UBIS University of Business and International Studies

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

İşletme ve Uluslararası Çalışmalar Üniversitesi (UBIS) Ekip Çalışmasını Teşvik Ediyor ve Öğrencilerin Lider Olmalarına ve Kendi İşlerini Kurmalarına Yardımcı Oluyor

UBIS, Uluslararası İlişkiler ve İşletme alanlarında kaliteli programlar sunmayı hedefleyen genç bir kurumdur. UBIS DNA'sı üç ana faktörden oluşur: Gerçek Dünya Deneyimi, Bireysel Dikkat ve Uluslararası Perspektif .

UBIS'in profesörleri oldukça deneyimli profesyonellerdir . Sınıfa gerçek dünya sorunlarını getirir ve onları eleştirel deneyim gözüyle parçalara ayırırlar. Katılımcılara, mesleki yaşamınızda karşılaşacakları konuları konumlandırmak için stratejik bir çerçeve sağlar.

UBIS, pazarın gelişen ihtiyaçlarını yakından takip etmekte ve mezunlarımızın hızla gelişen iş dünyasında başarılı olmak için gerekli bilgi ve aktarılabilir becerilerle donatılmasını sağlamak için ders içeriğini ve yöntemlerini sürekli olarak uyarlamaktadır.

UBIS'te sadece kalabalığın içinde bir yüz olmayacaksınız. Her öğrencinin ihtiyaçlarına dikkat ediyoruz ve her biri için özelleştirilmiş ve kişiselleştirilmiş bir öğrenme deneyimi sunmayı amaçlıyoruz. Küçük sınıflarımız , daha derinlemesine tartışmalardan yararlanmanıza ve profesörlerinizden kişiselleştirilmiş geri bildirim almanıza yardımcı olur. Bu, öğrencilerimizin takip etmek istedikleri kariyerde başarılı olacak becerileri ve güveni geliştirmelerine yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

Son olarak, gerçekten uluslararası bir toplumuz: UBIS'in öğretim üyeleri, personeli ve öğrencileri 40'tan fazla farklı milletten ve dünyanın her köşesinden geliyor. UBIS ayrıca güçlü bir uluslararası ortaklar ağına ve gerçekten uluslararası bir Mezunlar ağına sahiptir. Halen UBIS Ailesi 4 kıtaya yayılmıştır.

Neden UBIS'te Eğitim?

 1. Özelleştirilmiş, yüksek kaliteli akademik programlar ve bireysel iş odaklı öğrenci projelerini son derece destekleyen bir fakülte. Küçük sınıf büyüklüğü anahtardır.
 2. Öğrencinin kariyer perspektifine odaklanma: işin geleceğiyle uyumlu programlar; mesleki deneyime sahip fakülte, birleşik teknik ve sosyal beceri yaklaşımı.
 3. Kampüste çok çeşitli öğrenci organları ve Cenevre uluslararası topluluğuna dalma. Yurtdışı dönem (ortak kurumlar) ve / veya staj (ABD) seçenekleri.

IMG-2656UBIS University of Business and International Studies","author_url":"","source":"©UBIS University of Business and International Studies"}" />

Detaylı bilgi

Tarihçe

İşletme ve Uluslararası Çalışmalar Üniversitesi (UBIS), 2006 yılında işletme kariyerleriyle ilgilenen öğrenciler için yüksek akademik standartlara ve destekleyici bir ortama sahip bir kurum oluşturmak için kurulmuştur. UBIS, IACBE, EduQua ve ISO29990 tarafından akredite edilmiştir. UBIS'in uluslararası akademik ortaklar ağı ve uluslararası mezunlar ağı vardır. Fakülte, personel ve öğrenciler 40'tan fazla ülkeden geliyor.

Eğitim

UBIS olarak, aşina olmadıkları bölgelerde gezinmek, değişen koşullara uyum sağlamak, çok kültürlü modlarda çalışmak ve dünyada olumlu etkileri olacak projeleri hayata geçirmek için öğrenci kapasiteleri geliştiriyoruz. Mevcut iş ve toplumsal ihtiyaçlara uyum sağlamak için programlarımızı ve öğretim yöntemlerimizi sürekli gözden geçirir ve değiştiririz.

Lisans programlarımız, bireysel büyümeye ve işin geleceğinde başarılı olmak için gerekli bilgi, beceri ve alışkanlıkların geliştirilmesine büyük önem vermektedir.

Yüksek lisans öğrencileri, çağdaş iş meseleleri için geçerli olan analiz ve araştırmaya yöneliktir.

2018 yılında UBIS, akademik hizmetlerini bir işletme doktoru içerecek şekilde genişletti.

Araştırma

Öğrenci araştırması lisans düzeyinde kapak taşı projesi, yüksek lisans ve doktora düzeyinde bir tez ile teşvik edilir ve geliştirilir. Yüksek lisans ve doktora tezlerinin orijinal araştırma ve yeni bilgilere katkı sağlaması beklenmektedir. Fakültenin profesyonel uzmanlığı, bu tezleri gerçek dünyadaki iş meselelerine yönlendirmek için çok önemlidir. Araştırmanın özgünlüğü, öğrenci yazma başvurularının önceden belirlenmiş aşamalarında tezlerin yakın mentorluğu ile izlenmektedir. Fakültenin hakemli dergilere katkıları ve Yayımlanmış konferans bildirilerine katılım yoluyla araştırma faaliyeti göstermesi beklenmektedir.

Kariyer olasılıkları

Öğrenci kariyer beklentileri, sürekli olarak işin geleceğiyle uyumlu yüksek kaliteli akademik programlarla, kapsamlı mesleki deneyime sahip fakülte tarafından, sosyal becerilere (iletişim, işbirliği, kültürel duyarlılık) ve öğrencilere verilen alanla güçlendirilir. kendi iş projelerini geliştirmek. Gerçek iş konularına yönelik araştırmalara (kapak taşı projeleri ve tezler) verilen önem öğrencilerimizi başarıya hazırlamada önemli bir faktördür. Öğrenciler, Cenevre ortamı (örneğin, önemli konferanslara katılım, işletmelerdeki stajlar, uluslararası kurumlar ve STK'lar) ve uluslararası akademik ortaklıklar tarafından verilen çok sayıda fırsata sahiptir.

DSC3084UBIS University of Business and International Studies","author_url":"","source":"©UBIS University of Business and International Studies"}" />

Hizmetler

Öğrenci Ofisleri

Kariyer Merkezi her bir öğrenciye staj için nereye gideceklerini bildirir. İsviçre'deki tüm öğrencilerin haftada 20 saat çalışmalarına izin verilir - çalışmaların 2. yarıyılından başlayarak% 50 sonrası.

 • Öğrenci Öğrenme Platformu - notları ve çalışma materyallerini kontrol etmeye yardımcı olur
 • Uzaktan eğitim için çevrimiçi program
 • Vize, ikamet kartı formaliteleri, sağlık hizmetleri ve konaklama konularında yardımcı olmak için Öğrenci Hizmetleri
 • Yeni öğrenciler için oryantasyon günleri: profesörlerle tanışma, şehir rehberi turları, mevcut öğrencilerle entegrasyon
 • Öğrenci Derneği - Cenevre ve dışındaki öğrenciler için eğlenceli etkinlikler düzenler

Konaklama

UBIS öğrenci hizmetleri ekibi, öğrencilerin Cenevre'deki Öğrenci Evleri'nde (kız ve erkek öğrenciler için ayrı ayrı bulunur) ortak veya tek kişilik oda rezervasyonu yapmalarına yardımcı olur. Öğrenci talebi üzerine, yer değiştirme hizmetleri veya özel bir dairede bir oda aramak için bir dizi ajans sağlayabiliriz. Cenevre'de konut fiyatları kişi başına aylık 700 ila 1000 CHF arasındadır. Cenevre mükemmel toplu taşıma ve güvenli bisiklete sahiptir. Kampüse yürüme mesafesinde yaşam tesisleri bulmaya çalışıyoruz.

Kütüphane

UBIS, en iyi ve en eksiksiz araştırma iş veritabanlarından biri olan EBSCO Business Source Premier veritabanına erişim sunar. UBIS'in ayrıca kampüste küçük bir fiziki kütüphanesi vardır ve tüm öğrenciler Birleşmiş Milletler Kütüphanesine yıllık geçiş hakkı kazanabilir ve ücretsiz olarak kullanabilirler.

Sağlık hizmeti

Sağlık tesisleri kampüs dışındadır. Tüm UBIS öğrencileri, franchise türüne bağlı olarak ayda 65 ila 100 CHF arasında özel oranlara sahip öğrencilere tahsis edilmiş İsviçre sağlık sigortası için başvururlar.

IMAG0934UBIS University of Business and International Studies","author_url":"","source":"©UBIS University of Business and International Studies"}" />

kampus

UBIS'in Cenevre kampüsü tek bir yerde, şehir merkezinde ve Cenevre'deki Birleşmiş Milletler'e, bankaların, şirketlerin ve DTÖ ve Küresel Fon gibi uluslararası kuruluşların merkezine çok yakın bir konumdadır. Kampüs, Leman Gölü'ne 3 dakikalık ve Cenevre Botanik Bahçeleri'ne 2 dakikalık yürüme mesafesindedir.

Sınıflar tam donanımlıdır, doğal ve yapay ışığa sahiptir, geniş ve rahattır. Güçlü bir internet bağlantısı, öğrenci salonu, küçük bir kütüphane ve mutfağa erişim vardır. Küçük kafeler, büfeler, süpermarketler ve restoranlar kampüse çok yakındır.

Spor tesisleri

Cenevre'deki spor tesisleri öğrenciler için özel indirimli fiyatlarla mevcuttur:

 • Yüzme havuzu aylık abonnement - 10 CHF
 • Futbol Stadyumu - ücretsiz
 • Spor salonu aylık abonnement - 49-65 CHF
 • Bisikletler, göl tekneleri, su bisikletleri - kiralık

Öğrenci Birlikleri

Kampüs içi kültür kulüplerine gerek yok, çünkü Cenevre çok fazla şey sunuyor - örneğin, Fransızca ve İngilizce dilindeki kültürel etkinliklerin geniş bir seçeneği (yayın, yazılı ve çevrimiçi medya ve canlı performanslar).

Etkinlikler hakkında bilgi Cenevre Turizm veya yerel Turizm Büroları ve yerel gazetelerden edinilebilir. Tribune de Genève ',' Le Temps 've' Le Matin 'yerel etkinliklerin ve eğlencelerin ayrıntılarıyla haftalık takviyeler yayınlıyor. Cenevre'de 40'tan fazla müze, sanat merkezi ve vakıf bulunmaktadır ve Avrupa'da kişi başına en fazla sayıda sinema bulunmaktadır (ör. The Orange Cinema (Cinélac), Şehir sinemaları). Cenevre'de aktif bir müzik ve tiyatro sahnesi var (35 sahne). Genève Agenda, RegArt ve Tribune de Genève yaklaşan tiyatro etkinliklerini listeliyor.

DSC_0367UBIS University of Business and International Studies","author_url":"","source":"©UBIS University of Business and International Studies"}" />

Akreditasyon

İşletme ve Uluslararası Çalışmalar Üniversitesi (UBIS) EduQua tarafından onaylanmıştır: İsviçre Yüksek Öğrenim Kalite Sertifikası.

UBIS, ABD'nin Lenexa kentindeki 11374 Strang Line Road'da bulunan Uluslararası İş Eğitimi Akreditasyon Konseyi (IACBE) aracılığıyla iş programları için özel akreditasyon almıştır. IACBE tarafından akredite edilmiş programların bir listesi için buraya tıklayın.

UBIS ayrıca ISO 29990 sertifikalıdır. Bu sertifika, özellikle eğitim ve yönetim sisteminin, süreçlerin ve hizmetlerin sürekli iyileştirilmesine yönelik ilgili bir yönetim sisteminin temelini sunar. UBIS, tam bir sertifika alan ilk ISO 29990 sertifikalı İsviçre Eğitim Kurumu (14 Haziran 2013 itibarıyla akredite edilmiştir) olmaktan gurur duymaktadır.

Ayrıca, UBIS:

 • Federation des Enterprises Romande (FER) Üyesi
 • Dünyadaki kilit işletme okulu ağlarından biri olan Avrupa Yönetim Geliştirme Vakfı (EFMD) üyesi. Ağın bir parçası olmak, fakülte ve öğrenci değişimleri, bilgi paylaşımı ve işbirliği için birçok fırsat getirir.

Öğrenci referansları

"UBIS hakkında sevdiğim, en kaliteli profesörler tarafından öğretilen küçük, çok pratik ve son derece etkileşimli sınıflar. Muhteşem kampüs, en sakin ve muazzam sosyal olanaklara sahip bir şehir olan Cenevre'nin kalbinde yer alıyor. Yüksek Lisansımı tamamladıktan sonra devam edebileceğim çalışmalar sırasında beş iş projesi üzerinde çalışabildim. "
Timothy Masebe
UBIS Mezunu
"UBIS benim için kaliteli eğitim demek: UBIS'teki profesörler sadece sınıfta değil, dünyadaki iş dünyası toplulukları ve uluslararası kuruluşlar tarafından da saygı görüyor. Bu, çalışmalarınızda ve mezun olduktan sonra kazandığınız bilgileri uygulamak zorunda kaldığınızda büyük bir fark yaratıyor. Gerçek dünyaya UBIS. "
Kosova'dan Liridon Byqmeti
MBA Mezunu

Konumlar

Cenevre

Address
Avenue Blanc,46
1202 Cenevre, Cenevre, İsviçre

Akreditasyonlar

EFMD Equis Accredited