UBIS University of Business and International Studies

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

UBIS, İşletme ve Uluslararası İlişkiler alanlarında kaliteli programlar sunmayı amaçlayan genç bir kurumdur. UBIS DNA'sı üç ana faktörden oluşur: Gerçek Dünya Deneyimi, Bireysel Dikkat ve Uluslararası Bakış Açısı.

UBIS'in profesörleri oldukça deneyimli profesyonellerdir. Sınıfa gerçek dünyadaki sorunları getiriyorlar ve bunları eleştirel deneyim gözüyle inceliyorlar. Katılımcılara, profesyonel yaşamınızda karşılaşacakları sorunları konumlandırabilecekleri stratejik bir çerçeve sağlarlar.

UBIS, pazarın gelişen ihtiyaçlarını yakından takip etmekte ve mezunlarımızın hızla gelişen iş dünyasında başarılı olmak için gerekli bilgi ve aktarılabilir becerilerle donatılmasını sağlamak için ders içeriğini ve yöntemlerini sürekli olarak uyarlamaktadır.

UBIS'te kalabalığın içinde sadece bir yüz olmayacaksınız. Her öğrencinin ihtiyaçlarına dikkat ediyor ve her biri için özelleştirilmiş ve kişiselleştirilmiş bir öğrenme deneyimi sunmayı hedefliyoruz. Küçük sınıflarımız, daha derinlemesine tartışmalardan yararlanmanıza ve hocalarınızdan kişiselleştirilmiş geri bildirimler almanıza yardımcı olur. Bu, öğrencilerimizin takip etmek istedikleri kariyerde başarılı olmak için gerekli becerileri ve güveni geliştirmelerine yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

Son olarak, biz tam anlamıyla uluslararası bir topluluğuz: UBIS'in öğretim üyeleri, personeli ve öğrencileri 40'ın üzerinde farklı milletten ve dünyanın her köşesinden gelmektedir. UBIS ayrıca güçlü bir uluslararası ortaklar ağına ve gerçek anlamda uluslararası bir Mezunlar ağına sahiptir. Şu anda UBIS'in Ailesi 4 kıtaya yayılmıştır.

Neden UBIS'te Eğitim?

 1. Özelleştirilmiş, yüksek kaliteli akademik programlar ve bireysel iş odaklı öğrenci projelerini son derece destekleyen bir fakülte. Küçük sınıf büyüklüğü anahtardır.
 2. Öğrencinin kariyer perspektifine odaklanma: işin geleceğiyle uyumlu programlar; mesleki deneyime sahip fakülte, birleşik teknik ve sosyal beceri yaklaşımı.
 3. Kampüste çok çeşitli öğrenci organları ve Cenevre uluslararası topluluğuna dalma. Yurtdışı dönem (ortak kurumlar) ve / veya staj (ABD) seçenekleri.

UBIS University of Business and International Studies","author_url":"","source":"©UBIS University of Business and International Studies"}" />

Detaylı bilgi

Tarihçe

İşletme ve Uluslararası Çalışmalar Üniversitesi (UBIS), yüksek akademik standartlara sahip bir kurum ve işletme kariyerleriyle ilgilenen öğrenciler için destekleyici bir ortam yaratmak amacıyla 2006 yılında kurulmuştur. UBIS, IACBE, EduQua ve ISO 9001 tarafından akredite edilmiştir. UBIS, uluslararası akademik ortaklardan oluşan bir ağa ve uluslararası bir mezunlar ağına sahiptir. Fakülte, personel ve öğrenciler 40'tan fazla ülkeden geliyor.

Eğitim

UBIS olarak, aşina olmadıkları bölgelerde gezinmek, değişen koşullara uyum sağlamak, çok kültürlü modlarda çalışmak ve dünyada olumlu etkileri olacak projeleri hayata geçirmek için öğrenci kapasiteleri geliştiriyoruz. Mevcut iş ve toplumsal ihtiyaçlara uyum sağlamak için programlarımızı ve öğretim yöntemlerimizi sürekli gözden geçirir ve değiştiririz.

Araştırma

Öğrenci araştırması lisans düzeyinde kapak taşı projesi, yüksek lisans ve doktora düzeyinde bir tez ile teşvik edilir ve geliştirilir. Yüksek lisans ve doktora tezlerinin orijinal araştırma ve yeni bilgilere katkı sağlaması beklenmektedir. Fakültenin profesyonel uzmanlığı, bu tezleri gerçek dünyadaki iş meselelerine yönlendirmek için çok önemlidir. Araştırmanın özgünlüğü, öğrenci yazma başvurularının önceden belirlenmiş aşamalarında tezlerin yakın mentorluğu ile izlenmektedir. Fakültenin hakemli dergilere katkıları ve Yayımlanmış konferans bildirilerine katılım yoluyla araştırma faaliyeti göstermesi beklenmektedir.

Kariyer olasılıkları

Öğrenci kariyer beklentileri, sürekli olarak işin geleceğiyle uyumlu yüksek kaliteli akademik programlarla, kapsamlı mesleki deneyime sahip fakülte tarafından, sosyal becerilere (iletişim, işbirliği, kültürel duyarlılık) ve öğrencilere verilen alanla güçlendirilir. kendi iş projelerini geliştirmek. Gerçek iş konularına yönelik araştırmalara (kapak taşı projeleri ve tezler) verilen önem öğrencilerimizi başarıya hazırlamada önemli bir faktördür. Öğrenciler, Cenevre ortamı (örneğin, önemli konferanslara katılım, işletmelerdeki stajlar, uluslararası kurumlar ve STK'lar) ve uluslararası akademik ortaklıklar tarafından verilen çok sayıda fırsata sahiptir.

UBIS University of Business and International Studies","author_url":"","source":"©UBIS University of Business and International Studies"}" />

Hizmetler

Öğrenci Ofisleri

 • Kariyer Merkezi, her öğrenciye staj için nereye gideceklerini bildirir. İsviçre'de öğrenim gördükleri ilk 6 aydan sonra tüm öğrencilerin haftada 15 saat çalışmalarına izin verilir.
 • Öğrenci Öğrenme Platformu, notları ve çalışma materyallerini kontrol etmeye yardımcı olur.
 • Uzaktan eğitim eğitimi için çevrimiçi program.
 • Vize, ikamet kartı formaliteleri, sağlık hizmetleri ve konaklama konularında yardımcı olacak Öğrenci Hizmetleri.
 • Yeni öğrenciler için oryantasyon günleri: profesörlerle tanışma, şehir rehberi turları, mevcut öğrencilerle entegrasyon.
 • Öğrenci Derneği - Cenevre içindeki ve dışındaki öğrenciler için eğlenceli etkinlikler düzenler.

Konaklama

UBIS öğrenci hizmetleri ekibi, öğrencilerin Cenevre'deki Öğrenci Evleri'nde (kız ve erkek öğrenciler için ayrı ayrı bulunur) ortak veya tek kişilik oda rezervasyonu yapmalarına yardımcı olur. Öğrenci talebi üzerine, yer değiştirme hizmetleri veya özel bir dairede bir oda aramak için bir dizi ajans sağlayabiliriz. Cenevre'de konut fiyatları kişi başına aylık 700 ila 1000 CHF arasındadır. Cenevre mükemmel toplu taşıma ve güvenli bisiklete sahiptir. Kampüse yürüme mesafesinde yaşam tesisleri bulmaya çalışıyoruz.

Kütüphane

UBIS'in kampüste küçük bir fiziksel kütüphanesi vardır ve tüm öğrenciler Birleşmiş Milletler Kütüphanesi'ne yıllık geçiş izni alıp ücretsiz olarak kullanabilir. UBIS ayrıca, en iyi ve en eksiksiz araştırma iş veritabanlarından biri olan EBSCO Business Source Premier veritabanına erişim sunar.

Sağlık hizmeti

Sağlık tesisleri kampüs dışındadır. Tüm UBIS öğrencileri, franchise türüne bağlı olarak ayda 65 ila 100 CHF arasında özel oranlara sahip öğrencilere tahsis edilmiş İsviçre sağlık sigortası için başvururlar.

UBIS University of Business and International Studies","author_url":"","source":"©UBIS University of Business and International Studies"}" />

kampus

UBIS'in Cenevre kampüsü tek bir yerde, şehir merkezinde ve Cenevre'deki Birleşmiş Milletler'e, bankaların, şirketlerin ve DTÖ ve Küresel Fon gibi uluslararası kuruluşların merkezine çok yakın bir konumdadır. Kampüs, Leman Gölü'ne 3 dakikalık ve Cenevre Botanik Bahçeleri'ne 2 dakikalık yürüme mesafesindedir.

Sınıflar tam donanımlıdır, doğal ve yapay ışığa sahiptir, geniş ve rahattır. Güçlü bir internet bağlantısı, öğrenci salonu, küçük bir kütüphane ve mutfağa erişim vardır. Küçük kafeler, büfeler, süpermarketler ve restoranlar kampüse çok yakındır.

Spor tesisleri

Cenevre'deki spor tesisleri öğrenciler için özel indirimli fiyatlarla mevcuttur:

 • Aylık yüzme havuzu aboneliği - 10 CHF
 • Futbol Stadyumu - ücretsiz
 • Aylık spor salonu aboneliği - 49 ila 65 CHF
 • Bisikletler, göl tekneleri, su bisikletleri - kiralanabilir

Öğrenci Birlikleri

Çok çeşitli Fransızca ve İngilizce kültürel aktiviteler (yayın, basılı ve çevrimiçi medya ve canlı performanslar) vardır.

Etkinlikler hakkında bilgi Cenevre Turizm veya yerel Turist Ofislerinden ve yerel gazetelerden alınabilir. 'Tribune de Genève', 'Le Temps' ve 'Le Matin', yerel etkinlikler ve eğlencenin ayrıntılarını içeren haftalık ekler yayınlar. Cenevre'de 40'tan fazla müze, sanat merkezi ve vakıf ve Avrupa'da kişi başına en yüksek sinema sayısı (örneğin, The Orange Cinema (Cinélac), Şehir sinemaları) vardır.

UBIS University of Business and International Studies","author_url":"","source":"©UBIS University of Business and International Studies"}" />

Akreditasyon

 • CEO Magazine Global MBA Ranking 2020'de 7. sırada
 • CEO Magazine Global MBA Sıralaması 2020'de Tier One
 • EduQua
 • Uluslararası İşletme Eğitimi Akreditasyon Konseyi (IACBE)
 • Federation des Enterprises Romande (FER)
 • Avrupa Yönetim Geliştirme Vakfı (EFMD)
 • ISO 9001
 • Yüksek Öğrenim Akreditasyon Konseyi

Öğrenci referansları

"UBIS hakkında sevdiğim, en kaliteli profesörler tarafından öğretilen küçük, çok pratik ve son derece etkileşimli sınıflar. Muhteşem kampüs, en sakin ve muazzam sosyal olanaklara sahip bir şehir olan Cenevre'nin kalbinde yer alıyor. Yüksek Lisansımı tamamladıktan sonra devam edebileceğim çalışmalar sırasında beş iş projesi üzerinde çalışabildim. "
Timothy Masebe
UBIS Mezunu
"UBIS benim için kaliteli eğitim demek: UBIS'teki profesörler sadece sınıfta değil, dünyadaki iş dünyası toplulukları ve uluslararası kuruluşlar tarafından da saygı görüyor. Bu, çalışmalarınızda ve mezun olduktan sonra kazandığınız bilgileri uygulamak zorunda kaldığınızda büyük bir fark yaratıyor. Gerçek dünyaya UBIS. "
Kosova'dan Liridon Byqmeti
MBA Mezunu

Konumlar

Cenevre

Address
Avenue Blanc,46
1202 Cenevre, Cenevre, İsviçre

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Akreditasyonlar

EFMD Equis Accredited