University of Science and Arts of Oklahoma

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Oklahoma'nın tek kamu liberal sanatlar koleji olarak yüzyılı aşkın hizmetini kutlayan Oklahoma University of Science and Arts of Oklahoma - ulusal olarak kalite ve değer açısından derecelendirilmiştir - disiplinler arası çalışmalarda tanınmış bir lider ve yenilikçidir.

En iyi özel liberal sanat kolejleri gibi USAO da küçük sınıflar sunar; ödüllü fakülte; ve kapsayıcılığı, fakülte-öğrenci etkileşimini ve lisans araştırma fırsatlarını teşvik eden bir kampüs kültürü. USAO tüm insanı eğitiyor, kamu hizmeti yoluyla büyümeyi teşvik ediyor ve atletik takımlarımız 13 NAIA sporunda yarışıyor.

1908'de Oklahoma Kadınlar Koleji (OCW) olarak kurulan okul, Oklahoma'nın ilk Yasama Meclisi tarafından oluşturulan ilk kolejdi. Bu ülkede şimdiye kadar oluşturulmuş benzer misyonlara sahip yalnızca yedi eyalet kurumundan biri olan USAO, Oklahoma Üniversitesi dışında Oklahoma'daki herhangi bir eyalet kolejinin veya üniversitenin en eski orijinal misyonuna sahiptir. USAO aynı zamanda Ulusal Tarihi Yerler Sicilinde Ulusal Tarihi Bölge olarak adlandırılan tek Oklahoma kolejidir.

TEMEL İNANÇ BEYANI

Anlamlı ve maksatlı bir yaşama giden en iyi yolun, 21. yüzyıl için bireyleri donatmak için birçok disiplinden gelen bilgileri bütünleştiren bir eğitim olduğuna inanıyoruz.

USAO'NUN İLK 10 AYIRT EDİCİLERİ

  1. USAO geniş bir eğitim deneyimi sunar. Oklahoma'nın tek devlet liberal sanatlar üniversitesi olan USAO, öğrencilere bilimler ve beşeri bilimler üzerine kurulu, iletişimi, eleştirel düşünceyi ve problem çözmeyi pekiştiren geniş bir eğitim deneyimi sunar.
  2. Ders, benzersiz bir disiplinler arası çekirdek etrafında inşa edilmiştir. USAO'nun Disiplinlerarası Çalışmalar (IDS) programı, birçok disiplinden gelen bilgileri bütünleştirerek 50 yıl önce oluşturulduğu zamanki kadar yenilikçi olmaya devam ediyor.
  3. USAO, yenilikçi takım öğretme yaklaşımına öncülük etti. IDS programındaki takım öğretimi, farklı disiplinlerden iki veya daha fazla profesörü sınıfa yerleştiren, öğrencilere aynı materyale farklı bakış açıları ve yaklaşımlar sunan yenilikçi bir yaklaşımdır.
  4. Misyonumuz yüksek nitelikli öğretim üyelerini kendine çekiyor. USAO fakültelerinin yaklaşık% 90'ı kendi alanlarında terminal derecelere sahiptir ve hiçbir ders öğretim asistanları tarafından verilmez. Öğretim üyeleri ülkenin dört bir yanındaki prestijli yüksek okullardan gelmektedir.
  5. Küçük kampüs ortamı ilişkileri geliştirir. Kayıt sınırları, USAO'nun 13: 1 öğrenci-öğretim üyesi oranına sahip olmasına katkıda bulunur ve öğrencilerin öğretim üyelerine erişebilecekleri ve birbirlerini tanıdıkları bir ortam yaratır.
  6. Merak teşvik edilir ve beslenir. USAO, akademik deneyimin merkezinde merakın olduğu ve yaratıcılığın istisna değil norm olduğu bir ortamı teşvik ediyor.
  7. Öğrenciler kalır ve mezun olur. USAO, bu tür bir ortamda başarılı olan ve kendi boyutundaki çoğu devlet üniversitesinden daha yüksek oranlarda mezun olma eğiliminde olan meraklı öğrencileri cezbetmektedir.
  8. Mezunlar, lisansüstü eğitimde başarılı olur ve alanlarında lider olurlar. USAO öğrencileri lisansüstü okulda başarılı olurlar ve seçtikleri alanda liderlik pozisyonlarına yükselirler.
  9. Kalitenin karşılanabilir olmadığı genel algısına karşı çıkıyoruz. Yıllar geçtikçe USAO, ekonomikliği, yukarı doğru sosyal hareketliliği ve akademik yaklaşımının titizliği ile ulusal olarak tanınmaktadır.
  10. USAO, eyalet yüksek öğretim sisteminde tekil olmayan bir rol üstleniyor. Oklahoma'nın tek kamusal liberal sanatlar üniversitesi olan USAO, eyalet yüksek öğretim sisteminde tekil olmayan bir eğitim misyonuyla benzersiz bir amaca hizmet etmektedir.

Konumlar

Chickasha

Address
West Alabama Avenue,1727
73018 Chickasha, Oklahoma, Amerika Birleşik Devletleri

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin