The State University of New York at Geneseo

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

1871'de öğretmenler için bir okul olarak kurulan Geneseo, ülkedeki önde gelen halka açık liberal sanat kolejlerinden birine dönüşmüştür. Cenevre'nin tarihi Köyünde 220 hektar üzerinde yer alan College, Rochester ve Buffalo'ya arabayla kısa bir mesafededir. Kampus, kuzeydoğu kolejlerinin geleneklerini tuğla geçitleri, gölge ağaçları ve sarmaşıklarla zenginleştiriyor.

Ülkedeki en seçkin devlet üniversitelerinden biri olan Geneseo, akademik kalite ve değer için ulusal yayınlarda oldukça yer almaktadır. Lisans araştırma yardımı programı, bir dizi öğrencinin Geneseo öğretim üyeleri ile geniş bir yelpazede araştırma yapmasına ve bölgesel ve ulusal toplantılarda kağıt sunmasına olanak tanır.

Kolej'in 53 milyon $ 'lık Entegre Bilim Merkezi, bölgedeki bilimsel araştırma için önemli bir varlık olan batı New York'taki tek pelletron parçacık hızlandırıcıyı içeriyor. Amerikan Fizik Enstitüsüne göre, Geneseo, fizikte lisans derecesinde en iyi üreticiler arasında yer alıyor. Öncelikle lisans mezunları arasında, College, STEM alanlarında doktoralı mezunların sayısı ile ulusal olarak ilk 10 arasında yer almaktadır.

Kampusun sarmaşıklarla kaplı tuğla binaları, geleneksel bir kolej atmosferinden evrimleşerek, Ulusal Tarihi Yer İşareti olarak tanınmak üzere ülke çapında 24 topluluktan biri olan Geneseo Köyü'nün yanında yer alır. Köy, karşılıklı saygı ve paylaşılan kültür geleneği ile Kolej için ideal bir mekandır.

Geneseo 49 yazlık lisans bölümünü ve her yaz İngiltere ve Avrupa'da beşeri ve beşeri eğitim programlarını ve her yaz İngiltere'de ve Avrupa'da öğretilen temel Beşeri Bilimler derslerini de içeren bir dizi dizi sunuyor.

Öğrenci etkinlikleri arasında NCAA Division III atletizm (kadınlar arası ülke genelinde 2005 ulusal şampiyonası); 200 öğrenci organizasyonu (11 öğrenci çok kültürlü grup dahil); aktif bir öğrenci hükümeti; toplum hizmeti olanakları; ve her yıl çeşitli seçkin konuşmacılar ve kültürel etkinlikler. Kolej, ulusal olarak ödül kazanmış bir öğrenci liderliği programını ve Katrina Kasırgası tarafından harap edilen alanları yeniden inşa etmeye adamış ulusal ödüllü bir topluluk / üniversite işbirliği sunmaktadır.

Konumlar

Geneseo

State University of New York at Geneseo

Address
SUNY Geneseo
1 College Circle

Geneseo, New York, Amerika Birleşik Devletleri
Telefon
+1 585-245-5000