Cornell College

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Cornell hakkında

Cornell College , 1853'ten beri yaşamları değiştiriyor ve eğitim normlarını değiştiriyor.

Iowa'nın Vernon Dağı'nda bulunan Cornell, Mississippi'nin batısında, kadınlara erkeklerle aynı hak ve yetkileri veren ve 1858'de bir kadına derece veren ilk kolejdi.

1978'de Cornell fakültesi, Cornell'de eğitim ve öğrenim şeklini değiştirerek, Bir Zamanda Bir Ders programını benimsemiştir. Loren Pope'in Değişen Yaşamları Kolejlerinin 1996 yılında yayımlanması ile Cornell'in yaşamı değiştiren eğitimi resmen tanındı. Cornell her yeni sürümde tanınmaya devam ediyor.128617_rsz_javier-trueba-iqpr1xkf5f0-unsplash.jpg

Cornell Değerleri

Misyonumuz ve Temel Değerlerimiz öğretme ve öğrenme şeklimizi yönlendirir.

Aşağıdaki eğitim önceliklerini ve sonuçlarını her derse ve sınıf dışındaki olanaklara dahil ederek vurgularız.

Misyon

Cornell College , fakülte ve personelin ömür boyu öğrenme ve meşgul vatandaşlık için gerekli olan entelektüel merak, yaratıcılık ve ahlaki cesareti geliştirmek için öğrencilerle işbirliği yaptığı yenilikçi ve titiz bir öğrenme topluluğu sunar.

Temel değerler

  • Keşfi kutlayan ve bilginin bütünleşmesini ve uygulanmasını kucaklayan liberal bir eğitim
  • Fikri, ahlaki ve kişisel gelişim
  • Sivil ve sosyal sorumluluk
  • Farklı bir topluluktaki her bireyin saygınlığı ve değeri

Bir seferde bir ders

Kendine özgü Bir Derste Bir Ders programı ile Cornell öğrencileri, kendilerini üç buçuk haftalık bir blok için yalnızca bir akademik disipline sokuyorlar. Bu odaklanma, profesörlerin genişletilmiş tartışmalar ve laboratuvarlar, tüm gün simülasyonları ve bir öğleden sonra veya tüm bir blok için diğer sınıflarla rekabet etmeden kampüs dışı öğrenim yoluyla geleneksel konferans formatının ötesine geçmelerini sağlar. Son dört yılda, Cornell fakültesi 70 kampüs dışı ders verdi. Ve öğrenciler staj yaparak tecrübe kazanmak için kolayca bir blok alabilir.

Ulusal tanınma

  • Cornell, Loren Papa'nın “ Yaşamı Değiştiren Kolejler ” kitabında adı verilen 40 okuldan biridir .
  • US News and World Report , Cornell'i ulusal liberal sanat kolejlerinin en üst kademesinde yer alıyor.
  • Cornell, US News'un En İyi Değerli Okullar listesinde 64. sıradaydı.
  • Son 12 yılda 16 Cornellians Fulbright bursu kazandı. Ayrıca, iki Cornell fakültesi 2016 ve 2017 yıllarında burs seyahati için Fulbright Ödülleri aldı.
  • Cornell'in kampüsü, Ulusal Tarihi Yerler Sicilinde listelenmiştir.128604_brooke-cagle--uHVRvDr7pg-unsplash.jpg

Çalışma programları

Kolej, 40'tan fazla akademik dal ve meslek öncesi programlar ve sınırsız sayıda kişiselleştirilmiş dal sunar. Ek olarak, Cornell Yaz Araştırma Enstitüsü, sanat, beşeri bilimler, sosyal bilimler ve bilimlerle ilgili araştırmaları destekleyen bir yaz yaşayan öğrenme topluluğu sağlar.

yer

Kolej, şehir kenarındaki atmosferi ile kentin en iyilerini sanat festivalleri, popüler yerel restoranlar ve kafeler ve ilginç butiklerin bulunduğu küçük bir kasabaya dönüştüren Iowa, Vernon Dağı'nda bulunmaktadır . Mount Vernon'un tarihi binaları ve yaratıcı zenginliklerini harmanlaması, Arthur Frommer'in Budget Travel dergisi tarafındanAmerika'nın En Küçük Küçük Şehirlerinden” biri olarak kabul gördü .

Fakülte

Cornell profesörleri başarılı araştırmacılar, alimler ve hepsinden öte mentorlardır. Üniversitenin görev süresi fakültesinin yüzde doksan sekizi alanlarında en yüksek dereceye sahiptir. Fakülte-öğrenci oranı 1:11'dir ve birçok öğrenci araştırma veya diğer projelerdeki öğretim üyeleri ile yakın çalışmaktadır.

Kampüs hayatı

Cornell'deki yaşam aktif ve çeşitlidir. Öğrenciler çok sayıda kulüp, organizasyon ve özel ilgi grubuna katılırlar. Öğrencilerin yüzde 19'u güzel sanatlara katılıyor. Öğrencilerin yüzde 36'sı üniversiteler arası atletizm programına katılmaktadır.

Konumlar

Vernon Dağı

Address
1st Street, 600
52314 Vernon Dağı, Iowa, Amerika Birleşik Devletleri