Northeastern State University

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

tarih

Eğer Northeastern State Üniversitesi Tahlequah kampüse girerken, Muskogee Caddesi önde gelen döşeli geçit NSU tarihini ve mirasını barındıran bir yolda götürecektir. Sequoyah bronz heykel, bu kurumun bir sembolüdür Seminer Hall Saat Kulesi, bir çok benzersiz bir deneyim katılacak, Cherokee hecelerin 19. yüzyıl Cherokee diplomat ve yaratıcısı kaydetti.

Geri 1846 yılında, Northeastern Devlet Üniversitesi Cherokee Ulusal Kadın Ruhban olarak kurulmuştur. Bu Cherokee Nation tarihi bağlantı ve Hint bölgesi Kuzeydoğu Oklahoma yüksek öğrenim eski kurumu yapmak.

Bir devlet kurumu olarak bizim tarihi Oklahoma yasama Kadın Ruhban satın alırken, 6 Mart 1909 tarihinde başlamış ve ilk sınıfları 14 Eylül 1909 tarihinde düzenlenen Northeastern State Normal Okulu yarattı. On yıl sonra, stok numarası lisans derecesi giden dört yıllık müfredat sunan Northeastern State Öğretmen Koleji dönüştü. Oklahoma yasama 1939 yılında Northeastern State College NSTC adını değiştirerek yetkili. Biz resmen 1985 yılında Northeastern State University olarak tanındı.

Bugün Oklahoma dördüncü büyük kamu dört yıllık kurum ve Bölgesel Üniversitesi Sistem Oklahoma kurul tarafından yönetilir altı bölgesel kurumların biridir. Tahlequah ve Muskogee ve Broken Arrow şube kampüsleri ana kampüsü - - Birlikte her yıl yaklaşık 9.000 öğrenciye hizmet vermektedir üniversite üç kampüsleri oluşturduğu Kuzeydoğu Oklahoma bir öğrenme hub hizmet vermektedir.

Misyon, Vizyon ve Değerler

Misyon

Cherokee Milleti zengin eğitim mirası üzerine kurulan, Northeastern State Üniversitesi kampüsü lisans, yüksek lisans ve profesyonel doktora programlarının geniş bir dizi aracılığıyla yaşam boyu öğrenme ile çeşitli topluluklar sağlarlar. Öğrenci başarısı için yüksek beklentileri ile, Üniversite, yerel ve profesyonel topluluklara kaliteli öğretim, zorlu müfredat, araştırma ve bilimsel faaliyetler, sürükleyici öğrenme fırsatları ve hizmet sağlar. Kurumun özel öğretim üyeleri ve personel öğrencilerin çok kültürlü ve küresel toplumda mesleki ve kişisel başarıya ulaşmak için hazırlamak hizmet odaklı, destekleyici bir öğrenme ortamı sunuyoruz.

Odaklı Misyonu

Biz oluşturma ve öğrenme, keşif ve çeşitlilik kültürü genişleterek tam entelektüel ve insan potansiyeline ulaşmasını öğrencilerin, öğretim üyeleri, personel ve toplum güçlendirmek.

Vizyon

Northeastern State University Üniversitesi'nin çeşitli toplulukların entelektüel, kültürel, sosyal ve ekonomik ihtiyaçlarına hizmet vererek mükemmellik standardı belirleyen seçim eğitim ortağı olarak bölgenin geleceğini şekillendirir.

Değerler

Bütünlük

ilerleyen dürüstlük, insan onuruna ve hesap etik ve entelektüel davranışları ve uygulamaları yoluyla NSU modelleri bütünlüğü.

İşbirliği

NSU öğrenme fırsatları yaratmak ve eğitim ve ekonomik başarıyı teşvik etmek için ortaklıklar yoluyla işbirliği yürütmektedir.

YARATICILIK

NSU keşif, yenilik, eleştirel sorgulama ve düşünce özgürlüğü ile yaratıcılığı ilerletir.

liderlik

NSU hazırlamak ve başkalarına hizmet etmek sürdürmesiyle liderliğini ilham veriyor.

Mükemmellik

NSU sürekli bireysel geliştirerek ve bir topluluk olarak mükemmellik peşinde.

iletişim

NSU bilgi ve fikirlerin serbest akışı ile iletişimi savunmaktadır.

Çeşitlilik

NSU fırsat eşitliğini, bireylerin ve eğitim ve zenginleştirme deneyimleri eşit erişim haklarının geliştirilmesi, kültürel farklılıklara karşı saygı ve sağlayarak çeşitliliği ve güçlendirilmesi değer.

Bir Bakışta NSU

Kaydolma

  • Tam gün Yarı zamanlı toplam

    Lisans 5001 2043 7045

    Mezun 477 755 1.231

    toplam 5478 2798 8276

Güz 2015 Kayıt Raporu Açılış

Lisans Programları

54 Lisans programları / binbaşı
24 Lisansüstü programlar

Güz 2015 Kayıt Raporu Açılış

Öğrenci Profili

% 62,7 Kadınlar
% 37.3 Erkekler
% 91.9 Oklahoma sakinleri
% 6.4 Diğer Amerika Birleşik Devletleri ve bölgeler
% 50,6 Beyaz
% 19,3 American Indian / Alaska yerel
% 15,7 İki veya daha fazla yarış
Siyah% 4.0 African American /
Bilinmeyen% 1.7
Hispanik% 4.8
% 2.0, Asya
Sigara ikamet eden bir yabancı% 1.7
% 0.1 Yerli Hawai / Pasifik Adalı

Güz 2015 Kayıt Raporu Açılış

Çalışma En Popüler Alanları

İlköğretim
biyoloji
muhasebe
iş
psikoloji
ceza adalet
Erken çocukluk eğitimi

Fakülte

% 51 Kadınlar
% 49 Men
% 19 Azınlık
alanında en yüksek derecesi ile% 53

Sınıf mevcudu

30'dan az öğrenci ile% 84 Lisans sınıfları
50'den az öğrenci ile% 97 Lisans sınıfları

Konut

Kampüste% 65 Yeni birinci yaşamak
Tüm undergrads kampüste yaşamaktadır% 18

Konumlar

Tahlequah

Northeastern State University Tahlequah

Address
2400 W. Shawnee
74401 Tahlequah, Oklahoma, Amerika Birleşik Devletleri
Telefon
+1 918-456-5511