The Chinese University of Hong Kong - Shenzhen

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Eğitim sadece bilgi ve becerilerin aktarımı değildir.

Genç ve hareketli bir üniversite olan CUHK Shenzhen, yeni nesil liderleri yetiştirmeye kendini adamıştır. Öğretim, araştırma ve bilgi aktarımındaki mükemmeliyet sayesinde, uluslararası görünümde, disiplinlerinde öğrenilen, karakterinde dik ve toplumun ihtiyaçlarına hizmet etmeye kendini adamış gelecek nesilleri tımar ederek küresel olarak katkıda bulunmayı umuyoruz. Dünyanın her yerinden yüksek başarılı öğrencileri, hem önemli zorlukları hem de dünyanın başka hiçbir yerinde bulunmayan fırsatları ortaya çıkaran bir yolculuğa davet ediyoruz.

133771_TeachingBuildingsLongxiangBlvd2.jpg

© The Chinese University of Hong Kong - Shenzhen

Neden CUHK Shenzhen?

Gençliğimize rağmen, sağlam bir temel oluşturduk ve gelecekte neler başarabileceğimizi gösterdik. Elit standartlarımız ve uluslararası bakış açımız, mezunların işverenler tarafından yüksek talep görmesini ve dünya çapında en iyi üniversitelerde lisansüstü derslere girmelerini sağlar. Öğretim kadromuz, Nobel Ödüllerini de içeren, dünya çapında işe alınan ilk rütbeli akademisyenlerdir. İnsan bilgisinin en uç noktasında duran çalışma alanları geliştiriyorlar. Tüm dersler, kurslar ve materyaller İngilizce olarak verilmektedir. Kolej sistemi ve genel eğitim kursları öğrencilerin çok yönlü gelişimine katkıda bulunurken, Çin'in en hızlı gelişen ve dinamik şehirlerinden birinde yer alan konumumuz dünyanın başka hiçbir yerinde bulunmayan fırsatlar sunuyor.

Araştırma

Hong Kong Çin Üniversitesi, Shenzhen, dünyanın önde gelen araştırma kurumlarından biri olma yolunda ilerliyor. Çalışmalarınız sırasında, bilgilerinizi birinci sınıf araştırma tesislerimizden birinde uygulama fırsatı elde edebilirsiniz: robot ve ileri üretim, büyük veri ve istatistikler, bilgisayar ve bilgi teknolojisi, finans ve ekonomi, lojistik ve tedarik zinciri, biyomedikal ve biyoinformatik, malzeme bilimi ve yeni enerji bilimi ve mühendisliği. Bu enstitüler Nobel Ödüllerini, Turing Ödülü kazananları ve üniversitede ders veren diğer ünlü akademisyenleri yönetmektedir.

Yaşam tarzı

CUHK Shenzhen pitoresk zeminlerde yer almaktadır. Güzel bir şekilde düzenlenmiş, yuvarlanan, ağaçlarla kaplı tepelerle çevrili ve göllerle çevrili olan bu tesis, akademik çabalarınızı desteklemek ve dinlenme, rahatlama ve müfredat dışı tutkular için olağanüstü dinlenme tesisleri sağlamak için tasarlanmıştır. İster sürekli etkinlik programına ister belirli arkadaşlarla zamana katılmak isteyin, kampüste sizi eğlendirmek için fazlasıyla yeterli

Shenzhen

Lonely Planet'in '2019'da ziyaret edilecek ilk 10 şehri' arasında ikinci sırada yer alan Shenzhen, gelişen bir iş ortamına sahip modern bir sahil kozmopolit metropolüdür. Güney Çin'in önemli bir finans merkezi haline geldi ve Huawei, ZTC, Tencent ve TCL gibi çok sayıda yüksek teknoloji şirketinin merkezi. Alışveriş merkezleri, restoranlar, sinemalar, kafeler, barlar ve kulüplerin aktif bir eğlence yaşam tarzı olarak şehrin karakteri üniversiteye uygundur. Çin'in en yeşil şehirlerinden biridir ve muhteşem plajlar ve sahil şeridi ile çevrilidir. Her ikisi de hızlı trenle birbirine bağlanan Guangzhou ve Hong Kong'daki diğer büyük uluslararası havaalanlarına ek olarak, kendi uluslararası havaalanı ile erişim kolaydır.

CUHK Shenzhen'e başvurmak

Nasıl başvurulur

Başvuru süreci en fazla dört adım içerir:

  1. Uygulama - http://admissions.cuhk.edu.cn/en adresinden çevrimiçi bir başvuruyu tamamlayın. Pasaportunuzun fotoğraf sayfasının bir kopyasını, akademik transkriptleri, İngilizce yeterlilik belgesini, iki tavsiye mektubunu ve kişisel bir ifadeyi eklemeniz gerekir. Başvurular için kapanış tarihi 15 Haziran 2020'dir.
  2. Mülakat - burs için uygun görülen adaylar online mülakat için davet edilecektir. Akademik personel akademik kimlik bilgilerinizi eleştirel olarak analiz edecek ve üniversitemizde öğrenim için uygun olup olmadığınızı belirleyecektir.
  3. Teklif - gereksinimlerimizi karşılarsanız, Koşullu veya Koşulsuz teklif alırsınız. Nihai puanlarınız mevcut olmadan başvurursanız, şartlı bir teklif alırsınız. Bu, size bir pozisyon ve belki de bir burs sunduğumuz anlamına gelir, ancak teklif belirli koşulları karşılamanıza bağlıdır (örneğin bir testteki minimum puanlar). Teklifin ve bursun koşullarını yerine getirdiğinizi gösterebildiğinizde size koşulsuz bir teklif gönderilecektir.

Giriş koşulları

Kimler başvurabilir?

Başvuru sahipleri, Çin, Hong Kong, Makao veya Tayvan dışındaki bir ülke veya bölgeden en az dört yıl süreyle pasaport almış olmalıdır. Başarılı başvuru sahipleri, CUHK Shenzhen'de eğitim almak için gereken akademik başarıları ve dil becerilerini göstereceklerdir. (bu son cümle eklenen diğer ayrıntılarla gereksiz görünüyor)

Hangi nitelikler gereklidir?

CUHK Shenzhen'e başvuranlar, üniversiteye kabul için kabul edilmiş, kabul edilmiş, standart bir uluslararası değerlendirmeye tabi tutulmalıdır.

Minimum giriş şartı nedir?

Hong Kong Çin Üniversitesi, Shenzhen en kaliteli öğrencileri arıyor. Yukarıda listelenen tanınmış yeterliliklere dayanan minimum giriş şartlarımız:

  • ilk% 15 toplam puan,
  • temel konular (matematik, İngilizce ve doğrudan ana dalınızla ilgili konular) da ilk% 15 içinde.
  • İngilizce yeterlilik: IELTS 6.0 ile eşdeğerdir (tam liste için bkz. Http://admissions.cuhk.edu.cn/en).

Burslar

CUHK Shenzhen, burada okumak isteyen uluslararası öğrencilere destek olmak için cömert burslar sunmaktadır.

  1. Giriş Bursları: Başvuran tüm öğrenciler otomatik olarak öğrenimlerinin süresini kapsayan bir burs için değerlendirilirler. Bu burslar, seçkin öğrenciler için tam öğrenim, tam konaklama ve yaşayan bir öğrenci kadar yükselir.
  2. Akademik Performans Bursları: Her yıl, üstün akademik performansa sahip öğrenciler, 20.000-80.000 RMB / yıl arasında değişen burs ödülleri için değerlendirilir.
  3. Devlet Bursları: Hem yerel hem de eyalet hükümetleri seçkin uluslararası öğrencileri çekmek için burslar sundular. Bu burslar 10.000-40.000 RMB / yıl arasında değişmektedir.

Adres

Hong Kong Çin Üniversitesi, Shenzhen
2001 Longxiang Blvd, Longgang Bölgesi
Shenzhen, Guangdong, Çin Halk Cumhuriyeti
Posta Kodu: 518172

E-posta: intladmissions@cuhk.edu.cn
Web sitesi: http://www.cuhk.edu.cn/en
Telefon: + 86-755-8427-3284

Konumlar

Shenzhen

Address
The Chinese University of Hong Kong, Shenzhen
2001 Longxiang Blvd, Longgang District

518172 Shenzhen, Guangdong, Çin Halk Cumhuriyeti

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin