Wright State University

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Hakkımızda

Wright State University , Dayton, Ohio'da 60'tan fazla ülkeden 1000'e yakın uluslararası öğrenci dahil 15.000'den fazla öğrencisi olan ulusal bir devlet üniversitesidir. 295 derecelik programlar sunan üniversite, sekiz kolej, üç okul ve Ohio, Celina'da bir şube kampüsünden oluşur. Wright kardeşler olarak adlandırılan Wright State University , Amerikan kalbinde gerçek ve uygun fiyatlı bir eğitim sunar.

Biz Kimiz

Misyon

Öğrencilerimizin ve hizmet verdiğimiz toplulukların yaşamlarını dönüştürüyoruz.

Yapacağız:

 • Yüksek kaliteli, yenilikçi programlarla her düzeyde öğrenci başarısı için sağlam bir temel oluşturun;
 • Yaşam kalitesini etkileyen bilimsel araştırmalar ve yaratıcı çabalar sergilemek;
 • Anlamlı topluluk hizmetine katılma;
 • Bölgemizin ve devletimizin ekonomik olarak canlandırılmasını sağlayın ve tüm öğrencilerimize, öğretim üyelerimize, çalışanlarımıza ve mezunlarımıza profesyonel, entelektüel ve kişisel olarak gelişmeleri için güç verin.

Vizyon

Wright State University kardeşlerin yaratıcı ruhundan ilham alan Wright State University , her öğrencimizin, fakültenin, personelin ve mezunların her birinin eşsiz değerine saygı duyan kapsayıcı kültürümüzle tanınan ve takdir edilen Ohio'nun en öğrenme merkezli ve yenilikçi üniversitesi olacak ve Öğrencilerin hayatları ve hizmet verdiğimiz topluluklar üzerindeki olumlu dönüştürücü etki için.

Değerler

Wright State University değerleri

 • İnsanlar: Başarı, çeşitlilik
 • Öğrenme: Keşif, yenilikçilik, burs
 • Ortaklıklar: Bölgesel, girişimci, küresel
 • İlişkiler: Collegial, professional, ethical
 • Sürdürülebilirlik: Sosyal adalet, ekonomik fırsat, çevre koruma
 • Yönetim: Mali, entelektüel

Bölgemiz Hakkında

Dayton bölgesi, yeniliğin dönüm noktası olarak bilinir, ancak çok daha fazlasıdır.

Güneybatı Ohio'nun Miami Valley bölgesinde bulunan Dayton, yaklaşık bir milyon kişinin yaşadığı çok büyük bir metropol alanıyla çevrili orta büyüklükte bir şehirdir. Dayton, Livability'nin Yaşanacak En Uygun Maliyetli Yerler listesinde 2. sırada yer aldı. Livability.com'a göre, “Dayton'da yaşamaktan gelen gerçek pazarlık, sakinlerinin yaşadığı yüksek kaliteli yaşam” dedi. “Dayton, kano ve buz pateni içeren açık hava etkinliklerinden Dayton Filarmoni Orkestrası ve Benjamin ve Marian Schuster Sahne Sanatları Merkezi gibi kültürel olanaklara kadar yapılacak çok çeşitli şeyler sunar.”

En iyilerinden biri

 • "Yaşanacak En İyi Yerler" - ABD Haberleri ve Dünya Raporu
 • "Amerika'nın En Ekonomik Şehirleri" - Forbes
 • "Kariyer Olanakları İçin En İyi 10 Şehir" - SmartAsset
 • "Top-10 En Sanatsal Orta Ölçekli Şehirler" - Gogobot
 • "2017'nin En İyi 25 Şehri" - Dış
 • "Bu ABD Kentleri En Yeşil Alanlara Sahip" - National Geographic

Tarihçe

Miami Vadisi uzun bir yenilik geçmişine sahiptir. 1900'lü yılların başında Dayton, kişi başına en fazla patenti alan ABD'nin buluş başkenti oldu. Havacılığın doğduğu yer olan Dayton, Amerika Birleşik Devletleri Hava Kuvvetleri Ulusal Müzesi'ne (dünyanın en eski ve en büyük askeri havacılık müzesi ve Ohio'nun 1 numaralı turistik cazibe merkezi) ve ülkenin önde gelen hava gösterilerinden biri. Şehrin diğer etkili icatları arasında kasiyer, otomobiller için kendiliğinden başlayan ateşleme, popüler içecek kutusu, elektrikli tekerlekli sandalye, bir merdiven ve park sayacı var. Ziyaretçiler bu zengin tarihi keşfedebilir ve orijinal 1905 Wright Flyer III'ü, büyük bir yazar kasa koleksiyonunu ve Carillon Historical Park'taki diğer yerel tarih taşlarını görebilir.

