Nueta Hidatsa Sahnish College

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Nueta Hidatsa Sahnish Koleji Kolejler ve Okullar North Central Association Yükseköğretim Kurumları Komisyonu tarafından, 12 Temmuz 2006 tarihinde devam akreditasyon verildi.

Genel Bilgiler

Nueta Hidatsa Sahnish Koleji (NHSC) kabile New Town, Kuzey Dakota Fort Berthold Rezervasyon karargahı üç Bağlı Kabileler tarafından kiralanan edilir. NHSC kabile altı bölüm meclis üyeleri tarafından atanan yedi üyeden ve bir kabile başkanı oluşur bir Yönetim Kurulu tarafından kontrol edilir. Başlangıçta Fort Berthold Reservation yükseköğretimden sorumlu kurum olarak, May 2, 1973 kuruldu, Fort Berthold Community College atadı. 27 Mart 2015 tarihinde üç Bağlı Tribes İş Konseyi Nueta Hidatsa Sahnish Koleji üniversite adını değiştirmenin bir karar imzaladı. Üç Bağlı Kabileler bir yerel tabanlı yüksek öğrenim kurumu Tribal üyelerini eğitmek ve Tribal kültürleri koruyarak olumlu bir etkisi olarak hareket etmek gerekiyordu konsepti onayladı. Bir yönlendirme komitesi Koleji ilk operasyonlarını denetleyecek atandı. Bu komite 1974 yılında bir Yönetim Kurulu seçiminde tarafından değiştirildi.

NHSC sunulan ilk sınıflar akredite kurumları koordine uzatma bazda idi. Başlangıçta yapılan artikülasyon anlaşmaları Meryem, Bismarck, Kuzey Dakota Üniversitesi ile vardı; Minot State College, Minot, Kuzey Dakota; Kuzey Dakota, Williston Merkezi, Williston Üniversitesi. Üniversite uzun vadeli planlama modelleri geliştirmek için ilerledi. Bu planlama, hem de Rezervasyon boyunca toplumlarda eğitim ve meslek hizmetlerinin iyileştirilmesi misyon ve College hedeflerini gerçekleştirmek için bir çerçevenin geliştirilmesi sonuçlandı.

Nueta Hidatsa Sahnish Koleji Okullar ve Kolejler North Central Association aracılığıyla, 12 Şubat 1988 tarihinde akreditasyon verildi. 12 Temmuz 2006 tarihinde, Nueta Hidatsa Sahnish Koleji Yüksek Öğrenim Komisyonu (HLC) boyunca devam 10 yıl akreditasyon verildi ve 2017-18 yılında akreditasyon ziyaret sonraki yinelenmesi ev sahipliği yapacak. Kolej ayrıca 1994 Arazi Hibe Kurumu statüsü verilen otuz dört kabile kolejlerinden biridir. Nueta Hidatsa Sahnish Koleji ayrıca American Indian Yükseköğretim Konsorsiyumu (AIHEC) üyesidir. 25 Şubat 2011 tarihinde, HLC en Kurumsal Eylemler Konseyi (YDK) İlköğretim ve Çevre Bilimleri Bilim Derecelerin Lisans ve NHSC Dört Yıllık Kurum yapma Kızılderili Sanat Çalışmaları lisans dahil etmek Koleji Akreditasyonu uzatmak için oy kullandı.

Eğitim Amaçlı Felsefesi

Mandan, Hidatsa ve Arikara Milleti yaşam kalitesini geliştirin: Biz Nueta Hidatsa Sahnish Koleji istiyor inanıyoruz

Bizim ekonomik refah ve yaşam kalitesinin iyileştirilmesi için fırsatlar sunmaktadır. 10 Başlatır ve liderlik ve eğitim de dahil olmak üzere Tribe yararına, yeni ya da yenilikçi fikirler uygular.

Üç Bağlı Kavimler olumlu, güçlü bir kimlik inşa

Mandan, Hidatsa ve Arikara Milleti kişi ve toplulukların bir inşaatçı İnsanları güçlendirici tüm akademik ve sosyal etkinliklere, üç Bağlı Kabileler kültür, gelenek ve dil bütünleştirir. Tüm insanlar kendi eğitim ihtiyaçları için ilk gelen yer.

Gerekli eğitim ve liderlik sağlayarak küresel vatandaşlık gelişimini sağlamak

Dersler sunmak için teknolojinin sanatı yararlanın. Diğer kültürleri, ekonomiler, ortamlar ve eylemlerin etkisini gidermek için küresel hazırlayın. Geliştirilmesi ve personel / fakülte ve Yönetim Kurulu daha da geliştirilmesi için mevcut kaynakları kullanmak.

Çeşitliliği ve ilgili müfredat / programlarını teşvik güvenli bir öğrenme ortamı sağlayarak öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılayan bir mali açıdan güçlü bir kurum, geliştirin.

Tüm öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılayan sevecen ve besleyici bir ortam sağlayın. Öğrenme stilleri çeşitli için birden çok öğretim yöntem ve tekniklerini kullanır. Mandan, Hidatsa ve Arikara Milleti kültürünü koruyarak kendini geliştirme olanakları sunuyoruz. Seçin ve vizyon ve misyonu Koleji inanan bir fakülteyi geliştirmek. Sürekli değerlendirmesini

o Öğretim yöntemleri / Müfredat / Toplum ihtiyaçları ve eğilimleri ders ve program teklifleri, rekreasyon, spor, çocuk bakımı, öğrenci konut belirleme.

