Resmi açıklamayı okuyun

Müdürün Central giriş.

Profesör Gavin


Henderson, CBE
Asıl

Orta Dramatik Sanatlar eğitim ve araştırma ön planda duruyor. Lisansüstü istihdam istatistikleri sektörümüzde en yüksek arasındadır, ve araştırma son zamanlarda 'Lider Dünya' olarak değerlendirilmiştir - ve tiyatro konservatuarlarda alanda tektir. yerlere lisans başvurularının oranı herhangi bir İngiliz üniversitenin en yüksek düzeydedir.

Bizim aktörler medyada övgü dünya çapında en çok imrenilen ödül çok ve sık kazanmak iken, sanayi kuruluşlarının geniş bir yelpazede teknik ve tasarım çalışmaları önderliğinde altın standart olarak Merkez rütbe. Bu yüzden de, Orta birçok sosyal bağlamlarda dramatik beceri uygulamasında öncü bir güç olarak devam etmektedir.

Biz bu web sitesinde belirtilen derslerin aralığı, lisans ve lisansüstü hem keşfetmek isteyen umuyoruz. Açık bir gün için ziyaret edebilir veya düzenli kamu yapımları gelmek musunuz - Tarihi Büyükelçiliği Tiyatrosu çevresinde yoğunlaştı.

Tesislerimizde yaygın bir dinamik yeni gelişmenin bir parçası olarak eklenecek daha fazla uzman stüdyo ve performans alanları ile örnek olarak kabul edilecektir.

Profesör Simon Shepherd, Tiyatro Profesör Emeritus tarafından kısa bir not.

Elsie Fogerty 1906 yılında Royal Albert Hall'da Konuşma Eğitim ve Drama Sanatları Central School kurdu. Fogerty konuşma eğitimi uzmanı oldu. O da eğitimin toplumsal önemi bir inancı vardı. Onun okul öğrencileri hızla ayet konuşan yarışmalarda onların teslim, tiyatro onların görünüm ve Londra mahrumiyet bölgelerinde çocuklarla çalışmaları için ünlü oldu. Merkez aktör eğitimi için bir ad geliştirdi iken, kurucusu akademik bir disiplin olarak tiyatro çalışma ilerleyen taahhüt aynı anda oldu.

Uzun İngiltere'de ilk üniversite tiyatro bölümü kuruluşundan önce, Fogerty tiyatro üniversitede okudu gerektiğini ve bu tiyatro eğitimi derece layık gerektiğini savundu.

1937 yılında Fogerty tiyatro yanında üniversite ile, Ulusal Tiyatro binası için tahsis o anda sitede yer teklif edildi. Ama bu düzeni, National Theatre düzenleri birçok gibi düştü. 1957 yılında Okul son Swiss Cottage ve ilişkili yapılarda Büyükelçiliği Tiyatrosu kira kazanmış, Albert Hall taşındı.

Büyükelçilik, deneysel ve politik sol tiyatro, 1930'lardan, bir üne sahipti. 1957 tarafından bu itibar soluk almıştı. Merkez geldi hem eski bir tiyatro tahlisiye ve yeni üniversite binaların dokusuna içine dokuma oldu. En azından plan buydu: kaçınılmaz fonlar yükseltilmiş olması gerekiyordu. Bu vesileyle şampiyon Sir John Davis oldu. takip bağışlarının yaptığı çalışma, yeni bir bina inşa etmek kaynaklar kurdu. Bu daha sonra Central'ın Patron oldu Onun Majestelerimiz Kent Düşesi tarafından 1961 yılında açıldı.

1961 tarafından üç ayrı bölümler Orta içinde kurulmuştur. Rab Olivier ve zaten Dame Peggy Ashcroft tarihinin bir parçası ve sahne yöneticileri için iki yıllık ders olarak farklı olarak Sahne departmanı mezunlarla, aktörler için üç yıllık kurs koşuyordu. Öğretmen Eğitimi Bölümü, kendi Diploması, daha sonra tanınmış öğretim yeterlilik için hazırlamak, ve Dram Sanatı Londra Üniversitesi Diploması oldu. Bu yeterlilik tam drama ve uygun akademik çalışma layık konular olarak tiyatro öğretim tanınması için Fogerty kampanyasının bir sonucu olarak 1912 yılında tesis edilmiştir. Bu zamana kadar üniversite eğitimi aktörlerin başarılı çalışmalarından dolayı olarak Konuşma Terapisi bölümü için ünlü oldu.

İnşaat yapımı devam etti. Haziran 1972 yılında yeni bir stüdyo Buckland Crescent köşesinde inşa edilmiş ve resmen Okulu yeni patron, Ekselansları Prenses Alexandra tarafından açıldı. Merkez 1972 yılında İç Londra Eğitim Kurumu tarafından-destek sağlana oldu. 1989 yılında kendi başına bir yükseköğretim üniversite olarak 'dahil' ve hükümet tarafından doğrudan finanse edilmektedir. Ulusal Akademik Ödülleri Kurulu tarafından onaylanmış her şeyden önce, 1986 yılından beri dereceleri sunan olmuştu. 1992 onun derece Açık Üniversitesi tarafından doğrulanmıştır.

1990'ların başından itibaren, yoğun inşaat çalışmaları yer almıştır: Yeni bir atölye tesis 1991 yılında hizmete açılmıştır. Bir stüdyo tiyatro, tasarım stüdyoları ve dolap tesislerinin - 1993 yazında bir uzantısı Büyükelçiliği Tiyatrosu eklendi. 1997 yılında üniversite yeni bir kütüphane, bir öğrenme kaynakları merkezi ve bilgisayar olanakları, öğrenci ortak odası, öğrenci bar ve personel ofisleri sağlayan kampüs doğusundaki beş katlı blok tamamlandı. Bir yenilenmiş Embassy Theatre state-of-the-art performans alanlarda ve prova odaları onun çeşitli katlı, Batı Blok tarafından 2005 yılında 2002 yılında açılan ve takip etti.

2005 yılında hükümdarlık Konseyi ödülünü üniversitesine kendi öğretilen derece güç verdi. sahne ve ekran onlarla önemli katkılardan akademinin 100 yıllık bir geçmişi getiren Central transfer Drama Sanatları Webber Douglas Akademisi Aynı yıl öğrencileri ise. Bu yıl Okul Theatre Eğitim Mükemmellik İngiltere'nin belirlenmiş Centre Yükseköğretim Finansman Konseyi olma, Öğrenme ve Öğretme Mükemmellik Merkezi'nin ödülü kazanmak için tek uzman tiyatro kurumu oldu. Mükemmellik Merkezi olarak amacına mesleki sahne sanatları eğitim ve öğrenme, tiyatro, araştırma ve burs için bir odak, ulusal ve uluslararası işbirliği için bir site için ulusal bir kaynak sağlamaktır.

Eylül 2005 itibarı ile Central London Üniversitesi ve böylece yerine yapıyor Elsie Fogerty orijinal emelleri bir Koleji oldu. Ve sonra 2012 yılında yeni tanıma geldi ... Fogerty Drama Sanatları Akademisi Müdürü yaptığı kurum için kraliyet unvanı arayan olmuştu iken, o şey bu tür yapmak için gecekondularda çocuklarla çalışan çok meşgul olmuştu söylerdi. Kasım 2012'de Majesteleri Kraliçe Central Royal Başlık haiz Ama bir yüzyıl sonra o kurdu kolej başarı düzgün olarak tanıma var.

Program dili:
  • Ingilizce

Bu okulun aynı zamanda sundukları:

BA

The Royal Central School of Speech and Drama, University of London

planlamak ve setler oluşturmak ve bu tür marangozluk, yapısal tasarım, metal işleri ve makine mühendisliği olarak becerilerini geliştirmek için öğrenin. Eğitim esas tiyat ... [+]

Bachelor of Arts (Hons) Manzaralı İnşaat

Genel bakış

planlamak ve setler oluşturmak ve bu tür marangozluk, yapısal tasarım, metal işleri ve makine mühendisliği olarak becerilerini geliştirmek için öğrenin. Eğitim esas tiyatroda olacak, ancak öğrenilen becerileri sinema, televizyon ve reklam dahil olmak üzere birçok farklı medya ortamlarında kolayca aktarılabilir.

ders hakkında

Manzaralı yapıcılar setleri veya evreleme oluşturulmasını yardımcı olmak için mühendislik ve endüstriyel uygulama tüm yönleriyle çekilir fikirler ve çözümler kullanmak yaratıcı problem çözen olması gerekir. Öğrenciler özerk ve becerikli olmayı öğreneceksiniz, ve sanayinin ihtiyaç duyduğu yüksek profesyonel düzeyde özel becerilerini geliştirmek için.... [-]

Birleşik Krallık Londra
Bilgi iste
Ingilizce
Tam zamanlı
3 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
The Royal Central School of Speech and Drama, University of London

Bu ders oluşturun katılımcılarla değişim ve dönüşüm getirebilir geleneksel tiyatro binalarının dışında gerçekleşir performansı araştırır. ... [+]

Bachelor of Arts (Hons) Dram, Uygulamalı Tiyatro ve Eğitim

Genel bakış

Bu ders oluşturun katılımcılarla değişim ve dönüşüm getirebilir geleneksel tiyatro binalarının dışında gerçekleşir performansı araştırır.

ders hakkında

Drama öğrenciler, Uygulamalı Tiyatro ve Eğitimi (BA TARİH) ders tiyatro yapmak ve tiyatro yapma hayatını değiştirmek ve yeni olanaklar ilham olmak üzere kullanılabilecek nasıl bir pratik bilgi ve anlayış kazanmak için öğrenirler.

yurt dışında İngiltere ve, bu tür okullar, hastaneler, hapishaneler, öğrenci tavsiye birimleriyle, mülteciler kamplarda, toplum merkezleri, oyun alanları, parklar ve bakım evleri gibi - - çok sayıda ve farklı ortamlarda gerçekleşecek uygulamalar geniş bir yelpazede odaklanmak kursu yenilikçi ve üstün araştırma ve uygulama uzun bir geçmişe sahiptir. BA TARİH mezunları yüksek istihdam ve uluslararası uygulamalı tiyatro alanını yol açmaktadır.... [-]

Birleşik Krallık Londra
Bilgi iste
Ingilizce
Tam zamanlı
3 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
The Royal Central School of Speech and Drama, University of London

Merkez kukla tiyatrosu ilk sırada derecesi öncülük ulusal ve uluslararası öğrencileri çekmek kuklacılar, eğitimine yönelik dünyanın önde gelen kurumlarından biri olmaya d ... [+]

Bachelor of Arts (Hons) Kukla: Tasarım ve Performans

Genel bakış

Merkez kukla tiyatrosu ilk sırada derecesi öncülük ulusal ve uluslararası öğrencileri çekmek kuklacılar, eğitimine yönelik dünyanın önde gelen kurumlarından biri olmaya devam etmektedir. Bu ders tasarım, performans ve tiyatro yapma üç kavram kucaklar.

ders hakkında

Öğrenciler belirli kukla yapımı, manipülasyon ve performans becerilerini geliştirmek ve aynı zamanda kukla ve animasyon form senografisi, yeni yazı, hareket ve deneysel performans uygulamaları birlikte gerçekleştirmek olduğu multi-disipliner çalışmayı keşfetmek için ortak projeler üzerinde tasarımcıları ve performans sanatları öğrencileri ile yakın bir çalışma.... [-]

Birleşik Krallık Londra
Bilgi iste
Ingilizce
Tam zamanlı
3 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
The Royal Central School of Speech and Drama, University of London

Kapsamlı bir klasik ve çağdaş aktör eğitimi, bu zorlu Elbette aktörler olarak potansiyellerini tam ve oyunculuk bağlamlarda tam kapsamlı çalışma becerileri kazanmaları iç ... [+]

Bachelor of Arts (Hons) Vekili

Genel bakış

Kapsamlı bir klasik ve çağdaş aktör eğitimi, bu zorlu Elbette aktörler olarak potansiyellerini tam ve oyunculuk bağlamlarda tam kapsamlı çalışma becerileri kazanmaları için meydan olduğu bir hayat değiştiren bir yolculuk aracılığıyla öğrencilere besler.

ders hakkında

Tabii felsefesi deyişle, 'düzenlemesi', 'hayal' ve 'etkileşim' tarafından özetlenebilir. eğitim, düşünce, duygu ve niyet güçlü ve etkili iletişimcileri olarak oyuncunun vücudunu ve sesini geliştirir ve aktör oluşturmak ve oyun yazarının metinden üç boyutlu dünyalar sürdürmek, böylece hayal açılır. aktör sürekli dış uyaranlara yanıt öğreniyor, böylece bu süreçlerin her zaman interaktif bir bağlamda gerçekleşecek - açık ve sansürsüz bir şekilde - insanların, nesnelerin ya da atmosfer olsun.... [-]

Birleşik Krallık Londra
Bilgi iste
Ingilizce
Tam zamanlı
3 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
The Royal Central School of Speech and Drama, University of London

tiyatro üretimin her alanında sahne yönetimi ve uzman bilgi ve becerileri öğrenin. öğrenciler ve diğer tiyatro disiplinlerinin uygulayıcıları ile çalışan yakın sayesinde, ... [+]

Bachelor of Arts (Hons) Sahne Yönetimi

Genel bakış

tiyatro üretimin her alanında sahne yönetimi ve uzman bilgi ve becerileri öğrenin. öğrenciler ve diğer tiyatro disiplinlerinin uygulayıcıları ile çalışan yakın sayesinde, bu kursta öğrenciler mezun olduktan sonra onları yüksek istihdam hale her performans yaşamak nasıl katkıda genel bir anlayış geliştirmek.

ders hakkında

Bu ders, büyük ölçekli açık hava etkinlikleri için West End tiyatro arasında değişen herhangi bir üretim ayarı adapte olan sahne yöneticileri üretmeyi hedeflemektedir. Sahne yöneticileri yönetmen ve prova süreci boyunca üretim ekibi Mobilya ve sahne satın alınması dahil performansının kendisi, yönetimi arasında bir kanal vardır.... [-]

Birleşik Krallık Londra
Bilgi iste
Ingilizce
Tam zamanlı
3 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
The Royal Central School of Speech and Drama, University of London

yeni metodolojiler ile kritik soruşturma ve deney odaklanarak, öğrenciler becerileri, teori ve tiyatro ve diğer performans sanatları geçmişleri ile titiz bir angajman kök ... [+]

Bachelor of Arts (Hons) Gösteri Sanatları

Genel bakış

bağımsız ve işbirlikçi yaratıcı uygulama teşvik eden bir kursta bir performans sanatı makinesi ve yapımcı olarak kimliğinizi geliştirin. yeni metodolojiler ile kritik soruşturma ve deney odaklanarak, öğrenciler becerileri, teori ve tiyatro ve diğer performans sanatları geçmişleri ile titiz bir angajman köklü yeni ve zorlu performans formları geliştirmek.

ders hakkında

performans ve üretim becerileri ile sanatsal gelişim Bu dersin entegrasyon öğrencileri bağımsız uygulayıcıları haline ve / veya sanat genelinde anahtar, örgütsel, idari ve sanatsal pozisyonlarda çalışmaya hazırlar.... [-]

Birleşik Krallık Londra
Bilgi iste
Ingilizce
Tam zamanlı
3 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku

The Royal Central School of Speech and Drama - Trailer video