Resmi açıklamayı okuyun

tarih

Eğer Northeastern State Üniversitesi Tahlequah kampüse girerken, Muskogee Caddesi önde gelen döşeli geçit NSU tarihini ve mirasını barındıran bir yolda götürecektir. Sequoyah bronz heykel, bu kurumun bir sembolüdür Seminer Hall Saat Kulesi, bir çok benzersiz bir deneyim katılacak, Cherokee hecelerin 19. yüzyıl Cherokee diplomat ve yaratıcısı kaydetti.

Geri 1846 yılında, Northeastern Devlet Üniversitesi Cherokee Ulusal Kadın Ruhban olarak kurulmuştur. Bu Cherokee Nation tarihi bağlantı ve Hint bölgesi Kuzeydoğu Oklahoma yüksek öğrenim eski kurumu yapmak.

Bir devlet kurumu olarak bizim tarihi Oklahoma yasama Kadın Ruhban satın alırken, 6 Mart 1909 tarihinde başlamış ve ilk sınıfları 14 Eylül 1909 tarihinde düzenlenen Northeastern State Normal Okulu yarattı. On yıl sonra, stok numarası lisans derecesi giden dört yıllık müfredat sunan Northeastern State Öğretmen Koleji dönüştü. Oklahoma yasama 1939 yılında Northeastern State College NSTC adını değiştirerek yetkili. Biz resmen 1985 yılında Northeastern State University olarak tanındı.

Bugün Oklahoma dördüncü büyük kamu dört yıllık kurum ve Bölgesel Üniversitesi Sistem Oklahoma kurul tarafından yönetilir altı bölgesel kurumların biridir. Tahlequah ve Muskogee ve Broken Arrow şube kampüsleri ana kampüsü - - Birlikte her yıl yaklaşık 9.000 öğrenciye hizmet vermektedir üniversite üç kampüsleri oluşturduğu Kuzeydoğu Oklahoma bir öğrenme hub hizmet vermektedir.

Misyon, Vizyon ve Değerler

Misyon

Cherokee Milleti zengin eğitim mirası üzerine kurulan, Northeastern State Üniversitesi kampüsü lisans, yüksek lisans ve profesyonel doktora programlarının geniş bir dizi aracılığıyla yaşam boyu öğrenme ile çeşitli topluluklar sağlarlar. Öğrenci başarısı için yüksek beklentileri ile, Üniversite, yerel ve profesyonel topluluklara kaliteli öğretim, zorlu müfredat, araştırma ve bilimsel faaliyetler, sürükleyici öğrenme fırsatları ve hizmet sağlar. Kurumun özel öğretim üyeleri ve personel öğrencilerin çok kültürlü ve küresel toplumda mesleki ve kişisel başarıya ulaşmak için hazırlamak hizmet odaklı, destekleyici bir öğrenme ortamı sunuyoruz.

Odaklı Misyonu

Biz oluşturma ve öğrenme, keşif ve çeşitlilik kültürü genişleterek tam entelektüel ve insan potansiyeline ulaşmasını öğrencilerin, öğretim üyeleri, personel ve toplum güçlendirmek.

Vizyon

Northeastern State University Üniversitesi'nin çeşitli toplulukların entelektüel, kültürel, sosyal ve ekonomik ihtiyaçlarına hizmet vererek mükemmellik standardı belirleyen seçim eğitim ortağı olarak bölgenin geleceğini şekillendirir.

Değerler

Bütünlük

ilerleyen dürüstlük, insan onuruna ve hesap etik ve entelektüel davranışları ve uygulamaları yoluyla NSU modelleri bütünlüğü.

İşbirliği

NSU öğrenme fırsatları yaratmak ve eğitim ve ekonomik başarıyı teşvik etmek için ortaklıklar yoluyla işbirliği yürütmektedir.

YARATICILIK

NSU keşif, yenilik, eleştirel sorgulama ve düşünce özgürlüğü ile yaratıcılığı ilerletir.

liderlik

NSU hazırlamak ve başkalarına hizmet etmek sürdürmesiyle liderliğini ilham veriyor.

Mükemmellik

NSU sürekli bireysel geliştirerek ve bir topluluk olarak mükemmellik peşinde.

iletişim

NSU bilgi ve fikirlerin serbest akışı ile iletişimi savunmaktadır.

Çeşitlilik

NSU fırsat eşitliğini, bireylerin ve eğitim ve zenginleştirme deneyimleri eşit erişim haklarının geliştirilmesi, kültürel farklılıklara karşı saygı ve sağlayarak çeşitliliği ve güçlendirilmesi değer.

Bir Bakışta NSU

Kaydolma

  • Tam gün Yarı zamanlı toplam

    Lisans 5001 2043 7045

    Mezun 477 755 1.231

    toplam 5478 2798 8276

Güz 2015 Kayıt Raporu Açılış

Lisans Programları

54 Lisans programları / binbaşı
24 Lisansüstü programlar

Güz 2015 Kayıt Raporu Açılış

Öğrenci Profili

% 62,7 Kadınlar
% 37.3 Erkekler
% 91.9 Oklahoma sakinleri
% 6.4 Diğer Amerika Birleşik Devletleri ve bölgeler
% 50,6 Beyaz
% 19,3 American Indian / Alaska yerel
% 15,7 İki veya daha fazla yarış
Siyah% 4.0 African American /
Bilinmeyen% 1.7
Hispanik% 4.8
% 2.0, Asya
Sigara ikamet eden bir yabancı% 1.7
% 0.1 Yerli Hawai / Pasifik Adalı

Güz 2015 Kayıt Raporu Açılış

Çalışma En Popüler Alanları

İlköğretim
biyoloji
muhasebe
iş
psikoloji
ceza adalet
Erken çocukluk eğitimi

Fakülte

% 51 Kadınlar
% 49 Men
% 19 Azınlık
alanında en yüksek derecesi ile% 53

Sınıf mevcudu

30'dan az öğrenci ile% 84 Lisans sınıfları
50'den az öğrenci ile% 97 Lisans sınıfları

Konut

Kampüste% 65 Yeni birinci yaşamak
Tüm undergrads kampüste yaşamaktadır% 18
Program dili:
  • Ingilizce

Bu okulun aynı zamanda sundukları:

BBA

Northeastern State University

İşletme önemli iş alanında başarı için gerekli çeşitli disiplinlerde çeşitlendirilmiş bir arka plan sağlar. açık seçeneklerini tutmak ve iş çok yönlü keşfetmek isteyen öğ ... [+]

İşletme önemli iş alanında başarı için gerekli çeşitli disiplinlerde çeşitlendirilmiş bir arka plan sağlar. açık seçeneklerini tutmak ve iş çok yönlü keşfetmek isteyen öğrenciler İşletme bir ana dal seçmelidir.

İşletme İşletme derecesi Lisans size iş tüm işlevsel alanlarda kurslar seçim için en fazla esnekliği sunuyor. Bir fakülte danışmanı rehberliğinde, kendi bireysel ihtiyaçlarını ve hedeflerini karşılayan bir program belirler.

Ben İşletme A Derecesi ile Neler Yapabilirsiniz?

İŞLER TÜRLERİ

Genel Yönetim Satış yönetimi İnsan Kaynakları Yönetimi Politika Geliştirme Mülk Yönetimi Ticari Bankacılık Yönetimi Operasyon Yönetimi Yöneylem Araştırması Analizi: Üretim Yönetimi: Materyaller yönetimi: Kendini istihdam Endüstriyel Satışlar Müşteri servisi Ticari Bankacılık Emlak / Emlak Yönetimi ... [-]
Amerika Birleşik Devletleri Tahlequah Muskogee Kırık Ok
Eylül 2020
Ingilizce
Tam zamanlı
4 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku

Lisans

Northeastern State University

Tüm Erken Çocukluk Eğitimi binbaşı 4 x 12 gereksinimlerini tamamlamak zorundadır. İletişim Sanatları, Sosyal Bilimler, Matematik ve Fen: Öğrenciler 4 alanda 12 saat tama ... [+]

Akıllı Seçim Northeastern State Üniversitesi tarafından geliştirilen bir modeli programıdır. Benzersiz harmanlanmış renkli logosu ve Akıllı Seçim sloganı NSU parçası ve öğrenciler kendi seçtikleri programında dört yıllık lisans ulaşmak için bir önlisans derecesini elde sorunsuz bir geçiş yapmak yardımcı olmak için iki yıllık kolej katılımcı bağlılığını temsil ediyor.