Olumlu bir değişim yapmak için bilinçli görüşler dile getirmeye gerek teşvik edin. Kültür, akademik ve öğrenci hizmetleri en kaliteli sağlayarak, kabile kontrollü kolejler arasında bir lider haline.

Misyon

Nueta Hidatsa Sahnish Koleji Mandan, Hidatsa ve Arikara Milleti Kalite Cultural, Akademik ve Mesleki Eğitim ve Hizmetleri sağlayacaktır

Vizyon

Mandan, Hidatsa ve Arikara Milleti Nueta Hidatsa Sahnish Koleji: geçmişimizi korur ve gelecek için bize hazırlayan dinamik varlığı

Değerler

Nueta Hidatsa Sahnish Koleji'nin değerleri Nueta, Hidatsa ve Sahnish insanların ortak ev Toprak lodge aracılığıyla gösterilmektedir. Birlik, anahtar değeri olan değerlerin geri kalanı etrafında inşa merkezi (ateş çukuru) yer almaktadır. Maneviyat, İnsanlar, Kültür ve Gelecek dört ana mesajların temsil dört alanlardır. Dış oniki ileti dört alanların her birinde değerleri temsil eder.

Akademik Özgürlük

Nueta Hidatsa Sahnish Koleji entelektüel düşünce ve takip kararlıdır. Üniversite bakış ve araştırma geniş ve çeşitli noktalarda öğrencilere tanıtmak için fakülteye teşvik eder. Fakültenin Kızılderili geleneğinin parçası olarak, kaydedilen bazı ilkeleri müfredatın bir parçası olarak ifade edilir ve her uygulanabilir kabul edilebilir olacaktır. Her zaman, öğretim üyeleri, ses karar verme fikir ve görüşlerini ifade ve aynı özgürlük öğrenci ve meslektaşları kadar uzatılabilir sağlamak için başkalarının haklarına saygı göstermelidir.

Kabul Bilgi ve Politikaları

Kabul:

Nueta Hidatsa Sahnish Koleji Açık Kapı Politikası Kabul abone. Akredite bir lise mezunu ya da herhangi bir kişi onun Genel Eğitim Geliştirme (GED®) sertifikası NHSC kabul edilebilir bulunmaktadır. NHSC Kabul çalışmanın herhangi bir ders başvuruda garanti vermez. Bazı programlar karşılanması gereken standart kolej kabul ötesinde gereksinimleri vardır.

Prosedürler:

Aşağıdaki öğeler NHSC için Kabul için gereklidir:

Kabul Başvuru Lise transkript veya GED sertifika veya GED transkript Resmi kopya Federal Öğrenci Yardımı için tam bir Ücretsiz Uygulama (FAFSA) Ehliyet Fotokopisi, Devlet kimliği, veya Sosyal Güvenlik kartı Bir federal tanınan kabile kayıtlı tüm Kızılderili kabile öğrencilerin kayıt resmi doğrulama sunmalıdır Bir federal tanınan kabile kayıtlı uygulanamaz, Kızılderili öğrencilerin velileri birinin aşiret kayıt resmi doğrulama göndermeniz gerekir Öğrenciler resmi bir işbirliği olmalıdır NHSC de sicil memurluğuna doğrudan gönderilir önceden katıldığı kolej (ler) kendi transkript (ler) y Yeni ve transfer öğrenci almalıdır Sınav ve Matematik ve İngilizce yerleştirme için test puanları göndermek Çift kredi öğrenciler Du sunmalıdır her ders için onların liseden gelen l Kredi formu Sigara ABD vatandaşları da uygun olmayan vatandaşlar olduğunu doğrulamak için belgeleri sağlamalıdır

Tüm belgelerin alınan sağlamak için öğrencinin sorumluluğundadır. Tüm belgeler dönemin ilk 6 hafta sonunda onun / onun dosyada değilse bir tutma öğrencinin akademik kayıt alınacaktır. Öğrenci tüm belgeleri ibraz edilene kadar tekrar kayıt için izin verilmez. Dokümantasyon mali yardım ödemeden önce sunulmuş değilse mali yardım da gecikmeli olabilir.

Mali Yardım Bilgi ve Politikaları

Öğrenci Mali Yardımı Nueta Hidatsa Sahnish Koleji Ofis NHSC katılmak için yeterli kaynakların güvence öğrencilere yardım sağlar. Programlar çeşitli tüm öğrenciler mali yardım için başvuruda gereken mevcuttur.

Hazır Finansal yardım Türleri

477 Gösteri Projesi

American Indian College Fund: www.collegefund.org
Kuzey Dakota Öğrenci Mali Yardım Grant (SSIG)
Üç Bağlı Tribes Yükseköğretim Programı
Üç Bağlı Tribes İş Eğitimi Ortaklığı Kanunu (477)
Veteran Faydaları
Mesleki Rehabilitasyon
Başlık IV Fonları Kazanılan ve Kazanılmamış

Diğer Burslar Nueta Hidatsa Sahnish Koleji'nde mevcuttur.

Konumlar

Yeni kasaba

Address
Nueta Hidatsa Sahnish College
PO Box 490/220 8th Ave N

58763 Yeni kasaba, Kuzey Dakota, Amerika Birleşik Devletleri