Institute for Tourism Studies, Macau

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

2017 yılında Turizm Araştırmaları Enstitüsü (IFT), İngiltere'nin Yüksek Öğrenim Kalite Güvence Ajansı (QAA) tarafından başarılı bir Uluslararası Kalite Değerlendirmesi (IQR) aldı ve IFT'yi bu uluslararası tanınmayı elde eden dünyanın ilk yüksek öğrenim kurumuna dönüştürdü. IFT, misafirperverlik ve boş zaman yönetimi alanında Asya'daki 2. en iyi yüksek öğretim kurumu ve dünyadaki bu alanda en iyi 18. yüksek öğretim kurumu olarak "QS Dünya Üniversitesi Sıralamaları 2017" tarafından sıralanmıştır.

Turizm Araştırmaları Enstitüsü, Makao (IFT), 1995 yılında kurulmuş, Sosyal İşler ve Macao Özel İdari Bölgesi Hükümeti, Çin Halk Cumhuriyeti Kültür Bakanı yönetim altında düşüyor yükseköğretim bir kamu kurumudur. IFT geniş bir derecesi ve mesleki programları sunar turizm ile ilgili disiplinler Böyle otelcilik, turizm iş, miras, olaylar, perakende ve pazarlama, eğlence ve eğlence, spor ve rekreasyon, yaratıcı ve kültürel çalışmalar, ve mutfak sanatları gibi. IFT aynı zamanda dünyanın önde gelen turizm okulları ile işbirliği içinde yönetici düzeyinde çeşitli programlar sunar. Enstitü turizm planlama ve geliştirme ile ilgili politika düzeyinde araştırma yapmak için yerel yetkililer tarafından görevlendirilmiştir.

A misyon IFT turizm ve hizmet sektöründe çalışmalar için tercih uluslararası bir yükseköğretim kurumu olmaktır. Sadece Macao yararları için değil, aynı zamanda Asya Pasifik bölgesi için, bu sektörde gelecekteki liderlik sorumluluklarını hazırlık olarak mesleki bilgi ve teknik yeterlilik kazandırmak olacaktır. Yukarıdaki misyonu yerine getirmek amacıyla, Enstitü aşağıdaki üç özelliği vardır:

  1. Benzersiz Kimlik - Enstitüsü turizm ve hizmet sektöründe yönetiminde yüksek öğretim ve mesleki eğitim sağlama konusunda uzmanlaşmış, bağımsız olarak çalışır.
  2. Entegrasyon - Akademik gelişim ve mesleki eğitim iyi yaklaşımların karıştırır.
  3. Uluslararasılaşma - Bu aktif öğretim üyeleri ve öğrenciler arasında uluslararası bir öğrenme deneyimi teşvik, yurt dışında benzer kurumlarla karşılıklı yararlı işbirliği istiyor.

1997 yılında, Turizm Asya-Pasifik Eğitim ve Eğitim Enstitüleri (Afiyet) ve Ağ, bir vücut tamamen Asya ve Pasifik (UNESCAP) "eğitmen eğitimi merkezi" sunu olarak seçilen IFT için Birleşmiş Milletler Ekonomik ve Sosyal Komisyonu tarafından desteklenen Asya Pasifik bölgesinde Afiyet üyelerine yönelik eğitim ve danışmanlık hizmetleri. Aynı yıl, IFT IFT programlarının içeriğini ve kalitesini kabul "Eğitim ve Öğretim" de Pasifik Asya Seyahat Birliği (PATA) Altın Ödülü, alınan. 2002 yılında, IFT Avrupa Birliği (AB) ile işbirliği içinde, yerel turizm ve hizmet sektörü için "Macao Mesleki Beceri Tanıma Sistemi" (MORS) kurmak zorunda için aynı ödülü ile tekrar sunuldu.

1999 yılında, AB, İleri Turizm Araştırmaları Macao-Avrupa Merkezi (ME-CATS) işbirliği ile Asya Pasifik bölgesinde turizm gelişme içine turizm ve hizmet sektörü yönetiminin yeni Avrupa kavramlarını birleştiren Enstitüsü kurulmuştur. Bu merkez Asya Pasifik bölgesinde eğitim ve öğretim için bir üs olmayı hedefliyor. Avrupa'da ve bölgede yüksek öğrenim kurumları arasında bilgi ve deneyim alışverişini teşvik etmektedir.

2000 yılında, IFT verilecek ilk eğitim kurumu oldu Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü (UNWTO) tarafından TedQual Sertifikasyon. Bu eğitim ve öğretim yılında IFT'nin elde uluslararası standart ve kaliteyi doğruladı. 2003 yılında, IFT Miras Yönetimi Asya Akademisi (AAHM kurucu üye olmak için Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü (UNESCO) ve Uluslararası Merkezi Koruma Çalışmaları ve Kültürel Mülkiyet (ICCROM) Restorasyon tarafından davet edildi .) Kültürel mirasın korunması ve kültürel kurum yönetimi araştırma ve öğretim yapan Asya-Pasifik bölgesi genelinde yüksek öğrenim Bu konsorsiyum ağları enstitüleri.

"Madalya ve Macao SAR Hükümeti Şeref Başlıklar 2008 Ödül Töreni, Çin Halk Cumhuriyeti" 16 Ocak 2009 tarihinde gerçekleştirildi. Kırk kişi ve kuruluşlar kendi kişisel başarıları, Macao SAR için önemli katkıları ve özverili kamu ve toplum hizmeti için onur ve ödül tanınan edildi. Turizm Araştırmaları Enstitüsü, yerel turizm gelişimi ilerleyen onun önemli katkıları tanınması Turizm Liyakat Madalyası ile ödüllendirildi.

IFT öğrenme ve eğitim yenilik, profesyonelleri teşvik ve Macao turizm gelişimine ve Asya Pasifik bölgesinde katkılarını yapma arayışında önde çaba devam edecektir.

Konumlar