Çevre Mühendisliği ve Sürdürülebilir Kalkınmada Mühendislik Lisansı (Onur Derecesi)

Genel

Okulun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla alın

Program açıklaması

Bu program için kredi gereksinimleri yalnızca gösterge niteliğindedir. İncelemeye tabidirler. Bu program ikinci seçenek uygulamaları dikkate almaz. İnşaat ve Çevre Fakültesi Uluslararası Öğrenci Bursları (FCE ISS) uygun uluslararası öğrencilere sunulacaktır.

Programın Amacı

Bu program, ulaşım mühendisliği ve sürdürülebilir kalkınma dahil çevre mühendisliğine vurgu yapan Hong Kong kurumları tarafından sunulan türünün ilk örneğidir.

Çevre ve ulaşım mühendisliği ve yönetim bilgisine ek olarak, ekonomi, sürdürülebilir kentsel gelişme ve kamu politikası bu programda yeterince kapsanmaktadır. Bu programın mezunları, çevre ve ulaşım sorunlarına pratik çözümler üretmenin yanı sıra sürdürülebilir kalkınmaya yol açacak politika formülasyonuna katkıda bulunabilecekler.

Özellikleri

Bu programın çekici özellikleri aşağıdaki gibidir:

 • Çok çeşitli Çekirdek ve Seçmeli Konular içeren dört yıllık tam zamanlı kapsamlı program;
 • Uluslararası üne sahip üniversitelerde sübvansiyonlu değişim programlarında bir ila iki yarıyıl yurtdışında eğitim görme fırsatı;
 • Programın üçüncü ve dördüncü yılları arasında Hong Kong, Çin ana karası veya denizaşırı ülkelerde yaz stajı;
 • Mükemmel akademik performansa sahip öğrenciler için mevcut burslar; ve
 • Bölgedeki önde gelen çevre ve ulaşım mühendislerinden ve sürdürülebilir kalkınma profesyonellerinden dersler.

My day had reached its end and when turning back from my last trip I saw these incredible colors in the sky and these wind turbines shadows in front of me. The view beat my tiredness and I stopped to take a photo.

Müfredat

 • Çevre ve sürdürülebilir kalkınma ile ilgili temel konular, çevre bilimi, ekonomik gelişme, ulaşım mühendisliği ve inşaat mühendisliği konuları dahil olmak üzere üçüncü ve dördüncü yıllarda öğretilir.
 • Son yılda, öğrencilerin Bireysel Proje ve Tasarım Projesi üzerinde çalışmaları gerekmektedir. Son yıl, modern toplumlarda sürdürülebilir kalkınmanın birçok yönünü ele alan Daha Seçmeli Konular mevcuttur.

Profesyonel Tanınma

Hong Kong Mühendisler Enstitüsü (HKIE) tarafından Çevre Mühendisliği ve Sürdürülebilir Kalkınma alanında 4 yıllık BEng (Hons) Derecesi Programı için tam akreditasyon verilmiştir. Bu programın mezunları, HKIE'nin Çevre Disiplini ve Lojistik ve Taşımacılık Disiplini için Şema A eğitimi almaya hak kazanacaklar. Bu programın mezunlarının HKIE Kurumsal Üyeliğine hak kazanmaları beklenmektedir.

Kariyer olasılıkları

Mezunlarımız, memurlar, yöneticiler, analistler ve çevre danışmanları gibi hem kamu hem de özel sektörde çevre ve ulaşım mühendisleri ve sürdürülebilir kalkınma profesyonelleri olarak istihdam edilmeye hazırdır.

Giriş şartları

PolyU, dünyanın dört bir yanından nitelikli adayların başvurularını kabul etmektedir. Aşağıdaki yönergeler, yerel olmayan niteliklere göre PolyU'ya kabul edilmek isteyen öğrencilerin referansı içindir. Aşağıda bulunamayan nitelikler, duruma göre değerlendirilecektir.

GCE A düzeyi / Uluslararası A düzeyi

GCE Advanced Level veya International Advanced Level, 3 AL, OR 2 AL ve 2 AS derslerinde geçer

(Bu yalnızca minimum uygunluk kriteridir. Kabul alan adaylar, genellikle 3 AL konusunda en az BBB alırlar.)

Uluslararası Bakalorya (IB)

2 Yüksek Seviye dersinde en az 4. derece olmak üzere minimum 24 puan

(Bu yalnızca minimum uygunluk kriteridir. Kabul alan adaylar, genellikle bonus puanlar dahil olmak üzere 30 veya üzeri bir puan alırlar.)

SAT Reasoning Test / ACT / Advanced Placement Test / SAT Subject Testleri

Bir Lise (Mezuniyet) Diploması (Çince olmayan müfredat) ve aşağıdakilerden herhangi biri:

 • SAT Akıl Yürütme Testinde toplam 1190 puan; veya
 • American College Test (ACT) bileşik puanı 24;

ve

 • iki Advanced Placement (AP) dersinde 3. derece; veya
 • iki SAT Konu Testinde 600 puan

[SAT'da Kanıta Dayalı Okuma ve Yazma sınavında 590 veya üzeri puan alanların İngilizce dil şartından muaf tutulur]

GCE A-level / International A-level veya International Baccalaureate (IB) 'de iyi sonuçlara sahip olan adaylara 4 yıllık müfredata kabul edildikten sonra% 25'e kadar kredi transferi verilebilir.

Diğer bilgiler

Fen alanlarında (Fizik, Matematik, Matematik ve Kimya) iyi akademik sonuçlara sahip adaylar tercih edilmektedir.

Son Güncelleme Eki 2020

Okul Hakkında

With 80 years of proud tradition, PolyU is a world-class research university, ranking among the world’s top 100 institutions. The Hong Kong Polytechnic University (PolyU) is a home for educating think ... Devamını oku

With 80 years of proud tradition, PolyU is a world-class research university, ranking among the world’s top 100 institutions. The Hong Kong Polytechnic University (PolyU) is a home for educating thinkers, communicators, and discoverers in delivering positive impact. We are committed to training tomorrow’s leaders today, through a professionally-oriented education that delivers graduates unrivaled placements to thrive in businesses and industries. We strive for inter-disciplinary research and impactful innovations for discoveries to solve real-world challenges. Our researchers are developing breakthrough ideas, fostering sustainability, lifting economic outcomes, and improving communities’ lives for the benefit of Hong Kong, the nation, and the world. Daha Az