Academy of Art University

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Hakkımızda

Yaklaşık 90 yıldır sanatçılar ve tasarımcılar Academy of Art University evlerine çağırdılar. San Francisco'da kurulan ve 1929'dan beri ailenin sahibi olduğu, ülkenin en büyük özel sanat ve tasarım üniversitesidir.

Biz her şeyden önce profesyonel bir okuluz - sanatçılar ve tasarımcılar olarak profesyonel rollere hazırlanırken zanaatınızda ustalaşmanıza yardımcı olan özel bir yeriz. Uygulamalı, anlamsız müfredatımız, günümüzün yaratıcı ve yenilikçi endüstrilerinde çalışan en iyi beyinler tarafından öğretilmektedir. Yeteneklerinizi geliştirmenize ve yaratıcı pazar tarafından aranan becerileri kazanmanıza yardımcı olacaklardır.

Hepsi burada bekliyoruz. Kapsayıcı kabul politikamız sanat okulları arasında nadirdir. Öğrencilerimizin potansiyelinin başka yerlerdeki geçmişlerine değil, bizimle geleceğine bağlı olduğunu gördük. Profesyonel kariyerinize hazırlanırken, Academy of Art University yerinizi ve amacınızı bulun.

Academy of Art University / Academy of Art University

Akademi'de Öğrenci Hayatı

Academy of Art University , bir üniversite öğrencisi olmak için kesinlikle harika bir yerdir. Dünyanın en büyük yaratıcı başkentlerinden biri olan San Francisco, 1929'dan beri bizim evimiz. Komşularımız arasında reklam, animasyon ve mimariden iletişim, oyun geliştirme ve web tasarımına kadar her şeyde devler var.

Vizyon ve Misyonumuz

Vizyonumuz: Sanatta birinci sınıf bir eğitim almak isteyen öğrenciler için ilk tercih olmak ve dünya çapında sanatçı istihdam etmek isteyenler için ilk tercih olmak.

Misyonumuz: Academy of Art University , mükemmel lisans ve yüksek lisans dereceleri ile sertifika ve portföy programları sunarak tasarım, iletişim ve sanat alanlarında ileri gelen profesyonelleri hazırlar.

Liderlerimiz

Sanat Akademisi San Francisco'da 1929 yılında güzel sanatlar ressamı ve Sunset Magazine Yaratıcı Direktörü Richard S. Stephens tarafından kurulmuştur. Karısı Bayan Clara Stephens'in yardımıyla, reklam sanatını öğretmek için 215 Kearny St.'de kiralık bir çatı katında yeni okulu açtı.

Richard S. Stephens

Sanat Akademisi San Francisco'da 1929 yılında güzel sanatlar ressamı ve Sunset Magazine Yaratıcı Direktörü Richard S. Stephens tarafından kurulmuştur. Karısı Bayan Clara Stephens'in yardımıyla, reklam sanatını öğretmek için 215 Kearny St.'de kiralık bir çatı katında yeni okulu açtı. Birkaç yıl içinde, sanat ve tasarım profesyonellerini seçen seçkin bir fakülte, okulun felsefesini formüle etmeye yardımcı oldu - gelecekteki profesyonelleri öğretmek için yerleşik profesyonelleri işe alın. 1933'te müfredat, moda illüstrasyonunu içerecek şekilde genişletildi ve 1936'da güzel sanatlar bölümü eklendi.

Dr. Richard A. Stephens

Richard ve Clara'nın oğlu Dr. Richard A. Stephens 1951'de Başkanlık rolüne girdiler ve rehberliği bölüm öğrencilerinin önemli ölçüde genişlemesiyle 50 öğrenciden 5.000'in üzerine çıkmasına yol açtı. 1966 yılında okul kuruldu ve Kaliforniya Eyaleti Özel Ortaöğretim Sonrası ve Mesleki Eğitim Bürosu tarafından Güzel Sanatlar Lisans derecesi vermek için yetki verildi. Yüksek lisans programı 1977 yılında açılmış ve 1983 yılında onaylanmıştır.

Elisa Stephens

1992 yılında okulumuzun kurucusunun torunu olan Dr. Elisa Stephens, babasını 1992 yılında Academy of Art University Başkanı olarak yerine Academy of Art University modern tesisler ve kaynaklar geliştirmek.

2004 yılında okulun adı, derinliği, kapsamı ve eğitim kalitesi açısından Academy of Art University .

Bugün Üniversite, ülkenin en büyük özel sanat ve tasarım okuludur. Öğrenciler şimdi Güzel Sanatlar, Sanat, Lisans, Mimarlık Lisans, Sanat Önlisansı, Güzel Sanatlar Yüksek Lisansı, Yüksek Lisans, Mimarlık Yüksek Lisansı, Sanat Öğretimi Sertifikası, sertifika programları ve 28 alanda sürekli sanat eğitimi kursları.

Akreditasyon

Academy of Art University , mükemmel lisans ve yüksek lisans dereceleri ile sertifika ve portföy geliştirme programları sunarak tasarım, iletişim ve sanat alanlarında uzman profesyoneller hazırlar.

İç Tasarım Akreditasyonu Konseyi

İç Tasarım Akreditasyonu Konseyi (CIDA), ABD ve Kanada'daki yüksekokul ve üniversitelerde iç tasarım eğitim programları için bağımsız, kar amacı gütmeyen bir akreditasyon kuruluşudur.

BFA İç Mimarlık ve Tasarım ve MFA İç Mimarlık ve Tasarım programları CIDA tarafından akredite edilmiştir. CIDA 206 Grandville Ave., Suite 350, Grand Rapids, MI 49503-4014 adresindedir. Tel. 1-616-458-0400

California Öğretmen Kimlik Doğrulama Akreditasyonu Komisyonu

California Öğretmen Kimlik Doğrulama Komisyonu (CTC), California Eyalet Hükümeti İcra Şube'sinde bulunan bir ajanstır. Ajansın temel amacı, Kaliforniya devlet okulları için eğitimci hazırlığı, Eyaletteki profesyonel eğitimcilerin lisanslanması ve yetkilendirilmesi, eğitimcilerin mesleki uygulamalarının uygulanması ve kimlik bilgisi sahiplerinin disiplini için bir devlet standartları kurulu olarak hizmet vermektir. Kaliforniya Eyaleti. CTC, Academy of Art University Tek Konu Sanat Öğretimi Kimlik Bilgisi Programını akredite eder.

1900 Capitol Bulvarı, Sacramento, CA 95811'de bulunmaktadır. Tel: 916-322-6253.

NOT: Çevrimiçi Sanat Öğretimi Sertifikası ve Sanat Öğretmenliği Yüksek Lisansı, yerel Bay Area devlet okullarındaki öğrencilere sanatın gözlemlenmesi ve öğretilmesi için saha çalışması ödevleri gerektirir.

Ulusal Mimari Akreditasyon Kurulu

Amerika Birleşik Devletleri'nde, kayıt kurullarının çoğu lisans için ön koşul olarak akredite bir profesyonel derece programından bir derece gerektirir.

ABD bölgesel akreditasyonuna sahip kurumlar tarafından sunulan mimaride profesyonel derece programlarını akredite etmeye yetkili tek kurum olan Ulusal Mimari Akreditasyon Kurulu (NAAB) üç tür derecesi kabul etmektedir:

 • Mimarlık fakültesi
 • Mimarlık Yüksek Lisansı
 • Doktor Mimarlık

Bir programa, belirlenmiş eğitim standartlarına uygunluğunun derecesine bağlı olarak sekiz yıllık bir dönem, koşullarla birlikte sekiz yıllık bir dönem veya iki yıllık bir sürekli akreditasyon süresi veya üç yıllık bir ilk akreditasyon süresi verilebilir. .

Doktora ve Yüksek Lisans derecesi programları kabul için mimaride akredite olmayan bir lisans derecesi gerektirebilir. Ancak, akredite olmayan derece, tek başına, akredite bir derece olarak tanınmaz.

