Macromedia University of Applied Sciences

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Macromedia Üniversitesi'ne hoş geldiniz - dijital dönüşüm üniversitesi

Bir üniversite seçmek önemli bir yaşam kararıdır. Gelecekteki kariyer ağınızın temelini attığınız ve seçtiğiniz çalışma alanını keşfettiğiniz ve profesyonel kimliğinizi şekillendirmeye başladığınız yerdir. Tanınmış bir özel Alman üniversitesi olan Macromedia'ya ilgi duyduğunuz için çok mutluyuz ve geleceğinizi şekillendirmeye nasıl yardımcı olabileceğimiz hakkında size daha fazla bilgi vermek istiyoruz.

109589_029-Macomedia-Erstsemesterstart-II-Causalux-Fotograf-Potsdam.jpg


Programlarımız - geleceğiniz
Macromedia Üniversitesi'nde odak noktamız öğrencilerimizdir. Gelişebilecekleri bir alan yaratmayı amaçlıyoruz. İletişim becerileri ve girişimci zihniyet gibi temel yetkinlikleri teşvik ediyoruz. Kurslarımızın büyük bir kısmı bireysel koçluk şeklindeki pratik projelere dayanmaktadır. Dijital dönüşüm, profesyonel dünyamızın yapısını temelden değiştiriyor ve disiplinler arasında düşünebilen ve kişisel sorumluluk alabilen bu değişikliklerin kalbinde insanlara ihtiyacımız var. Bunlar eğitim verdiğimiz insanlar. Dijital dönüşüm üniversitesi olarak rolümüzü kolaylaştırıcılar olarak görüyoruz: öğrencilerimizin değişimi anlamasını ve şekillendirmesini sağlıyoruz. Süreç ve sonuç özlü bir şekilde kapsüllenebilir: siz değiştirirsiniz. absolvia_Mafaldanews.jpg

Çalışma programlarımız teorik derslerle pratik proje çalışmalarının bir karışımıdır. Öğrencilerin çalışmaları için sorumluluk almaları teşvik edilir ve konuk öğretim üyeleri ve proje sponsorları olarak üniversite ile yakın işbirliği içinde olan önde gelen medya mensupları ve uluslararası kuruluşlardan kilit oyuncularla etkileşim kurma fırsatı verilir. Medya ve iletişim sektöründe uluslararası bir kariyer yolu için tam zamanlı lisans ve lisansüstü yüksek lisans kursları sunuyoruz. Tüm programlar FIBAA tarafından akredite edilmiştir ve uluslararası kabul görmüş bir dereceye götürmektedir. İngiltere ortağımız Westminster Üniversitesi ile işbirliği, lisans programlarımızda ek Lisans Dereceleri sunmamıza izin verir.

Kampüsümüz - Almanya'nın en iyi endüstri oyuncularına bağlı

Kampüslerimiz Almanya'nın en hareketli şehirlerinden bazılarıdır: Münih, Stuttgart, Köln, Hamburg, Freiburg, Leipzig ve Berlin. Öğrencilerimiz her kampüs lokasyonunda yerel endüstri ile mükemmel bağlantılarımızdan yararlanırlar. Üniversite, medya şirketleri, çok uluslu şirketler, üniversiteler ve iletişim ajanslarından 100 kadar profesör ve ünlü bilim insanı ve uzmanı istihdam etmektedir. Macromedia Üniversitesi'nde halihazırda gelişen kozmopolit kültürü güçlendirmeye yardımcı olan ve giderek artan sayıda uluslararası öğrenci de dahil olmak üzere, bugüne kadar yaklaşık 3.000 öğrenci kaydedildi.

Yüksek Lisans Programı - dijital geleceği daha yüksek pozisyonlarda şekillendirmek

Prensip olarak, Macromedia Yüksek Lisans programları medya ve iletişim endüstrisinin mesleki gereklilikleriyle yakından uyumludur. Bu ilke üniversitenin öğretim süreçlerine yansır. Tüm dersler İngilizce yapılır ve küçük sınıflarda teşvik edici ve pratik bir şekilde verilir.

Vaka çalışmaları, simülasyonlar ve proje çalışmaları - çoğunlukla medya kuruluşları ile işbirliği içinde - öğrencilerin açgözlü kariyerlere erişimi kolaylaştıracak uzmanlık geliştirmelerine yardımcı olur. Küçük sınıflar ve yoğun denetim ile Macromedia'nın öğrenme ortamı, nitelikli eğitmenler tarafından bireysel koçluk da dahil olmak üzere Anglo-Sakson Master'ın derece kültürünü yansıtır. Enstitümüz, sizi toplumun ve ekonominin kalıcı olarak profesyonel olarak dönüşümünü aktif bir şekilde şekillendirmek ve sizi gelecekteki mükemmel beklentilerle başarılı bir kariyere hazırlamak için ilgili yöntem ve araçlarla donatır.

Macromedia Üniversitesi'ni seçmenin faydaları

 • CHE Sıralaması 2014/15'te en yüksek pozisyon
 • Yoğun, bireysel denetime sahip küçük sınıflar
 • Global olarak tanınan, devlet onaylı dereceler
 • Berlin, Münih ve Köln'deki kampüsler; Berlin ve Münih, En İyi Üniversiteler sıralamasında ilk 10 “En İyi Öğrenci Şehirleri 2017” sıralamasında
 • 500'den fazla tanınmış şirket ile otantik, pratik odaklı projeler
 • Öğretim görevlisi olarak yüksek nitelikli profesörler ve endüstri danışmanları
 • İyi donanımlı medya laboratuvarları
 • Almanya'da güçlü kariyer beklentileri: Başarılı mezuniyetten sonra 18 ay vize
 • Yüksek lisans dersleri haftada üç gün yapılır
 • Tamamen İngilizce eğitim programları
 • Almanya'nın en büyük sanayi şehirlerinde bulunan kampüsler
 • Dünya çapında ortak üniversiteler ağı

107660_Studentinnen_drei_Projektion_790_445.jpg

Konumlar

Münih

Address
Macromedia University of Applied Sciences
Sandstrasse 9

80335 Münih, Bavyera, Almanya

Berlin

Address
Macromedia University of Applied Sciences
Mehringdamm 33

10961 Berlin, Berlin, Almanya

Köln

Address
Macromedia University of Applied Sciences
Brüderstraße 17

50667 Köln, Kuzey Ren-Vestfalya, Almanya

Hamburg

Address
Macromedia University of Applied Sciences
Gertrudenstraße 3

20095 Hamburg, Hamburg, Almanya

Freiburg

Address
Haslacher Straße 15
21729 Freiburg, Aşağı Saksonya, Almanya