Okulöncesi Eğitimi lisans derecesine devam etmek isteyen öğrenciler aşağıdaki gereksinimleri karşılaması gerekir: Öğrenci en az 45 saat tamamlanmış ve 2.75 genel not ortalamasının sahip olacaktır; TÜM potansiyel öğretmen eğitimi binbaşı aldıkları veya almak için kayıtlı doğrulama göstermek gerekir, Oklahoma Genel Eğitim Testi (OGET) onlar NSU adlı Mesleki Eğitim sırayla sınıfları başladığınızda. Öğrenciler Fen veya Sanatlar Derecesi bir Associate ya tamamlayabilir. onların Ön derece içinde, öğrencilerin büyük için gerekli önkoşulları tamamlamak gerekir.... [-]

Amerika Birleşik Devletleri Tahlequah Muskogee Kırık Ok
Eylül 2020
Ingilizce
Tam zamanlı
4 dönem
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Northeastern State University

Finansal Yönetim Vurgu ve Finansal Planlama Önem: Finans önemli vurgu iki bölüme ayrılmıştır. ... [+]

Finansal Yönetim Vurgu ve Finansal Planlama Önem: Finans önemli vurgu iki bölüme ayrılmıştır.

Mali Yönetimi Vurgu

Finansal Yönetim Vurgu, finansal yönetim faaliyetlerinin çeşitli etkin bir şekilde gerçekleştirmek için hazırlar. Mezunlar küçük işletme, kurumsal finans yönetimi, bankacılık, sigorta, yatırım yönetimi, gayrimenkul ve mortgage şirketlerinin kariyerlerine devam edebilir. Ders çalışma finansal araçların, finansal uygulamalar, yapı ve finans kurumları, hukuki ve ekonomik mali işlemlerin yapıldığı bağlam, yatırım analizi, portföy yönetimi, iş tahmin ve ekonomik analiz fonksiyonları çalışma gerektirir.

Finansal Planlama Vurgu... [-]

Amerika Birleşik Devletleri Tahlequah Muskogee Kırık Ok
Eylül 2020
Ingilizce
Tam zamanlı
4 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Northeastern State University

Muhasebe temel analitik ve iş hemen hemen her alana şube bir kariyer istiyor kişi için tasarlanmıştır. Bu büyük kurşun vurgu iki alan Yeminli Mali Müşavir (CPA) lisans ve ... [+]

Muhasebe temel analitik ve iş hemen hemen her alana şube bir kariyer istiyor kişi için tasarlanmıştır. Bu büyük kurşun vurgu iki alan Yeminli Mali Müşavir (CPA) lisans veya Certified Management Accountant (CMA) sertifikasyon doğru mezunları.

Bir EBM denetim, danışmanlık, ya da vergi hazırlanmasında mevcut kariyer kamu muhasebesi alanında kariyer istiyor. Oklahoma State, müstakbel CPAs önce sınava akademik kredi 150 saat olması gerekir.

Bir CMA finansal tablolar, maliyetler ve operasyonların analizi geliştirilmesi dahil olmak üzere şirket operasyonları, ilgili hizmet veren kurumsal sektörde kariyer istiyor. zaman giderek artan oranda değerlendirilmesi ve finansal bilgilerin analizi harcanmaktadır.... [-]

Amerika Birleşik Devletleri Tahlequah Muskogee Kırık Ok
Eylül 2020
Ingilizce
Tam zamanlı
4 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Northeastern State University

insanlar kelime pazarlama duyduğunda, bunlar otomatik olarak reklam ve satış düşünüyorum, ama pazarlama çok daha fazla olduğunu. Pazarlama seninle başlar. Sen tüketici ko ... [+]

insanlar kelime pazarlama duyduğunda, bunlar otomatik olarak reklam ve satış düşünüyorum, ama pazarlama çok daha fazla olduğunu. Pazarlama seninle başlar. Sen tüketici konum ve istediği ve ihtiyacı vardır. Pazarlama, tüketici istediği ve bu ihtiyaçları karşılamak ürünler geliştirmek için ihtiyaç dışarı arar. Sonra, ve ancak ondan sonra, ihtiyaçlarını karşılamak ya da istediği tatmin edebilir ürün veya hizmet hakkında size, tüketiciyi bilgilendirmek amacıyla bu reklam ve satış resmini girmek yapmak ve.

Ve dahası var. Business-to-Business pazarlama büyük bir ölçekte çalışabilir. Bir B2B pazarlamacı bir havayolu ya da bir ulusa bir santralin kağıt bir ofis malzemeleri saklamak için klipler, jetliners sağlanmasına yardımcı olabilir.... [-]

Amerika Birleşik Devletleri Tahlequah Muskogee Kırık Ok
Eylül 2020
Ingilizce
Tam zamanlı
4 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Northeastern State University

İşletme bir lisans veya Teknoloji bir lisans olarak sunulan, Tedarik Zinciri Yönetimi, hızla değişen küresel ekonomide dinamik bir pozisyon için hazırlar. ... [+]

İşletme bir lisans veya Teknoloji bir lisans olarak sunulan, Tedarik Zinciri Yönetimi, hızla değişen küresel ekonomide dinamik bir pozisyon için hazırlar.

bitmiş ürünlerin dağıtımı için hammadde satın değişen sorumlulukları, tedarik zinciri yöneticileri maliyetleri kontrol ve onlar karlı ne emin yaparken kalitesini artırmak gerekir. Ve onlar bir kuruluşta yanı sıra dışarıdan farklı kuruluşlarla farklı bölümlerin her türlü ile çalışmak gerekiyor.

Pek çok kuruluş, sadece şimdi iyi bir tedarik zinciri yönetimi ne kadar kritik öğreniyorlar ve giderek iş önemli bir parçası haline ne denetleyecek eğitimli profesyoneller bulmak için çabalıyorlar ediyoruz.... [-]

Amerika Birleşik Devletleri Tahlequah Muskogee Kırık Ok
Eylül 2020
Ingilizce
Tam zamanlı
Yarı zamanlı
4 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Northeastern State University

Çevre, Sağlık ve Güvenlik Yönetimi majör da dahil olmak üzere çeşitli alanlarda profesyonel kariyer için hazırlamak için tasarlanmış disiplinlerarası bir programdır, anca ... [+]

Çevre, Sağlık ve Güvenlik Yönetimi majör da dahil olmak üzere çeşitli alanlarda profesyonel kariyer için hazırlamak için tasarlanmış disiplinlerarası bir programdır, ancak bunlarla sınırlı değildir: federal, eyalet, yerel ve aşiret hükümetler, danışmanlık, endüstri ve diğer özel sektöre ait şirketler . İstihdam olanakları imalat, üretim, sağlık, sigorta, kamu güvenliği, kolluk, inşaat, kamu ve özel araçlar, iletişim ve ulaşım sektörlerinde var. Bureau of Labor Statistics önümüzdeki on yıl içinde bu alanda iş olanakları yaklaşık% 20 büyüme tahmin ediyor.

Çevre, Sağlık ve Güvenlik profesyonel nedir? Bir avukat, doktor ya da öğretmen rolünü tanımlamak genellikle kolay olmasına rağmen; fonksiyon çevre, sağlık ve güvenlik, profesyonel gerçekleştirdiği topluma gibi hayati önem taşımaktadır. Amerika'nın işgücü, halkın ve yaralanma, hastalık ve zararlardan çevrenin korunması çevre, sağlık ve güvenlik profesyonel içerir olmak. Teknolojik ve bilimsel gelişmeler bu dönemde, çevre, sağlık ve güvenlik yönetim en zorlu ve ödüllendirici kariyer seçenekleri biri haline gelmiştir.... [-]

Amerika Birleşik Devletleri Tahlequah Muskogee Kırık Ok
Eylül 2020
Ingilizce
Tam zamanlı
4 hukuk lisans derecesi bulun
Kampüs
İngilizce Devamını oku