Academy of Art University Mimarlık Okulu, NAAB tarafından akredite edilmiş aşağıdaki programları sunar:

 • Bachelor of Architecture (162 lisans kredisi)
 • Mimarlık Yüksek Lisansı (meslek öncesi derecesi + 63 lisansüstü kredi)
 • Mimarlık Yüksek Lisansı (profesyonel olmayan derece + 87 lisansüstü kredi)

Ulusal Sanat ve Tasarım Okulları Birliği

Ulusal Sanat ve Tasarım Okulları Birliği (NASAD) sanat ve tasarım ve sanat ve tasarım ile ilgili disiplinler için ulusal akreditasyon kuruluşudur. Academy of Art University , Ulusal Sanat ve Tasarım Okulları Birliği (NASAD) tarafından akredite edilmiştir:

 • Sanat İlişkisi
 • Bachelor of Arts
 • Güzel Sanatlar Fakültesi
 • Güzel sanatlar ustası
 • Master of Arts ve Sertifikaları.

Tüm Academy of Art University AA, BA, BFA, MA, MFA ve Sanat Eğitimi Kimlik programlarında bu okullar tarafından sunulan programların dışında NASAD tarafından akredite edilmiştir:

 • Oyunculuk Okulu
 • Mimarlık Okulu
 • İletişim ve Medya Teknolojileri Okulu
 • Peyzaj Mimarlığı Yüksekokulu
 • Görsel Medya için Müzik Okulu Yapım ve Ses Tasarımı
 • Film, Televizyon ve Dijital Medya Yazma Okulu
 • Endüstriyel Tasarım Okulu tarafından sunulan Otomotiv Restorasyonunda AA
 • Oyun Geliştirme Okulu tarafından sunulan Oyun Programlama BS

Ulusal Sanat ve Tasarım Okulları Birliği (NASAD) 11250 Roger Bacon Drive, Suite 21, Reston, VA, 20190 adresindedir. Tel. 703.437.0700

WASC Kıdemli Koleji ve Üniversite Komisyonu

Academy of Art University , ABD'deki kamu ve özel yüksekokulları ve okulları akredite eden yedi bölgesel birlikten biri olan WASC Kıdemli Koleji ve Üniversite Komisyonu (WSCUC) tarafından bölgesel olarak akredite edilmiştir.

WSCUC 985 Atlantic Avenue # 100, Alameda, CA, 94501 adresindedir. Tel. 510.748.9001.

Çevrimiçi Programlar için WSCUC Akreditasyonu

Academy of Art University hem yerinde hem de çevrimiçi derece programları WASC Senior College ve Üniversite Komisyonu (WSCUC) tarafından akredite edilmiştir. Aşağıdaki derece programları şu anda çevrimiçi olarak sunulmamaktadır:

 • Oyunculukta AA, BFA, MA ve MFA
 • Gelişmiş Mimari Tasarım MA
 • Otomotiv Restorasyonunda AA
 • Ayakkabı ve Aksesuar Tasarımında BFA ve MFA
 • Triko Tasarımında BFA ve MFA
 • Tekstil Tasarımında BFA ve MFA
 • Film Yazma ve Yönetme Yüksek Lisans

Ayrımcılık Yapılmaması Bildirimi

Academy of Art University , ırk, renk, yaş, din ve ulusal veya etnik kökene sahip öğrencileri, okuldaki öğrencilere genel olarak tanınan veya sunulan tüm haklara, ayrıcalıklara, programlara ve etkinliklere kabul eder. Akademi, eğitim politikalarının, burs ve kredi programlarının ve diğer okul tarafından yönetilen programların yönetiminde ırk, renk, yaş, cinsiyet, din, fiziksel handikap, cinsel yönelim veya ulusal veya etnik köken temelinde ayrımcılık yapmaz.

Konumlar

San Francisco

Address
79 New Montgomery Street
94105 San Francisco, Kaliforniya, Amerika Birleşik Devletleri