Resmi açıklamayı okuyun

DEKRA | Hochschule für Medien, Wissenschaftsrat tarafından akredite edilmiş ve Berlin-Friedrichshain'de bulunan devlet tarafından tanınan bir üniversitedir.

Üç lisans programı sunmaktadır: Film ve Televizyon, Gazetecilik ve Halkla İlişkiler ve İletişim Yönetimi. Uzmanlık fırsatlarının yelpazesi geniş ve medya tasarımı, pazarlama iletişimi ve iletişim psikolojisinden çevrimiçi gazeteciliğe, televizyon gazeteciliğine, moderasyona ve PR'ye yönlendirme, kamera, prodüksiyon, post prodüksiyon ve ses.

Üniversite, Almanya'nın en büyük özel eğitim sağlayıcılarından biri olan DEKRA Akademi Ağının bir parçasıdır.

Pratik alaka ve güçlü bir ağ

DEKRA'da tüm kurslar | Hochschule für Medien, uygulamaya yönelik bir yaklaşım izlemektedir. Odak noktası, medya ve yaratıcı endüstriler için bilimsel olarak kurulmuş öğretime dayanan pratik eğitimdir. Uygulama ve yaşam boyu öğrenmeyi sağlama yollarımızdan biri, çeşitli ortaklarla işbirliği yapmaktır: medya şirketleri, kar amacı gütmeyen kuruluşlar ve hükümet kuruluşları ve diğer eğitim kurumları.

Yoğun bakım ve çekici bir öğrenme ortamı

Öğrencilere, bireysel güçlerini ve ihtiyaçlarını özel olarak ele alan kişisel bir hizmet sunuyoruz. Ayrıca, keyifli ve tanıdık bir öğretim ve öğrenim ortamı, üniversitenin özel özelliklerinden biridir. Dersler küçük çalışma gruplarında gerçekleştirilir. Bu bağlamda, öğretmenler deneyimlerini ve uzmanlıklarını bilimden ve özel sektörden kendi çalışmalarına dahil eden itici jeneratörler olarak hareket ederler. Derslerin dışında bile, öğretim elemanları öğrencilerimizin soruları için zaman ayırır.

Bizim için önemlisiniz - en baştan

DEKRA'da lisans derecesi için resmi başvuru | College of Media, üniversite giriş yeterliliği (Abitur veya Fachhochschulreife) ya da birkaç yıllık mesleki deneyime sahip bir mesleki eğitimdir. Nümerik clausus yoktur (NC). Ayrıca önceden hiçbir klasör, film, makale vb. Sunulmamalıdır. Burada başarılı bir çalışma için en önemli şey kendi motivasyonunuz: Bu nedenle, detaylı bir bilgiye ve bireysel bir konsültasyona özellikle dikkat ediyoruz. Taster çalışmaları, çalıştaylar, etkinlikler, kişisel çalışma danışmanlığı, aday öğrenciler için düzenli tekliflerimizden sadece birkaçıdır.

Bir bakışta avantajlarınız

 • Yerleşik bir üniversitede devlet onaylı çalışmalar
 • Alandaki profesörler ve öğretim görevlileri ile mükemmel öğretim
 • Farklı projelerle tutarlı pratik ilişki
 • Medya, iş ve toplumdan ortaklarla geniş ağ
 • Maksimum bireysel destek - küçük gruplar halinde yoğun öğrenme
 • Açık ve yaratıcı öğrenim ortamı
 • Özel projeler için teknik krediler
 • Gizli ücret yok - çekici finansman modeli
 • Dönem içi bilet dahil
 • Berlin'in merkezinde mükemmel bağlantılarla merkezi konum

Biz şahsen senin yanındayız

Bir çalışma programı hakkında daha fazla bilgi edinmek, finansman veya genel üniversite hakkında sorularınız mı var? Öğrenci danışmanlık hizmetimiz size yardımcı olmaktan mutluluk duyar.

Doğrudan sitede en iyi fikir. Bu nedenle, aday öğrencileri üniversitedeki etkinliklere katılmaya sıcak bir şekilde davet ediyoruz.

