Contemporary China Studies Programme

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Contemporary China Studies Programme , evde eğitim programınız için ECTS kredileri taşıyan, yurtdışında heyecan verici bir dönem yurtdışı eğitim programı sırasında günümüz Çin'i öğrenmek ve deneyimlemek için size eşsiz bir fırsat sunmaktadır. CCSP, dünya çapında bir üniversitede okumak isteyen ve Çin'deki iş dünyasını keşfetmek isteyen, Asya'nın kültürlerini ve yaşam tarzlarını merak eden, ileri derecede lisans öğrencileri için eşsiz bir öğrenme deneyimi. Büyüleyici ancak uluslararası ve erişilebilir ortam. CCSP, bugün dünyadaki en heyecan verici şehirlerden biri olan Şanghay'da bulunmakta ve Çin'deki en prestijli araştırma odaklı üniversitelerden biri olan Fudan Üniversitesi ile işbirliği içerisinde ve QS tarafından dünyada 40. sırada yer almaktadır. CCSP ile, Çin dili kursları, çeşitli konularda İngilizce öğretilen akademik kursların yanı sıra yerel bir organizasyonda veya çokuluslu şirkette staj olanağına sahipsiniz. CCSP geleneksel Çin kültürüne tanıtan düzenli grup gezileri ve sosyal etkinliklerle birlikte, Çin'in küresel bir güç olarak ortaya çıkmakta olan statüsü konusunda derinlemesine teorik ve pratik perspektifler sunan çok disiplinli bir akademik programdır.

Neden CCSP?

  1. Şaşırtıcı ve canlı bir şehirde yaşayın
  2. Dünya çapında bir üniversitede çalışma
  3. Çin'de iş dünyasını deneyimleyin

En İyi Üniversite

Contemporary China Studies Programme , Contemporary China Studies Programme en prestijli, araştırma odaklı üniversitelerinden biri olan Fudan Üniversitesi'nde öğretilmektedir. Dünya üniversitelerinin en yeni QS sıralamasında, Fudan Üniversitesi Şanghay'da 1. Sınıf üniversite ve dünya çapında 40. sırada yer alıyor. Fudan'da 5.000 uluslararası öğrenci olmak üzere 30.000 öğrenci var.

CCSP programına ev sahipliği yapan Sosyal Gelişim ve Kamu Politikaları Okulu, sosyal bilimlerde öğretim ve araştırma yapan küresel kalelerden biridir. Uluslararası ortakları arasında Harvard Üniversitesi, Londra Ekonomi ve Politika Okulu, Trinity College ve diğerleri yer alıyor. Okulun öğrencilerinin yüzde onu, ABD, Kanada, Japonya, İngiltere, Almanya, Fransa, İtalya ve İskandinav ülkelerinden gelen uluslararası öğrencilerdir. CCSP öğretim görevlileri, Harvard Üniversitesi, Chicago Üniversitesi, Washington Üniversitesi-Seattle ve GeorgiaTech gibi Çin'deki ve tanınmış üniversitelerde akademik araştırma ve öğretim yapan geniş deneyime sahiptir. Çeşitli kuruluşlardan yerel iş dünyası liderleri ve profesyonel uzmanlar vaka analizlerini sunmaya davet edilir.

Kampüs hayatı

5.000 uluslararası öğrenciyi de içeren 30.000 öğrenci ile Fudan, sadece en iyi değil aynı zamanda Şanghay'daki en büyük ve en uluslararası üniversitelerden biridir. Fudan'daki uluslararası bir öğrenci olarak, üniversitedeki herhangi bir öğrenci dernekinin yanı sıra kantinler, kütüphaneler ve spor mekanları gibi diğer tüm olanaklara erişebilirsiniz.

Şaşırtıcı şehir

Shanghai: Vay canına!

Şüphesiz Şüphesiz bugün dünyanın en heyecan verici şehirlerinden biri. Şehir, ekonomik gelişme, teknolojik yenilik ve kültürel rönesansa karşı görülmemiş Çin artışının merkez üssünde. Şangay Doğu'nun Batı ile buluştuğu ve eski ve yeni birleşmenin muhteşem moda olduğu yerde Şangay'tır. Şanghay'ın bu dünyanın en muhteşem ve hareketli metropollerinden biri haline geldiğini göstermek için hiçbir çaba harcanmaz. Bir milyon yabancı sakiniyle Şangay, en yeni uluslararası tesisleri ve yeni arkadaşlıklar kurmak, profesyonel ağlar kurmak ve gelecekteki istihdam fırsatlarını keşfetmek için sınırsız olanaklara sahiptir. Şangay'da bir çalışma dönemi özgeçmişiniz için harika. Şanghay, Şanghay'ın uluslararası öğrenciler için dünyanın en popüler çalışma yerlerinden biri haline geldiğini şaşırtıcı değil.

Şanghay'da Yaşam

Şanghay'daki yaşam şaşırtıcı derecede heyecan verici ve çeşitli, ancak kullanışlı ve güvenli. En büyük ve modern metropol şehirlerinden biri olan Şangay asla uyumaz. Doğu ve batı kültürlerinin, eski ve yeni geleneklerin eritildiği bir pot. Şangay, eğlence, alışveriş, barlar ve restoranlar, gezi, konser ve şovlar konusunda size sayısız seçenek sunuyor. Büyük bir Avrupa metropolünde buna çok benzer bir hayat yaşamak mümkündür. Ayrıca yerliler gibi yaşmayı seçebilirsiniz. Çin gıda, iyi ve ucuz. Yerel dükkanlar, Avrupa'da asla bulamayacağınız, genellikle ucuz olan her şeyi satıyor.

Stajyer seçeneği

Contemporary China Studies Programme , Şanghay'da 4 veya 5 ayda kaldığınız günümüzde Çin'i öğrenmek ve deneyimlemek için fırsatlarınızı en üst düzeye çıkarmak için tasarlanmıştır. Önemli Fudan Üniversitesi profesörleri ve öğretim üyeleri tarafından tümüyle İngilizce olarak öğretilen bir akademik ders seçimi, Çin'deki son gelişmeler hakkında kültür ve toplum, işletme ve ekonomi, siyaset ve diplomasi alanlarında teorik ve akademik bilgiler sağlar. Yeni başlayanlar ve orta seviyelerde öğretilen dil kursu, daha önce dil öğrenmeye başlamışsanız, konuşmak, okumak veya dil becerilerinizi geliştirmek için ne gerekiyorsa öğrenmenizi sağlar. Ve bir staj, Çin'de bir şirkette çalışmanın ve yeni mesleki beceriler geliştirmenin nasıl bir şey olduğunu anlamanın eşsiz bir şansı. CCSP geleneksel Çin kültürüne tanıtan düzenli grup gezileri ve sosyal etkinliklerle birlikte, Çin'in küresel bir güç olarak ortaya çıkmakta olan statüsü konusunda derinlemesine teorik ve pratik perspektifler sunan çok disiplinli bir akademik programdır.

Konumlar

Şanghay

Address
220 Handan Rd, WuJiaoChang, Yangpu Qu, Shanghai Shi, China, 200433
Şanghay, Şanghay, Çin Halk Cumhuriyeti

Programlar

Bu okulun aynı zamanda sundukları: