University of Nevada, Reno

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

University of Nevada, Reno Elko Nevada State University Nev., Yaklaşık 300 mil kuzeydoğusunda Reno bugünkü kampüs olarak 1874 yılında kuruldu. Doğu Nevada (hiçbir devlet kurumları önceden bulunan olmuştu nerede) üniversite hazırlık okulu için site devletin sakinlerinin neredeyse yarısı Reno-Carson City bölgesinde yaşayan, pratik olduğunu kanıtladı. 1885 yılında, yasama Reno Elko Üniversitesi'nin hareket onayladı. Morrill Hall, bir blöf bakan şehir üzerine inşa, 10 dönümlük kampüsünde inşa edilen ilk yapı oldu. Nevada, Reno ve benzeri kurumların Üniversitesi gelişmesine yol açtı Vermont, 1862 Land-Grant Koleji Yasası yazarı ABD Senatör Justin S. Morrill Adını salon, bir tek bina üniversite konut oldu başkan en ve sicil ofisleri, sınıflar, kütüphane, müze ve groundskeeper için yaşam alanları.

1891 yılında, 17 yıl kuruluşundan sonra, Üniversite Frank Norcross, gelecekteki ABD Bölge Mahkemesi Yargıç, Nevada Yargıtay Adalet ve Nevada Yasama üyesi dahil üç bir mezunlarına ilk diplomalarını sundu.

O zamana kadar, Comstock Lode üzerinde gümüş ve altın madenciliği zengin "Bonanza" gün 23 mil güneydoğusunda Virginia City Reno, gitti idi. devletin ekonomik gerileme oldu ve ilk üniversite kayıt ve boy inşa için mücadele etti.

Mackay Etkisi

John Mackay, orta 1870'lerde iki Virginia City madenlerinden cevher fazla 100 milyon dolar çıkarma doğrudan yardım İrlandalı göçmen, aile kampüsü büyümeye yardımcı önemli bir rol oynadı. 1907 1936 için, Mackay varisleri Maden binasının, Virginia, atletik bir alanda, arazi satın almalar Üniversitesi ve Mackay Bilim Salonu'nda Thomas Jefferson sonra modellenmiştir bir futbol sahası büyüklüğünde dörtgeni Mackay Okulu üniversite daha fazla 1.500.000 $ bağışladı. Daha sonra Rushmore Dağı oyma Gutzon Borglum tarafından oluşturulan Mackay A 7-ayak, 8 inçlik heykeli, 1908 yılından bu yana Quad kuzey ucunda durdu. 1987 yılından bu yana Tarihi Yerler Ulusal Kayıt üzerinde bir liste ile karaağaç kaplı Quad ve Üniversitenin orijinal çekirdek kampüsü, ABD kültürel kaynak olarak kabul edilir.

Onun ismi kurulması

Üniversite yetkilileri 1920 ve 30'ların seyrek nüfuslu Batı'da küçük, 1.000 öğrenci devlet okulu olarak ayakta kampüs iyileştirilmesi atılımlar yaptı. Önemli erken fakülte arasında olan Sierra kar anketleri mevsimsel su kaynaklarının tahmin bilimi öncülük James Kilisesi idi; batı çölde adaçayı ve tavşan fırça yağlar için kullandığı keşfetti kimyasal bilim adamı Maxwell Adams; ve Maden jeolog-sismolog Vincent Gianella, gianellaite cıva mineral için adaşı, Mackay Okulu.

1940'ların, Üniversite'nin asma kaplı, Ivy Ligi gibi tuğla binalar ve pastoral Manzanita Gölü ile çekti, Hollywood film yapımcıları, ile, "Sayın Belvedere Koleji gider" gibi popüler filmlerin bir ayar olarak kampüs kullanılarak edildi Shirley Temple; Mickey Rooney ile "Andy Hardy Sarışın Trouble"; Van Johnson ile "Anne, bir Birinci Sınıf, var".

Dramatik Değişim

1958'de, 2.000 öğrenci derslere katılıyor, kurum dramatik değişimin eşiğinde idi. Eğitim ve yeni iş kolejleri ilk yıllarında idi. Reno Üniversitenin görev ilk 70 yıl boyunca bir öğrenci merkezi binası yoktu öğrenci beden, nihayet Jot Travis Öğrenci Birliği açılışı ile bir karargahını vardı. Bu birlik Joe Crowley Öğrenci Birliği, bugüne kadar kampüste inşa edilmiş en dönüşümsel binalardan biri tarafından Kasım 2007'de değiştirildi. Bu 167,000 metrekarelik, "yeşil" çevre dostu tesis kampüs ve toplum Virginia Street Üniversitesi'ne yeni bir merkezi konumdaki "ön kapı" sunan kampüs genişleme bir değişim sinyalleri. Bu 23 yıllık görev süresi kurumun başkanı olarak bir rekor Üniversitesi Rektörü Joe Crowley, onuruna adlandırılmıştır. 2008 yılında, ülkenin en gelişmiş teknolojik kütüphanelerden biri, ayrıca kampüs 'sinyalizasyon, Crowley Öğrenci Birliği yanında açılan Mathewson-BGT Bilgi Merkezi, kuzeye hareket ettirin.

Cumhurbaşkanı Charles Armstrong ve başkan yardımcısı William Wood Çöl Araştırma Enstitüsü (DRI) ve atmosferik fizik, biyoloji çöl, antropolojik çalışmalar, bilgisayar bilimi ve su kaynaklarının kendisine bağlı programlarının oluşturulması ile 1959 yılında kampüste araştırma programları uyarılmış. DRI Nevada'nın kurak toprak kaynaklarının incelenmesi araştırma odaklanan bir üniversite bölümü oldu. 1969 itibariyle, Devlet Başkanı N. Edd Miller altında, kampüs bir düzineden fazla uzmanlık doktora programları vardı ve Tıp Bilimleri bir Okulu yaratmıştı.

Son 35 yılda, Üniversite kayıt sonbaharda 2010 den fazla 17.000 öğrenciye yükselen, şu anda ülkenin en hızlı büyüyen devlet nedir liderlik zorlukları araya geldi.

Numaralarıyla Üniversitesi

 • Kuruluş: 1874
 • Yer: Reno, Nevada
 • Slogan: Omnia Pro Patria ("Ülkemiz için tüm")
 • Öğrenciler: 18.227 (2012 güz içinde)
 • Fakülte: 912
 • Kendi alanlarında en yüksek derece tutan tam zamanlı öğretim: yüzde 93
 • Dereceler sunulan: lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde diploma programlarının kapsamlı bir seçim.
 • Kolejler ve Okullar: Tarım, Biyoteknoloji ve Doğal Kaynaklar; İş; Eğitim; Mühendislik; Gazetecilik; Sosyal Bilimler; Tıp; Yüksek Lisans; ve Sağlık Bilimleri Bölümü.
 • Maskot: Alphie, kurt; Kurt Jr.
 • Kullanıcı adı: Kurt Paketi
 • Renkler: Gümüş ve Mavi
 • Kolejler ve (1938'den beri) Üniversiteler, artı 20 profesyonel akredite programlarda Kuzeybatı Komisyonu: tarafından akredite edilmektedir.

Konumlar

Reno

University of Nevada

Address
89557 Reno, Nevada, Amerika Birleşik Devletleri
Telefon
+1 (775) 784-6874