Shenzhen University

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

深圳大学 - SAR Üniversitesi, Pencere Üniversitesi, Deneysel Üniversite

Shenzhen Üniversitesi 1983 yılında Milli Eğitim Bakanlığı onayı ile kurulmuştur. Merkezi Hükümet, Milli Eğitim Bakanlığı ve yerel yönetim, SAR Üniversitesinin inşaatına büyük önem vermektedir. Pekin Üniversitesi, Çin ve yabancı dil disiplinlerinin yapımında, Tsinghua elektronik ve mimari disiplinlerin yapımında, Ulusal Halk Kongresi ise ekonomik ve yasal disiplinlerin yapımında yardımcı oldu, 深圳大学 çok sayıda tanınmış bilgin toplandı. Okulun başında okul, üniversite yönetim sistemini yeniden düzenlemeye karar verdi ve aktif olarak bursları, kredi sistemlerini, çalışma-çalışma programlarını vb. Araştırdı ve ülkedeki mezunlar için dağıtımı olmayan ve iki yönlü seçim sisteminin uygulanmasında lider oldu ve fakülte ve personelin işe alınma ve işe alınma sistemlerini uygulamaya koydu. Bölümün sosyal yönetim reformu, ülke genelinde güçlü tepkilere yol açtı.

Kuruluşundan bu yana geçen 36 yıl içerisinde, 深圳大学 SAR'ı takip etti ve hızlı bir gelişim ve reform yapmayı taahhüt ediyor. Okul, “kendine güven, kendini disipline etme ve kendini geliştirme” sloganına uyar ve lisans, yüksek lisans, doktora ve çok düzeyli bilimsel araştırma ve sosyal hizmetlerden eksiksiz bir yetenek eğitim sistemi oluşturan “Üniversite Üniversitesi, Pencere Üniversitesi ve Deneysel Üniversite” nin özelliklerini oluşturmuştur. Sistem, eksiksiz disiplinler, komple tesisler, mükemmel öğretmenler ve standart yönetim ile kapsamlı bir üniversite haline gelmiştir. 深圳大学 , ulusal bir üniversite öğrencisi kültürel kaliteli eğitim üssü ve ulusal medeni bir kampüstür. Okul, yüksek öğretimin çağrışımsal gelişimini gerçekleştirmek için, " 深圳大学 Kültürel Yenilik Geliştirme Ana Hattını" formüle etti, Rao Zongyi Kültürel Araştırma Enstitüsü ve Liu Yuyi Sanat Enstitüsü'nü kurdu ve yüksek derecede kültürel bilinç ve kültürel özgüvene sahip Çin özelliklerine sahip birinci sınıf bir sosyalist özel bölge kurdu. Üniversite kültürü

深圳大学 toplam kampüs alanı 2,72 kilometrekareye 深圳大学 iki kampüsü, Houhai ve Xili vardır. Okul zengin öğretim kaynaklarına ve bilimsel araştırma olanaklarına sahiptir. Kampüsün toplam inşaat alanı 1.543 milyon metrekare, araç ve ekipmanların toplam değeri ise 2.7 milyar yuan. Kütüphane binası 51.202 m2'dir (Xili Kampüsü Kütüphanesinin ilk aşaması dahil). Okul 4.12 milyondan fazla kağıt kaynağına sahiptir; 2.58 milyon tam metin e-kitap ve 119.000 tam metin elektronik dergi dahil 377 tür veritabanına sahiptir. Bir ulusal kapsamlı lisans kapsamlı reform pilotu, bir ulusal seviye yetenek eğitimi modeli inovasyon deney alanı ve bir ulusal seviye pratik öğretim üssü vardır. 2 ulusal deneysel öğretim gösteri merkezi, 1 ulusal sanal simülasyon deneme eğitim merkezi, 16 il deneysel öğretim gösteri merkezi ve 3 il sanal simülasyon deneysel eğitim merkezi vardır. 3 ulusal mühendislik laboratuarı, 1 ulusal mühendislik teknolojisi araştırma merkezi, 2 Milli Eğitim Bakanlığı'nın kilit laboratuarı, 1 Bilim ve Teknoloji Bakanlığı'nın uluslararası işbirliği üssü ve 10 il ana laboratuarı bulunmaktadır.116634_116613_QQthG20190614090244.jpg

深圳大学 27.454 tam zamanlı lisans öğrencisi, 6.388 lisansüstü öğrencisi, 314 doktora öğrencisi, 1.707 yarı zamanlı lisans öğrencisi, 21021 yetişkin eğitimi öğrencisi ve 862 uluslararası öğrenci olmak üzere 34.154 tam zamanlı öğrenci bulunmaktadır. Okulun disiplinleri, felsefe, edebiyat, ekonomi, hukuk, eğitim, bilim, mühendislik, yönetim, tıp, tarih ve sanat dahil olmak üzere 11 disiplini kapsayan eksiksiz ve kapsamlıdır. Okulun 25 öğretim okulu, iki bağlı hastanesi ve 97 lisans öğrencisi vardır. 5 eyalet düzeyinde uzmanlık programı, 14 il düzeyinde uzmanlık programı ve 15 il düzeyinde kilit disiplin bulunmaktadır. Doktora, 10 doktora sonrası araştırma istasyonu ve 1 doktora sonrası iş istasyonu altında birinci sınıf 10 disiplin vardır. Yüksek lisans programları tarafından yetkilendirilmiş 38 yüksek lisans programı var, 22 profesyonel yüksek lisans programı var. Mühendislik, Klinik Tıp, Malzeme Bilimi, Biyoloji ve Biyokimya, Bilgisayar Bilimi ve Kimya, dünyadaki ESI disiplinlerinin ilk% 1'ine girdi ve Çin üniversitelerinin ESI Highly Cited Belgelerinin genişletilmiş baskıları arasında 84. sırada yer aldı. Okul, “NOOC Yerel Üniversiteler ve Kolejler İttifakı” kurulmasına, 130 kolej ve üniversiteler, on-line 359 kurs, 119 seçilmiş okul, 61 akredite okul ve 600.000'den fazla kurs kurdu. 2018 yılında, mezunlar, 131 uluslararası, 269 ulusal ve 205 eyalet ve bakanlık dahil olmak üzere çeşitli düzeylerde 614 yarışma ödülü kazandı.

Okulun fakülte yapısı sürekli olarak optimize edilmiştir ve üst düzey yeteneklerin tanıtımı ve yetiştirilmesi verimlidir. 2.274 tam zamanlı öğretmen (517 profesör, 643 doçent), 560 tekniker ve 782 yönetici dahil olmak üzere 3.616 öğretim üyesi (bağlı ortaokullar hariç) vardır. Okulumuzda 1068 doktora sonrası araştırmacı, 440 tam zamanlı araştırmacı ve 164 misafir profesör bulunmaktadır. Çin Bilimler Akademisi ve Çin Mühendislik Akademisi'nden 15 akademisyen (4 kısa süreli aday dahil), Amerikan Tıbbi ve Biyoloji Mühendisliği Akademisi'nden 2 akademisyen, Amerikan Bilim Akademisi'nden 4 akademisyen, Mühendislik Akademisi ve Tıp Akademisi Akademisi (kısa süreli), 1 Kraliyet Mühendislik Akademisi ve Kanada Akademisi üyesi bulunmaktadır. 2 kişi, 1 Avrupa Akademisi akademisyeni (kısa süreli), 1 Singapur Singapur Akademisi akademisyeni (kısa süreli), 3 Avrasya Bilimler Akademisi akademisyeni, 1 Nobel Ödülü (fiziksel ve tıbbi), kısa süreli. Ulusal "973 Programı" nın beş baş bilim adamı, 27 Changjiang Burslu (21 kısa süreli aday dahil), Seçkin Genç Araştırmacılar için 32 Ulusal Bilim Fonu (14 kısa süreli çalışan dahil) ve 14 Ulusal Mükemmel Genç Bilim İnsanları Fonu (14 kısa dönem çalışanı vardır) bulunmaktadır. Kısa süreli bir kiralama dahil olmak üzere, Milli Eğitim Bakanlığı "yeni yüzyılda üstün yetenekler" 7 kişi.

Okul, bilimsel araştırma sisteminin reformunu sürekli olarak derinleştirmiştir ve araştırma projeleri ve finansmanı önemli ölçüde artmıştır. 2018 yılında toplam araştırma fonu 1,1 milyar yuan'ı aştı, 302 yeni doğa bilimi fonu projesi eklendi, ülke sıralamasında 23'üncü, Guangdong üniversitelerinde 2. oldu, ülke sıralamasında ise 36. sırada 33 yeni sosyal bilimler fonu projesi eklendi. Guangdong üniversitelerinde dördüncü sırada. SCI, 3,293 bildiri ve SSCI 238 bildiri içermektedir. 2.846 bilimsel araştırma ödülü aldı. 229 buluş patenti de dahil olmak üzere 425 patent verilmiştir. Bilim ve Teknoloji Dergisi, “2018'de Çin Üniversitelerinin En İyi 100 Çin Bilim ve Teknoloji Dergileri” ile ödüllendirildi.

Okul aktif olarak “uluslararası yetenek eğitimi, uluslararası bilimsel araştırma işbirliği, uluslararası öğretmen inşası ve uluslararası kültürel değişim” teşvik etmektedir. Uluslararası iletişimin kalitesini ve seviyesini her yönden iyileştirin.

深圳大学 , Guangdong, Hong Kong ve Macao Dawan Bölgesi'nin ekonomik ve sosyal gelişimine dayanarak, uluslararası, reform ve yenilik ruhuyla, yüksek kaliteli, yenilikçi ve girişimci yetenekler geliştirmek, kültürel liderliğe bağlı kalmak, inovasyon dürtüsünü güçlendirmek, çağrışım gelişimini sağlamak ve yeni inşa etmek için ekonomik ve sosyal gelişimine dayanmaya devam edecek Zamanının insanlarının memnun olduğu üst düzey SAR üniversiteleri için çaba göster.

(Bu sayfadaki veriler Nisan 2019'da güncellenmiştir)116633_116612_QQthG20190614090430.jpg

Konumlar

Shenzhen

Address
Shenzhen University, 3688 Nanhai Boulevard
518060 Shenzhen, Guangdong, Çin Halk Cumhuriyeti