Program dili:
 • Almanca
 • Ingilizce

Bu okulun aynı zamanda sundukları:


DEKRA Hochschule für Medien

Lisans programı, film tarihi, film analizi, senaryo çalışması, film ve video teknolojisi ve ses teknolojisi gibi gerekli teorik temelleri öğretir. Uygulamada özellikle fi ... [+]

Film ve televizyonu incelemek, fikirden bitmiş makaleye kadar birçok üretim aşamasına odaklanır.

Lisans programı, film tarihi, film analizi, senaryo çalışması, film ve video teknolojisi ve ses teknolojisi gibi gerekli teorik temelleri öğretir. Uygulamada özellikle film yapım ve televizyon yapım yöntemleri ve teknikleri ele alınmaktadır. İletişim ve proje odaklı öğrenme, film ve televizyonda çalışmanın odak noktasıdır. Bilimsel ve teknik bilgiye ek olarak, öğrenciler kapsamlı pratik deneyim kazanırlar.

Temel çalışmaları tamamladıktan sonra, öğrenciler uzmanlık yönlendirmesi, kamera, prodüksiyon, post prodüksiyon veya ses arasında seçim yaparlar. İlk kısa filmlerini, belgesellerini, müzik videolarını ve benzer film ve TV filmlerini yazıyorlar, çekiyorlar, filme çekiyorlar ve üretiyorlar. Öğretim elemanlarımız onları destekliyor. Çalışma konuya özgü bir lisans tezi ile tamamlandı.... [-]

Almanya Berlin
Ekim 2020
Ingilizce,Almanca
Tam zamanlı
6 dönem
Kampüs
İngilizce Devamını oku
DEKRA Hochschule für Medien

Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Programı çalışma programı, multimedya ve yaratıcılık alanında çalışmak isteyen, TV, moderasyon ve çevrimiçi alanlara veya halkla ilişkiler ... [+]

Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Programı çalışma programı, multimedya ve yaratıcılık alanında çalışmak isteyen, TV, moderasyon ve çevrimiçi alanlara veya halkla ilişkiler faaliyetlerine odaklanan, uygulamaya yönelik ve yaratıcı ilgi alanlarına yönelik adayları hedeflemektedir.

Program ağırlıklı olarak seminerler ve pratik düzenleme çalışmaları dengeli bir karışımı sunuyor. Tüm çalışma alanlarının zorunlu modülleri, Federal Almanya Cumhuriyeti'nin medya ve siyasal sistemi, istatistik ve medya araştırmaları, medya etiği, medya hukuku ve temel yazma ve metin yazarlığı, fotoğraf, video teknolojisi, ses teknolojisi, düzenleme sistemleri alanlarında temel tasarım ve üretim becerileri alanında temel yetkinlikler kazandırmaktadır. , Bölümler ve format müşteri.... [-]

Almanya Berlin
Ekim 2020
Almanca
Tam zamanlı
6 dönem
Kampüs
İngilizce Devamını oku
DEKRA Hochschule für Medien

İletişim yönetimi lisans programı, iletişim stratejileri ve medya ürünleri kavramlarının yanı sıra yaratıcı uygulamalarına odaklanmaktadır. İletişim ve medya sektörü, dün ... [+]

İletişim yönetimi lisans programı, iletişim stratejileri ve medya ürünleri kavramlarının yanı sıra yaratıcı uygulamalarına odaklanmaktadır. İletişim ve medya sektörü, dünyadaki en büyük büyüme sektörlerinden biridir. Bu nedenle nitelikli uzmanlar büyük talep görüyor.

İletişim yönetiminde lisans, ekonomi, proje yönetimi, fotoğraf ve tasarım, iş yönetimi ve iletişim, pazar ve medya araştırması ve sosyal pazarlama temellerini öğretir. Bu köklü bilgi, pratik projeler içinde bilerek kullanılır ve disiplinler arası derinlemesine derinleştirilmiştir.

Çalışmanın ileri aşamasında öğrenciler, medya tasarımı, iletişim psikolojisi ve pazarlama iletişimi alanlarında üç alanda uzmanlaşabilirler. Uzmanlaşmanın sonunda, tüm bölümler müşteriden alandan bir disiplinlerarası çapraz medya projesi gerçekleştirecek. Çalışma konuya özgü bir lisans tezi ile tamamlandı.... [-]

Almanya Berlin
Ekim 2020
Almanca
Tam zamanlı
6 dönem
Kampüs
İngilizce Devamını oku