University of Alcalá

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Alcala Üniversitesi (UAH), eğitim sunumunu sosyal değişime ve sosyal taleplere adapte ederek ve yetenekleri kendine çekerek ve elde ederek sunduğu mükemmelliği öğretme ve araştırma mükemmelliği taahhüdüne sahip bir devlet üniversitesidir. Öncelikler arasında sayıları öğrenci istihdam edilebilirliğinin artması; açık, bütünleşik ve kararlı bir kurum olarak itibarını güçlendiren sosyal olarak sorumlu politikaların uygulanması; ve kurumun kendisine ve topluma karşı hesap verebilirliğine dayalı, verimli, sorumlu ve şeffaf bir yönetimin geliştirilmesi.

Tarihi Alcalá de Henares şehrinde, Madrid'e 30 kilometre uzaklıkta bulunan Üniversite'nin 28.000 öğrencisi, 2.000 öğretim elemanı ve 800 servis ve yönetim personeli bulunmaktadır. Üç kampüsü - Tarih, Bilim ve Teknoloji ve Guadalajara Kampüsleri - 40 lisans programına, 78 resmi lisansüstü programa ve tüm bilgi alanlarında geniş bir yaşam boyu eğitim kursuna ev sahipliği yapıyor.

Ana ulusal ve uluslararası sıralamada yer alan UAH, hem küresel anlamda hem de öğretim, istihdam edilebilirlik, uluslararasılaştırma, araştırma çıktısı, ekipman ve altyapılar, sürdürülebilirlik ve sosyal taahhüt gibi göstergeler açısından dünyanın en iyi üniversiteleri arasındadır.

Tarihi ve avangard bir ve aynı zamanda, UAH, Avrupa'nın en saygın üniversitelerinden biridir ve kökenini 1293 ve ortaçağ Studia generalia kadar geriye kadar izleyebilir. 1499'da, Kardinal Cisneros, Ibero-Amerika'da başkaları için örnek teşkil edecek bir prototip üniversite şehri oluşturmak amacıyla College of St Hildephonse'yi kurdu. En ünlü öğrencileri arasında Lope de Vega, Calderón de la Barca, Francisco de Quevedo, Tirso de Molina, Fray Luis de León, Ignacio de Loyola veya Gaspar Melchor de Jovellanos, María Isidra de Guzmar - İspanya'da doktora derecesi alan ilk kadın.

Eşsiz üniversite modeli ve zengin mimari ve sanatsal mirasının korunması, 1998 yılında UNESCO tarafından Dünya Mirası olarak ilan edilmesine yol açtı.

University of Alcalá , aynı zamanda İspanyol dili ve kültürü öğretimi, sosyal taahhüdü ve insan haklarının savunulması için bir dünya ölçütüdür. Hiçbir şey için değil, tarihi Paraninfo veya meclis salonu İspanya'daki Cervantes Edebiyat Ödülü, İspanya Kralı İnsan Hakları Ödülü veya “Camino Real” ödülünün ödül törenlerinin yapıldığı sahnedir.

Misyon

Yüksek kaliteli öğretim, bilginin yaratılması ve aktarılması ve bilim ve kültürün yayılması yoluyla öğrencilerin kapsamlı eğitimi ve kişisel ve mesleki gelişimleri.

Vizyon

Uluslararası bağlamda lider bir üniversite olmak, topluma dahil olmak, her şey dahil ve dünyaya açık olmak, kaliteli öğretim, araştırmada mükemmellik ve etik ve sosyal açıdan sorumlu davranışların teşviki ile vatandaşların eğitiminin geliştirilmesine katkıda bulunmak. .

Biliyor musun...?

  • QS World University Ranking ve Times Higher Education World University Ranking'de dünyanın en iyi üniversiteleri arasında.
  • University of Alcalá (Fizyoterapi, İngilizce Çalışmaları ve Hispanik Çalışmaları) verilen lisans derslerinin üçü , 'El Mundo' gazetesinin '50 grados 'ekinde her yıl ürettiği sıralamaya göre İspanya'nın en iyileri arasındadır.
  • Her yıl El Mundo gazetesi tarafından üretilen '250 Yüksek Lisans derecesi' ekine göre , UAH'da verilen 8 yüksek lisans derecesi İspanya'nın en iyileri arasındadır .
  • Konuya Göre Prestijli QS World University Rankings'e göre, İngilizce Çalışmaları , dünyadaki en iyi 200 konu arasında ve Modern Diller ise en iyi 250 alan arasında.
  • UAH, CYD Sıralamasına (Bilgi ve Gelişim Vakfı) göre mükemmellik öğretiminde birinci sınıf İspanyol devlet üniversitesidir .
  • UI Greenmetric World University sıralamasında dünyanın en iyi çevresel sürdürülebilirlik politikaları üniversiteleri arasında.

Konumlar

Alcala de Henares

Address
Pza. San Diego, s/n
28801 - Alcalá de Henares

Alcala de Henares, Madrid bölgesi, İspanya

Programlar

Bu okulun aynı zamanda sundukları: