University of York

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Üniversite Hakkında

Herkes için mükemmellik, eşitlik ve fırsat ilkeleri üzerine kurulan University of York 1963 yılında sadece 230 öğrenciyle açıldı. O zamandan beri, dünyanın önde gelen üniversitelerinden biri olduk, mükemmellik üzerine net bir odaklanmanın daha uzun süredir kurulu kurumların yanı sıra ulusal ve uluslararası tanınırlığı güvence altına aldığı akademik bir güç merkezi olarak ün yaptık.

Akademik mükemmellik

Seçkin Russell Group üniversitelerinin bir üyesi olarak, en acil küresel zorlukların üstesinden gelmek için hayat kurtaran keşifler ve yeni teknolojilerin geliştirilmesine kendini adamış dinamik ve araştırma ağırlıklı bir üniversiteyiz.

Şu anda 30'dan fazla akademik bölüm ve araştırma merkezi var ve öğrenci topluluğu 18.000'in üzerine çıktı.

Üniversite Stratejisi

2014 yılında, tüm personel ve öğrencilerle görüşerek, Şansölye Yardımcısı Koen Lamberts, yeni bir Üniversite Stratejisinin geliştirilmesine öncülük etti. Bu strateji 2020 yılına kadar faaliyetlerimizi yönlendirecek ve bilgilendirecektir.

Anahtar görevler

  1. Araştırmada dünya lideri olmak
  2. Olağanüstü öğretme ve öğrenme sunmak
  3. Tüm öğrencilerimize olağanüstü ve değerli bir deneyim sunmak için

Destekleyici hedefler

  1. Mükemmel, esnek ve finansal olarak sürdürülebilir olmak için yeterince büyük olmak
  2. En verimli ve en etkin şekilde organize olmak
  3. Diğer kuruluşlar ve paydaşlarla etkili çalışmak

Başarılar ve ödüller

University of York İngiltere'deki yüksek öğretimdeki başarı öykülerinden biridir. 1963'teki kuruluşumuzdan bu yana, Birleşik Krallık'ta sürekli olarak yüksek bir sıralamaya yükseldik ve dünyada ilk 100'e giren savaş sonrası altı üniversiteden biriyiz.119039_photo-1460518451285-97b6aa326961.jpg

Kampüs ve şehir

York şehir merkezine yürüme mesafesinde bulunan güvenli ve çekici Heslington kampüsümüz dokuz kolejimize ve bölümlerimizin çoğuna ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca tarihi King's Manor'daki şehir merkezinde birkaç bölümümüz bulunmaktadır.

Son yıllarda, 500 milyon sterlin kampüs genişlememiz yedi yeni binanın açılışını gördü, öğrenci sayıları kapasitemizi arttırdı ve 21. yüzyıl için dünya standartlarında olanaklar sağladı. Sürdürülebilirlik bu iddialı gelişimde kilit bir rol oynar.

Üniversite nasıl işletilir?

Üniversitenin nasıl yönetildiğini açıklarken, nasıl yönetildiği ile nasıl yönetildiği arasında bir fark olduğunu anlamak önemlidir.

Yönetim

Tüm üniversiteler, faaliyetlerini denetlemekten, gelecek yönlerini belirlemekten ve stratejik emellere karşı kaydedilen ilerlemenin izlenmesinden sorumlu bir yönetim organına sahiptir. Üniversitenin yönetim organı Konsey'dir.

Konsey ayrıca finansal olarak sürdürülebilir kalmamızı ve yasal yükümlülüklerimizi yerine getirmemizi sağlamaktan da sorumludur. Üniversite üzerinde önemli bir etkisi olan konularda nihai kararı alır.

yönetim

Konsey, idari organ olarak izleme ve gözetim rolü üstlenirken, Üniversite'nin operasyonel çalışmasını Şansölye Vekili ve Başkan Vekiline devreder.

Başkan Vekili ve Başkan Vekili, Üniversite Yönetim Kurulu olarak ayda iki kez toplanan üst düzey meslektaşlarının desteğiyle sorumluluk alır.

Konumlar

York

Address
University of York
York
YO10 5DD

York, İngiltere, Birleşik Krallık