Güzel Sanatlar ve Sahne Sanatları

Bölgenin sanat sahnesi, birçok büyük şehrinkinden daha canlı. Benjamin

Büyük Açık Alanlar

Miami Vadisi, açık hava maceracıları için harika bir yerdir. Bölgede yedi MetroPark'ın yanı sıra 35.000 dönümlük park, doğa koruma alanı ve Büyük Miami Nehri boyunca popüler bir nehir koridoru bulunmaktadır. Motorcuların çoğu, raylar-ray girişimleriyle birlikte 330 milden fazla parkur keşfedebilir. Rural Greene County, Clifton Gorge Eyalet Doğa Koruma Alanı, Glen Helen Doğa Koruma Alanı'nda yürüyüş, John Bryan Eyalet Parkı'nda kamp yapma ve doğa yürüyüşü yapma ve Ohio'nun Ulusal Doğal Nehir olarak adlandırılan ilk akarsu olan Little Miami Nehri boyunca kanoyla gezinti sunuyor.

Spor Dalları

Spor meraklıları, Raider Country'nin evini aramaktan mutluluk duyar. Wright State'in NCAA DI spor programı ve Columbus ve Cincinnati'deki profesyonel ekipleri ile bölge, spor meraklıları için geniş fırsatlar sunuyor. NCAA, Dayton'ı Dokuz Büyük Basketbol Şehri listesine dahil ediyor. Her yıl NCAA turnuvası, alanı 64 takımlık bir dirseğe dönüştüren First Four oyunlarının sitesi olan Dayton'da başlıyor. Dayton Dragons beyzbol takımı, Sports Illustrated dergisi tarafından “Spordaki En İyi 10 En İyi Bilet” den biri olarak seçildi.

Alışveriş ve Yemek

Bölgenin en büyük alışveriş merkezi olan Fairfield Commons Alışveriş Merkezi, Wright State kampüsü yakınında yer almaktadır. Yaya dostu sokaklara, perakende mağazalarına ve restoranlara sahip 72 dönümlük şehir merkezi olan Greene sadece 15 dakika uzaklıktadır. Benzersiz restoranlar ve dükkanlar, Dayton'un tarihi Oregon Bölgesi'nin bir parçasıdır. Bölge, bir düzineden fazla mikro birahaneyle “zıplıyor” ve New York Times, The Pine Club steakhouse'ı “Dünyanın En Büyük On Geleneksel Yemek Kurumundan” biri olarak adlandırdı.

Hafta Sonu Kaçamakları

Miami Vadisi'nin Interstate 70 ve Interstate 75'in kesişimine yakın konumda olması, Cincinnati, Columbus ve Indianapolis gibi büyük şehirleri ziyaret etmeyi kolaylaştırıyor. Midwest'in en büyük eğlence ve su parkı olan Kings Island, Dayton'ın sadece 35 mil güneyindedir. Dünya standartlarında müzeler, açık ve kapalı konser salonları, nehir teknesi yolculukları, ödüllü hayvanat bahçeleri ve profesyonel spor takımları arabayla bir saatlik mesafededir.

Raider Ülke

Raider Country, Batı Ohio'daki Wright State University iki kampüsü tarafından demirlenen bitişik 16 ilçe bölgesidir. Ayrıca, Wright-Patterson Hava Kuvvetleri Üssü'ne ev sahipliği yapan bölge, bilgi teknolojisi, havacılık araştırma ve geliştirme, ileri malzeme mühendisliği ve sağlık ve insani hizmetler alanındaki güçlü yönleriyle bilinir. Raider Country'de gurme restoranlar, eklektik dükkanlar, yeşil alanlar ve mükemmel okullar bulunmaktadır.

Konumlar

Dayton

Address
Colonel Glenn Highway,3640
45435 Dayton, Ohio, Amerika Birleşik Devletleri

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin