Zhejiang University/University of Illinois at Urbana-Champaign Institute

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Biz, Zhejiang Üniversitesi ile Urbana-Champaign'deki Illinois Üniversitesi arasında ortaklık yapıyoruz. Sınırsız imkanlarla olağanüstü öğrenme deneyimi sunuyoruz Mühendislerdeki yenilikçileri ve yarının liderlerini eğitmeye kararlıyız.

ZJU-UIUC ENSTİTÜSÜ

Urbana-Champaign Enstitüsü'ndeki Zhejiang Üniversitesi-Illinois Üniversitesi (ZJU-UIUC Enstitüsü veya ZJUI) yeni bir işbirliği ile işletilen bir mühendislik kolejidir. UIUC'dan dünyaca ünlü mühendislik müfredatını ve kaynaklarını tanıtan ZJU-UIUC Enstitüsü, ZJU'dan muadil yüksek okulların ve bölümlerin katkılarıyla tamamlanarak birinci sınıf bir mühendislik eğitimi verecektir.

  • Zhejiang Üniversitesi

1897'de kurulan Zhejiang Üniversitesi, Çin'in en eski ve en prestijli yüksek öğrenim kurumlarından biridir. Doğrudan Milli Eğitim Bakanlığına rapor veren Zhejiang Üniversitesi, merkezi, taşra ve yerel yönetimlerin güçlü desteği olan bir "211 Projesi" ve "985 Projesi" üniversitesidir. C9 Birliği üyesi ve Pasifik Körfezi Üniversiteleri Birliği. Zhejiang Üniversitesi mühendislik programları, ABD'nin yayınladığı Dünyanın En İyi Küresel Üniversiteler Sıralamasında 4. sırada yer alıyor.

  • Urbana-Champaign'de Illinois Üniversitesi

1867'de kurulan Illinois Üniversitesi, Urbana-Champaign'de (UIUC) ABD'de kamuya açık araştırma yoğun bir üniversitedir. Big Ten Konferansı'nın kurucu üyesi ve Amerikan Üniversiteler Birliği üyesidir. Üniversite, "Kamusal sarmaşık" bir kurum olarak kabul edilir. UIUC, 2015 yılında yayınlanan Mühendislik / Teknoloji ve Bilimlerdeki Dünya Üniversitelerinin Akademik Sıralamasında 4. sırada yer aldı.

Araştırma

ZJU-UIUC Enstitüsü, geleneksel mühendislik disiplinleri arasındaki sınırları yıkmakta ve disipline dayalı bölümler veya enstitüler kurmayı planlamamaktadır. Bunun yerine, disiplinlerarası ekipler ve faaliyetler oluşturur ve çok disiplinli bilgi yakınlaşmasını ve çapraz işbirliğini teşvik eder. Bu disiplinler arası vurguya uygun olarak, ileri öğrenciler için Mühendislik ve Sistem Bilimleri, Bilgi Sistemleri ve Dijital Bilim ve Enerji ve Çevre Mühendisliği Bilimini içeren deney dersleri düzenlenir. Girişimciliği ve yaratıcı problem çözmeyi vurgulayan dersler müfredatta birleştirilmiştir. Tasarım dersleri, beraber çalışarak çoklu dereceli programlardan öğrencileri içerir. Bu faaliyetler, kesişen ve çok disiplinli bilgi ile yenilikçi yetenekler geliştirir.

Fakülte Havuzu

  • Alanlarında kurulmuş seçkin akademisyenler
  • Uluslararası yüksek öğretim üyeleri
  • Ulusal Bin Gençlik Yetenek Planı Üyeleri

Fakülte Kaynağı

  • Urbana-Champaign'de Illinois Üniversitesi
  • MIT, UC Berkeley, UIUC, CalTech, ZJU, Tsinghua, Cambridge gibi üst düzey uluslararası üniversitelerden seçilen yetenekler.
  • Zhejiang Üniversitesi

Uluslararası Kampüs

ZJU-UIUC Enstitüsü, Zhejiang Üniversitesi Uluslararası Kampüsünü temel almaktadır. Doğu ve Batı'nın en iyi uygulamalarını bir araya getiren yüksek öğrenim modellerini keşfetmek, dünyadaki ileri eğitim deneyimlerinden yararlanmak ve uluslararası vizyonuyla yenilikçi yeteneği geliştirmek için Zhejiang Üniversitesi, Şubat 2013'te Uluslararası Kampüsün geliştirilmesine başlamıştır. Plan, Ekim 2015'te Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylanmış ve ilk öğrenciler Eylül 2016'da kaydolmuştur. Uluslararası Kampüs, bir konut kolej modeli vurgulamaktadır. Her konut koleji, samimi ve destekleyici bir öğrenme ve yaşama ortamı sağlar. Her öğrencinin özel bir yatak odası, ortak banyosu ve ortak yaşam alanı vardır. Her Kolej kütüphane tesisleri, çalışma odaları, tartışma ve etkileşimli alanlar, çamaşır yıkama olanakları, etkinlik alanları ve fitness salonları sunmaktadır.


yer

Uluslararası Kampus, Zhejiang eyaletinin kuzey doğusundaki Haining'de bulunuyor. Haining, Yangtze Nehri Deltası ekonomik bölgesinin kalbinde, batısında Hangzhou, kuzeyde Suzhou ve doğuda sadece 120 kilometre ile Şangay'dır. 2 saatlik sürede yerli ve yabancı beş havaalanı var, Şangay-Hangzhou hızlı tren şehri kasabayı geçiyor. Şehrin içinde ve çevresinde birçok otoyol, Hangzhou, Suzhou, Şanghay, Ningbo ve diğer Çin'e bağlanır.

Burslar

1) Uluslararası Mükemmellik Bursları

En nitelikli başvuru sahiplerine aşağıdakileri kapsayan Uluslararası Mükemmellik Bursu verilecektir:

· Tam eğitim: yılda 200.000 CNY

· Haining kampüsünde konaklama: yılda 8000 CNY

· Uluslararası öğrenci sağlık sigortası: yılda 800 CNY. (İlgili tıbbi sigorta kalemleri www.lxbx.net adresinde bulunabilir).

· Yaşlı ödeneği: aylık CNY 1400

Her burs, yıllık olarak tatmin edici ilerleme için şartları yerine getiren ve Urbana-Champaign'deki Illinois Üniversitesi ve Zhejiang Üniversitesi kurallarını izleyen koşullar çerçevesinde her yıl gözden geçirilecek ve dört akademik yıla kadar yenilenecektir.

2) Destek Bursları

2018 yılında, kabul edilen her uluslararası öğrenci, Uluslararası Mükemmellik Bursu almayan bir öğrenciye, aşağıdakileri kapsayan bir destek bursu verilecek:

· Kısmi Öğrenim Feragatı: Yıllık 80.000 CNY

· Uluslararası öğrenci sağlık sigortası: yılda 800 CNY. (İlgili tıbbi sigorta kalemleri www.lxbx.net adresinde bulunabilir).

Uluslararası Mükemmellik Bursu ile benzer yıllık bir incelemeye tabi tutulan, 4 akademik yıla kadar yenilenebilir.

Lütfen https://my.zjui.illinois.edu/submit/login.asp üzerinden başvurun.

Konumlar

Hangzhou