CODE University of Applied Sciences Berlin

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

CODE, Berlin merkezli devlet akredite bir uygulamalı bilimler üniversitesidir ve Dijital Ürün Geliştirme alanında lisans programları sunmaktadır.

Bazen iyi fikirlerin olgunlaşması için on yıl gerekir

Thomas Bachem - kendi kendini eğiten yazılım mühendisi ve tasarımcı - bir internet girişimcisi olarak çalışmalarını tanıtmak için çalışma programları ararken, akademik ortamın çoğunlukla Bilgisayar Biliminin hiç değişmeyen temel ilkelerine odaklandığını görmek beni hayal kırıklığına uğrattı. internetin heyecan verici yeni olanakları ve fırsatları.

Köln'de özel bir işletme okulunda Ekonomi eğitimi almaya karar verdi. Burada akademik teorileri gerçek dünyaya ve kişisel, destekleyici bir öğrenme ortamına uygulamak için ilk elden radikal bir sürüş gerçekleştirdi. Gerçekten de uygulamalı bir yazılım mühendisliği programını ve özel üniversitedeki devrim niteliğindeki deneyimini bir araya getirmeden araştırması sonucunda, CODE fikri doğmuştur: CODE, işletme bilimlerinin klasik Ekonomi programlarına ne kadar bağlı olduğu konusunda Bilgisayar Bilimi için olacaktır.

On yıl sonra, Thomas çoktan başarılı internet girişimleri kurmuştu. Girişimci ve işveren olarak, iyi yazılım mühendisleri, tasarımcılar ve ürün yöneticileri - iddialı dijital şirketler için önemli itici güçlerin - özellikle klasik üniversite programlarının nadiren genç erkekleri ve kadınları hak ettikleri için nadiren de olsa Avrupa ve Almanya'da nadir bir kaynak olduğunu keşfettiler. Yeni ekonominin zorlukları için.

Akademik topluluk tarafından desteklenen

Akademik konseyimiz, alanımızdaki araştırmalarla ilgili en son bilgileri, bilimsel topluma güçlü bir bağ ve anlamlı öğrenme ortamları yaratmada onlarca yıllık tecrübeyi sunar. Mükemmeliyet, ortak misyonumuzu benimseyen ve eğitim anlayışımızı destekleyen bu profesörleri, araştırmacıları ve öğretim görevlilerini belirlememize yardımcı olurlar.

Yarının Dijital Öncülerini güçlendirmek için bir misyon

KOD, kişisel gelişimi teşvik eden ve öğrencilere iletişim ve sosyal becerilerin yanı sıra mesleki yeterlilikler geliştirmelerine olanak tanıyan, proje odaklı ve sorgulamaya dayalı bir öğrenme deneyimi sunar. KOD, Almanya'nın en ünlü internet girişimcilerinin iki düzine tarafından desteklenir ve kişisel mali geçmişine bakılmaksızın en yetenekli öğrencileri çekmek için gelir tabanlı bir gecikmeli öğrenim modeli sağlar.

Konumlar

Berlin

Address
Lohmühlenstr. 65
12435 Berlin Berlin, Berlin, Almanya