Sun Yat-Sen University

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Sun Yat-sen ÜniversitesiAslında bilinen Guangdong Üniversitesi(Ayrıca Sun Zhongshan denir) Dr. Sun Yat-sen'in, 20. yüzyılın büyük bir demokratik devrim lideri tarafından 1924 yılında kuruldu. Üniversite bulunduğu yer Guangdong EyaletiÇin'in reform ve açılma ön planda yer almaktadır Hong Kong ve Macao komşu bir alan. Önde gelen üniversitelerinden biri olan Çin Halk Cumhuriyeti, Sun Yat-sen Üniversitesi beşeri, sosyal bilimler, fen bilimleri, teknik bilimler, sağlık bilimleri, farmakoloji ve yönetim bilimleri içeren kapsamlı bir multi-disipliner bir üniversitedir.

Bu dört kampüste okuyan yaklaşık 82.384 öğrencisi vardır ve Zhuhai. Yakın bir konumdan istifade Hong Kong ve Macao açılış ve ekonomik kalkınmanın bölgesel avantajı, üniversite eğitimi üst düzey yetenekleri, bilimsel araştırma, topluma hizmet veren ve kültürel geleneklerini miras için önemli bir üs haline gelmiştir.

Üniversite de başarıyla dünyanın birçok üst üniversiteler ile uluslararası işbirliği ve değişim ilişkileri kurmuştur. 2010-2011 Sıralaması Times Higher Education Dünya Üniversitesi'ne göre, Sun Yat-sen Üniversitesi dünyanın en iyi 200 sırada yer aldı. Halihazırda, Sun Yat-sen Üniversitesi 5,972 kilometre kare toplam alanı kapsar ve 4 kampüsü vardır: Guangzhou Güney Kampüs, Guangzhou Kuzey Kampüs, Guangzhou Doğu KampüsüVe Zhuhai Kampüsü.

Konumlar

Guangzhou

Address
Guangzhou South Campus,
No. 135, Xingang Xi Road

510275 Guangzhou, Guangdong, Çin Halk Cumhuriyeti

Guangzhou

Address
Guangzhou North Campus,
No. 74, Zhongshan Er Road

510085 Guangzhou, Guangdong, Çin Halk Cumhuriyeti

Zhuhai

Address
Zhuhai Campus,
Tang Jia Wan

519082 Zhuhai, Guangdong, Çin Halk Cumhuriyeti

Guangzhou

Address
Guangzhou East Campus,
Xiaoguwei Island, Panyu District

510006 Guangzhou, Guangdong, Çin Halk Cumhuriyeti