Amman Arab University

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Amman Arab Üniversitesi (AAU) Özel (kar amacı gütmeyen) üniversite başlığı "Lisansüstü Eğitim için Amman Arab Üniversitesi" adı altında lisansüstü çalışmalar uzman olarak 1999 yılında kurulmuştur. Doktora sunmak için Ürdün'de ilk üniversite oldu programları. 2009 yılında, Üniversite Lisans öğrencilerinin ilk yama kabul ve adı "Amman Arap Üniversitesi" olarak değiştirilmiştir.

Üniversite Ürdün Yükseköğretim Akreditasyon Komisyonu (HEAC) genel ve özel akreditasyon elde etti ve Arap Üniversiteler Birliği üyesidir.

Üniversite eğitimin kalitesini artırmak için çaba ve toplumda aktif ve etkili bir üyesi olmak için bilgi ve beceri kazandırmayı odaklanır. bilim adamları ve akademik profesyonellerden oluşan bir grup üniversite bilginin bir işaret olması ve dünya çapında bir düzeyde yüksek bütünlük etkin ve verimli çalışması için kurmuştur. Ayrıca, yüksek öğrenim kurumlarından ihtiyaç seçkin yetkinlikler ile mezunları şimdiki ve gelecekteki sorunlarla başa çıkabilmek için oldu.

Amman Arap Üniversitesi Seçkin ve kaliteli mezunları ile yerel ve ulusal pazarlara tedarik ediyor. tüm programlarda Üniversitesi'nden mezun olan toplam öğrenci sayısı 7000 aşıyor.

Biz saygın üniversitelerinden mezun olan 90 seçkin tam zamanlı öğretim üyesi ve 522 lisans öğrencisi ve 449 lisansüstü öğrencimiz var.

Üniversite Amman (başkent), Al-Balqa ve Jerash harika manzaralı Ürdün Sokak-Mobis yer almaktadır. Üniversite 122 dönüm üzerine inşa edilmiştir ve Üniversite binaları eklemli ve özgünlük ve modernite ile karıştırılır ve konumu yaklaşık 12 Km kuzey başkenti Amman'ın olduğunu vardır. Üniversite tesisleri ve kaynak terimleri öğretim ve araştırma ihtiyaçlarını karşılamak için modern olduğunu.

Misyon ve Vizyon

VİZYON:

yüksek kaliteli öğretim, araştırma ve topluma hizmet için bir de ünlü yerel ve bölgesel üniversite.

MİSYON:

Kritik düşünür, yaratıcı, ve yaşam boyu öğrenen ve öğretim üyeleri ve öğrencilerin araştırma ve yenilikleri teşvik ve sonuçta bilgi yaymak için, pazarda rekabet etmelerini sağlayacak ve toplumda önder olmak bilgi ve becerileri ile donatılmış mezunlar yetiştirmek için, sürekli kalite iyileştirme teşvik etmek ve toplum ile etkili bir ortaklık kurmak.

Konumlar

Amman

Address
Amman Arab University
PO Box 2234
Jordan Street-Mobis

Amman, Amman Valiliği, Ürdün