düsseldorf v ... [+]

Bu nedenle MD.H!

Medya Tasarımı Okulu eğitim deneyimi 25 yıl vardır. Tüm medya ve tasarım alanlarında, bu devlet-tanınan dersler sunmaktadır. medya ve moda kalelerine Berlin, Düsseldorf ve Münih içinde üç yerde seçimi. Bu iyi bir şehir konumu, modern olanaklar ve esneklik çalışması yapmak için birçok yol birleştirir.

Gerçekler Süre: 7 dönem Tipi: Tam Zamanlı Kredi Noktaları: 210 ECTS Lisans: Bachelor of Arts (BA) Yayın tarihleri: 1 Ekim Mekanlar: Münih, Düsseldorf, Berlin Çalışmaya birkaç adımda

Kabul kararı kişisel bir görüşme, bir yetenek testi ve yazılı bir uygulamadır. Bu her zaman mümkündür. Buna ek olarak, ücretsiz çalışma örnekleri çeşitli Spaces sunulur. Önkoşul genel üniversite, teknik kolej veya tanınmış bir eşdeğerdir.... [-]

Almanya Munich Düsseldorf Berlin
Bilgi iste
Almanca
Tam zamanlı
7 dönem
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Media Design School

küçük çalışma gruplarında öğretmenler tarafından yoğun bakımla, ama özellikle onlar işletmelerin gerçek zorluklara öğrendiklerinizi uygulayarak. pratikten Bizim deneyimli ... [+]

Nasıl MD.H de öğreniyoruz?

öğretmenler tarafından yoğun bakımda ile küçük çalışma gruplarıAma esas olarak firmaların karşılaştığı spesifik zorluklar öğrenme uygulanmasıyla. pratikten Bizim deneyimli profesörler / öğretim üyeleri ve görevlilerinin / öğretim elemanları bilgi ve becerilerini yardımcı olacak uygulamaya ilişkin ve sürekli geliştirmek:

Gerçek vaka çalışmaları, rol oyunları, egzersizler, tartışmalar ve sunumlar ile seminer olarak. Pratik proje modüllerde. tasarım ve web sitelerinin üretimi, sosyal medya kampanyaları, TV reklamları, radyo spotları ve broşürler yoluyla gebe Bunlar arasında tüm medya sektörlerinden uzmanları ile uluslararası atölye olarak. Gerçekler Süre: 7 dönem Tipi: Tam Zamanlı Kredi Noktaları: 210 ECTS Lisans: Bachelor of Arts (BA) Yayın tarihleri: 1 Ekim Mekanlar: Münih, Düsseldorf, Berlin İçeri nasıl / öğrenci MD.H olacak? ... [-]
Almanya Munich Düsseldorf Berlin
Bilgi iste
Almanca
Tam zamanlı
7 dönem
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Media Design School

Yedi dönem moda yöneticileri ve moda yöneticileri tomurcuklanan uygun öğretmenler, ulusal ve uluslararası tekstil ve moda endüstrisi odakta seti ile işletme yönetimi, ürü ... [+]

MD.H ne yapar?

Yedi dönem içinde uygun öğretmenler tomurcuklanan öğretmek Moda yöneticileri ve moda yöneticileri geniş bir ve geniş uzmanlık yönetim, Ürün ve marka yönetimi ulusal ve uluslar arası ile Tekstil ve moda endüstrisi set odağı. Ayrıca önemli dilsel ve kültürel çalışmalar becerileri öğretilir. hands-proje ve Praktikumssemester genişletmek ve moda yönetimi alanında liderleri için gerekli olan beceri ve deneyim derinleştirmek için hizmet vermektedir.

okurken MD.H öğrencileri küresel eğilim bilgi ağına WGSN ücretsiz erişim alırsınız.

disiplinlerarası talepleri Medya Tasarım Okulu çeşitli kurslar ve dersler temsilcileri ile bir araya proje çalışmasının yürütülmesi geliyor "Moda Tasarımı" ve "Medya ve İletişim Yönetimi" ifade etti.... [-]

Almanya Munich Düsseldorf Berlin
Bilgi iste
Almanca
Tam zamanlı
7 dönem
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Media Design School

"Moda seni kaçış yok." - Bu noktaya Karl Lagerfeld getiriyor böylece. Moda zeitgeist bir ifadesidir ve tasarımcılar ve tasarımcılar, yüksek sosyo-kültürel ve ekolojik far ... [+]

Tabii nasıl yapılandırılmıştır?

Tabii 7 dönemdir. 5 dönem bir dönem olduğunu.

MD.H ne yapar?

"Moda seni kaçış yok." - Bu noktaya Karl Lagerfeld getiriyor böylece. Moda zeitgeist bir ifadesidir ve tasarımcılar ve tasarımcılar, yüksek sosyo-kültürel ve ekolojik farkındalık ile talep eder.

içinde Moda Tasarımı ders prototip geliştirme ve koleksiyon tasarımı, özel vurgu pratik ve sistemli bir bilgi alışverişi yanında moda medial dönüşüm süreçleri üzerine yerleştirilir. Bilimsel ve kavramsal çalışma için metodolojik temelini geliştirmek, pazarlama ve moda yönetimine moda ve tasarım teorik aralığında geniş bir bağlamsal bilgi. Bu arayüz tasarımında yeni teknolojiler, endüstriyel giysi tasarımı, tekstil üretimi ve görsel iletişim ve giyim üretim sürecine üzerindeki etkileri ve giyim kendisi bilgi vermek olacaktır. Özel odak bir farkındalık geliştirmeye açık ekolojik ve sosyal sorumluluk moda tasarım, üretim ve iletişim süreci.... [-]

Almanya Munich Düsseldorf Berlin
Bilgi iste
Almanca
Tam zamanlı
7 dönem
Kampüs
İngilizce Devamını oku

BSc

Media Design School

gerekli teknik ve yaratıcı zırh ve sağ kişiler ile iyi gelişme stüdyoları bunu yapmak için. İkisi de MD.H. teklif Ve çok daha fazlası. Yani "Schedule" yapay zeka programl ... [+]

sonraki seviyeye!

gerekli teknik ve yaratıcı zırh ve sağ kişiler ile iyi gelişme stüdyoları bunu yapmak için. İkisi de MD.H. teklif Ve çok daha fazlası. Böylece ilgili Programlama Yapay Zeka "Schedule" konulu. Bu hızla yüksek (oyun) seviyelerine bazı şirket size koyacağız.

Gerçekler Süre: 7 dönem Tipi: Tam Zamanlı Kredi Noktaları: 210 ECTS Lisans: Bachelor of Science (Lisans) Yayın tarihleri: 1 Nisan 2016 (Dusseldorf) | 1 Ekim Mekanlar: Münih, Düsseldorf, Berlin Bu nedenle Fırsatlar!

İletişim, kişiler, rehber - özellikle medya sektöründe, onlar bir acemi olarak sıfırdan başlamak zorunda değilsiniz bu yüzden alfa ve omega iyi olan / ama Mevcut arayüzler işgücü piyasasına yararlanabilir, MD.H kariyer hizmeti gibi, etkinlikler ve iletişim hizmetleri, öğrenci liderleri ve mezunlarının mesleki gelişim zenginliği sayesinde / mezunları teşvik eder.... [-]

Almanya Munich Düsseldorf Berlin
Bilgi iste
Almanca
Tam zamanlı
7 dönem
Kampüs
İngilizce Devamını oku