Javier Barroeta Alta Costura

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Bilbao'daki Moda ve Haute Couture Okulu

Moda, Tekstil Tasarımı ve Haute Couture dünyasında uzmanım.

121821_121804_JavierBarroetaenclase.jpg

Kendi elbiselerinizi ve Javier Barroeta okuluyla haute couture dünyası hakkında bilmek istediğiniz her şeyi yaratmayı öğrenin.

Haute Couture dünyasında 40 yıldan fazla bir süredir Javier Barroeta, genç tasarımcılarda uygulamalı eğitim eksikliği olduğunu tespit etti ve 2015'te Bask Ülkesinde öncü olan Haute Couture Okulu'nun kapılarını açtı.

Miraslarına süreklilik kazandırmak, dünyanın dört bir yanından moda ve genç tasarımcılara tutkuyla yaklaşmak için, her bir kursu, Haute Couture dünyasında kapsamlı bir eğitim teklifi ile uzmanlaşmak için yaratıcı yönleri altında benzersiz teknikleri öğreniyorlar.

121824_121802_Anthony-Molina-8web.jpg

Neden moda endüstrisinde Javier Barroeta okuluyla eğitim yapıyorsunuz?

 • GSYİH'nın% 2,5'inden fazlası: sürekli büyüme içinde olan sektör
 • 19.000'den fazla şirket: İspanya'da Moda endüstrisinde stratejik sektör
 • Hem ulusal hem de uluslararası alanda en prestijli firmalarda staj
 • İspanya’daki Haute Couture’in referanslarından birinin ve ana Moda markaları için çalışan öğretmenlerin Uluslararası Tanınması

Okul Değerleri

 • % 100 uygulamalı eğitim
 • Couture Mankeninde Modelleme
 • Küçük gruplar
 • Özel eğitim
 • Haute Couture ve Tasarım Sektörünün Profesyonelleri
 • Okulun tarihini ve metodolojisini öğrenir
 • % 100 el yapımı dikiş, benzersiz eğitim.

Ortak çalışanlarımız

Staj yapmak için önemli firmalarla anlaşmalar.

121819_collaboration.png

Haute Couture Okulu Tarihi

Javier Barroeta, bir couturier olarak erken dönemdeki mesleğinin, haute couture Pedro Rodríguez'nın ustası olduğu zamanlarında en iyi öğrencisi olmasına yol açan Lemoa'da (Bizkaia, Bask Ülkesi) doğdu. Madrid'deki ekibinin bir parçası olarak, Javier Barroeta dört yıl boyunca İspanya'da mankenli pistlerde geçit töreni yapan ilk kişi olduğunu öğrendi. Çok ilginç bir modacı ve İspanyol moda tarihini anlamak için gerekli bir parça. Bugün Javier, 40 yıl boyunca bir couture ustası olarak tecrübe ile mükemmelleştirilmiş ve zenginleştirilmiş kendi tekniğini geliştirerek kendi yaptığı bir mirasın devamı niteliğinde.

1989'da Bilbao'daki haute couture evinin ne olduğunu kurdu. Yaptığı, koleksiyonlarını sunduğu ve müşterilerini şımarttığı atölyesinde. Yıllar geçtikçe, Evren'i yalnızca tek tek tasarlanmış gelinlikler, vaftiz annesi elbiseler ve konuk elbiseleri yaratarak genişletiyor. Daha sonra, kendi duygu sahibi, yarı-couture ve yüksek deri işçiliği "duyguları ile çalıştığım yer alan tam ve duygusal bir çalışma" kendi çizgisini yarattı, diye açıklıyor Javier. Özel kadınlar için enfes koleksiyonlar.

Javier Barroeta, genç tasarımcılarda pratik eğitim eksikliği olduğunu tespit etti ve 2015'te Bask Ülkesinde öncü olan Haute Couture School'un kapılarını açtı. Miraslarına süreklilik kazandırmak, dünyanın dört bir yanından moda ve genç tasarımcılara tutkuyla yaklaşmak için, her bir kursu, Haute Couture dünyasında kapsamlı bir eğitim teklifi ile uzmanlaşmak için yaratıcı yönleri altında benzersiz teknikleri öğreniyorlar.

121825_121810_JavierBarroetamodelaje2.jpg

felsefe

Bu okul, gelecekteki moda tasarımcılarını eğitmek için el işi ve yeni teknolojilerin bir araya geldiği esnaf çalışmalarına dayanıyor.

Javier Barroeta Bilbao Okulu'nun felsefesi, kariyeri boyunca edindiği tüm bilgileri iletmektir; böylece genç tasarımcılar, büyük ekiplerin veya atölye çalışmalarının liderliğini yapabilmek veya bu ekiplerin bir parçası olabilmek için ticaretin ustalığına sahip olurlar.

Resmi kelime ticaret teriminden geliyor, Javier Barroeta, Haute Couture ticaretinin kalite ve tasarımın gelecekteki moda tasarımcılarının ayırt edici özelliği olmaya devam etmesi için aktarılması gerektiğine inanıyor.

121822_121805_JavierBarroetadisenoycreatividad.jpg

metodoloji

Javier Barroeta Moda Okulu ve Haute Couture, mankenlerde Dikiş ve Modellemenin gerekli olduğu atölye eğitimi önermektedir.

Sanatsal ve tasarım eğitiminin gelecekteki yaratıcıları yetiştirmek için de gerekli olduğunu bilerek Javier Barroeta Bilbao Haute Couture Okulu 3 ayağa dayanmaktadır:

 • Manken üzerinde modelleme
 • El yapımı dikiş
 • Yaratıcılık ve Tasarım

Tüm dersler birbirini tamamlar ve birleştirir, böylece öğrenci sürekli bir eğitim görür ve her bölümden dinamo çıkarır.

hedefleri

Javier Barroeta Bilbao Haute Couture Okulu, öğrencilerin moda dünyasında farklı disiplinleri yürütmek için gerekli teknikleri öğrendikleri% 100 uygulamalı eğitim sunmak amacıyla kurulmuştur.121827_121801_JavierBarroeta.jpg

Konumlar

Bilbao

Address
Concha Jeneralaren Kalea, 6, Bilbao, Spain
48008 Bilbao, Bask Ülkesi, İspanya

Programlar

Bu okulun aynı zamanda sundukları: