Mainz University Of Applied Sciences

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Pratik ve teorik olarak sağlam, uluslararası ve geleceğe odaklı - Mainz University Of Applied Sciences öğrenim öğrencileri, kariyerlerini ve geleceklerini en iyi anlamıyla hazırlar. Eğitim, araştırma ve uygulamaların karşılıklı bağımlılığıyla biliniriz. Üniversite ve sanayi arasındaki işbirliği özellikle burada yakındır: iş-üstü diploma programları, yalnızca Ren-Main bölgesinin iş sektöründe olmak üzere, 450 kooperatif ortaklığı geliştirmektedir.

Bu bir kazan-kazan durumu: İş dünyası üniversitenin yenilikçi fikirlerinden yararlanıyor ve bunun tersi, öğrenciler şirketlerin somut hedeflerinden faydalanıyor. Bu, diğer şeylerin yanı sıra, medya tasarımı, uluslararası iş ve medya, IT gibi uluslararası ve geleceğe yönelik lisans programlarının tanıtımında da görülebilir.

Araştırmadan teknoloji transferine

Uygulamalı araştırma ve geliştirmede, birçok alanda uluslararası alanda tanınan üst sınıf çalışmalar yapıyoruz. Bu, çok sayıda üçüncü tarafın finanse ettiği projeler ve patent geliştirmeleri tarafından açıkça görülmektedir. Çalışmamızın yeni odak noktaları ile, araştırma ve geliştirmede yenilikçi aksanlar oluşturmaya devam ediyoruz - daha sonra iş, bilim, kültür ve endüstriden işbirliği ortakları ile uygularız.

Üniversitemizdeki okullardan bu güne kadar kendi odak noktaları olan yedi enstitü ortaya çıktı; aralarında öncüler on yıldan uzun bir süredir bağımsız ve başarılı bir şekilde çalışmaktadır.

Kamu kurumlarından ve iş sektöründen dış ortaklarla değişimin teşvik edilmesi amacıyla, üniversitenin merkezi transfer ofisi, araştırma ve geliştirme projelerine katılan tüm ortakları desteklemektedir.

Misyonumuz

Mainz University Of Applied Sciences misyon beyanı, bir üniversite denetiminin bir parçası olarak sürekli kalite iyileştirme yol haritasıdır ve bu nedenle dinamik gelişime tabidir.

Üniversite denetimi misyonu

Çalışma, öğretim ve araştırma gibi yüksek öğretim politikasının ilgili temel konuları hakkında on iki yol gösterici ilkeden oluşur. Üniversite yönetimi yıllık döngüye karar verir, listelenen hedeflerin hangisinin daha da geliştirileceğine dair istenen sonuçlara ulaşılır. Bu, misyon beyanında belirtilen hedeflerin sürekli gözden geçirmeye tabi olduğu, pratik uygulamanın “asit testi” nde açıkça kanıtlanması ve üniversite politikası için değişmez sonuçlara sahip olması gerektiği anlamına gelir (örneğin, istihdam politikası). Böylece üniversite kalıcı bir güç / zayıflık analizi gerçekleştirebilir, ardı ardına yeni hedefler belirleyebilir, uygulanması için yeni yapılar oluşturabilir ve çözümleri belgeleyebilir.

Konumlar

Mainz

Address
Holzstraße 36
55116 Mainz, Rheinland-Pfalz, Almanya