Husson University

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Hakkımızda

Husson University , her şey seninle ilgili. Kalabalıkta kaybolmayacaksın. Seni önemseyen profesörlerden öğreneceksin. Ödüllendirici, başarılı bir kariyere hazırlanacak bir derece ve beceri kazanarak, pratikte öğreneceksiniz. Hepsinden iyisi, Husson'un birinci sınıf bir eğitim ve uygun fiyattaki başarısı, akıllı bir yatırım yapacağınız anlamına gelir. Husson University ... görevimiz sizin başarınızdır.

Tarihçe

1898'den beri Husson, Maine liderlerini eğitiyor. Başlangıçta ticaret, öğretim ve telgraf için öğrencileri hazırlayan Husson, 1953'te Husson'un, Husson'a Bilim derecesini vermesi için yetki veren yasayı yürürlüğe koyduğu zaman geldi. Altmışlı yıllarda, Husson bir süt çiftliği satın aldı, temizledi ve güzel bir kampüs inşa etti. 1981 yılında, Koleji Husson Koleji / Doğu Maine Tıp Merkezi Bakalorya Hemşirelik Yüksek Okulu kurdu. Bugün, Husson sayısız lisans dereceleri ve birçok yenilikçi ileri derece programlarının yanı sıra çeşitli çekirdek bilim ve beşeri bilimler dersleri sunmaktadır. 11 Ekim 2008'de, Husson bir üniversite oldu, ancak hala küçük üniversite duygusunu sürdürmeye devam ediyor.

Bugün, Husson mezunları ülkenin ve dünyanın her yerinde liderlik pozisyonlarına sahiptir.

Vizyon

Husson, öğrencilerin başarılı olduğu, deneyimsel öğrenmenin desteklendiği ve küresel katılımın vurgulandığı önde gelen profesyonel programlar için tercih edilen bir üniversitedir.

Görev beyanı

Husson University , bilimler ve beşeri bilimler tarafından bilgilendirilen bir eğitim bağlamında öğrencileri mevcut ve yeni gelişen alanlarda profesyonel kariyerlere ilham ve hazırlar.

Bu kariyer hazırlıklarını destekleyerek ve vurgulayarak gerçekleştiririz.

 • Üstün öğretim.
 • Bir disipline veya uzmanlık alanına akademik katkılar.
 • Zorlayıcı, ilgili ve eleştirel düşünme becerilerini, özgüvenini ve güçlü iletişim becerilerini geliştiren bir lisans ve lisansüstü müfredatı.
 • Fakülte ve öğrenciler, yöneticiler ve personel, yönetim kurulu üyeleri ve bir üniversite olarak yurttaşlık tarafından dünyanın katılımı ile etik davranış ve sosyal sorumluluk taahhüdü.
 • Sürekli değişen bir dünyanın zorlukları için öğrencileri profesyonel ve kişisel olarak hazırlamak için hayatboyu öğrenme.
 • Güçlü bir akademik topluluğa olan bağlılığımızı güçlendiren öğrenci gelişimi ve deneyimsel öğrenme fırsatları ile elde edilen farklı bir kültürel ve küresel bakış açısı.
 • Üniversite kaynaklarının dikkatli yönetimi ve yönetimi.

Husson University Mütevelli Heyeti tarafından 2 Ekim 2011'de kabul edildi.

yer

Husson University ana kampüsü (208 dönümlük), Maine kıyıları, ormanları ve dağlarına arabayla yaklaşık 30.000 kişilik bir şehir olan Bangor, Maine'de yer almaktadır. Boston’un yaklaşık 250 mil kuzeyinde ve Quebec City’nin 250 mil doğusunda yer alan Bangor, Amerika’daki en düşük kentsel suç oranlarından birine sahip.

Husson ayrıca Westbrook ve Presque Isle'de eğitim merkezleri bulunmaktadır.

kayıt

Bangor kampüsünde yaklaşık 2.800 lisans öğrencisini, yaklaşık 700 lisansüstü programa kaydettiriyoruz. Öğrencilerimiz tüm Maine, ülke ve dünyadan geliyor.

Sınıf boyutu

Ortalama sınıf büyüklüğü 21 öğrencidir.

Fakülte

Husson University , meslek edindiği meslek dalında 144 öğretim üyesi ve bir dizi ek öğretim görevlisi istihdam etmektedir.

Spor Dalları

NCAA Division III'ün bir üyesi olan Husson, Swan Merkezi de dahil olmak üzere son teknoloji olanaklarla 18'den fazla spor ve intramural sunmaktadır.

Husson ayrıca bir tezahürat takımını ve bir dans takımını destekliyor .

Kabul

Kabul Ofisi personeli , başvuru sürecinde Husson University kabul için başvuru sahiplerine rehberlik sağlar. Kabul Görevlileri, başvuranların Husson hakkında daha fazla bilgi edinmelerine yardımcı olmak için materyaller ve uygulamalar sağlar ve ayrıca adayları kişisel görüşmeler ve kampüs turları için davet eder.

Mezunlar

Beardsley Toplantı Evindeki Cyr Mezunlar Merkezi'nde bulunan Mezunlar Ofisi, Husson'un 18.000 mezununun ihtiyaçlarına hizmet eder. Mezunlar Ofisi, Homecoming etkinliklerinin yanı sıra, ülke çapındaki etkinliklere sponsorluk yapar ve mezunlar dergi The Ledger'ı , Husson Mezunlarını kampüsteki faaliyetler hakkında bilgilendirmek için yayınlar.

Akreditasyon

Husson University tarafından akredite edilmiştir:

 • New England Okul ve Yüksek Okullar Birliği (NEASC);
 • Uluslararası Collegiate İş Eğitimi Derneği (IACBE);
 • Husson / Eastern Maine Tıp Merkezi Bakalorya Hemşireliği ve Husson University tüm MSN programları, Collegiate Nursing Education , One Dupont Circle, NW, Suite 530, Washington, DC 20036, (202) 887-6791 ve BSN Komisyonu tarafından akredite edilmiştir. Program, Maine Eyalet Hemşirelik Kurulu tarafından onaylandı.
 • Fiziksel Terapi Eğitiminde Akreditasyon Komisyonu (CAPTE);
 • Mesleki Terapi Eğitimi Akreditasyon Konseyi (ACOTE);
 • Maine Eyalet Eğitim Kurulu tarafından onaylandı;
 • Klinik Ruh Sağlığı Danışmanlığı programında MS, Ulusal Sertifikalı Danışmanlar Kurulu (NBCC) tarafından onaylanmıştır;
 • Danışmanlık ve İlgili Eğitim Programları Akreditasyon Konseyi (CACREP), okul psikolojik danışmanlığında ve akıl sağlığı danışmanlığında, Master of Science'a (MS) akreditasyon vermiştir.
 • Eczacılık Fakültesi Eczacılık Eğitimi Akreditasyon Konseyi aracılığıyla Tam Akreditasyon aldı.

Konumlar

Husson Bölgesi

Husson University

Telefon
207.941.7000